Skocz do zawartości

Zestaw stereo - Yamaha R-N803D+BOWERS WILKINS 603


RedWhite

Recommended Posts

Witam

Znajomy zakupił na Allegro zestaw stereo YAMAHA R-N803D+Kolumny Bowers Wilkins 603. Znam się bardzo podstawowo na tego typu sprzęcie a poprosił mnie o podłączenie tego zestawu więc mam kilka pytań.
Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/zestaw-stereo-yamaha-r-n803d-bowers-wilkins-603-8285406358

1. Jakich przewodów głośnikowych powinienem użyć do podłączenia kolumn z amplitunerem? Proszę o ewentualne linki/odnośniki do aukcji. Cena raczej nie gra dużej roli więc mogą być najwyższej jakości.

2. Czy ten wybór jest dobry?

3. Czy będzie potrzebny do tego jeszcze subwoofer jeżeli będą oglądane filmy na m.in. Netflixie/Blu-Ray? Chyba, że te kolumny w zupełności sobie z tym poradzą. Jeżeli nie to poproszę o propozycję dopasowaną do tego zestawu.

4. Czy przewód optyczny ma znaczenie przy podłączeniu amplitunera z telewizorem?
Zamówiłem taki: https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/akcesoria-komputerowe/przewody-komputerowe/kabel-optyczny-toslink-toslink-hama-3-m

Bardzo proszę o pomoc w temacie i wskazówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1. pewno miales na mysli przewody o rozsądnej/adekwatnej jakosci do zestawu

 

ad2 . tutaj niech sie wypowiedza bardziej obeznani w temacie ode mnie - ja bym kupił cos innego (no chyba ,ze zalezy bardzo na funkcjach sieciowych, radiu itp w jednym klocku) - w takiej cenie to juz masz multum opcji i to duzo ciekawszych do wyboru , ciekawe czy kolega słuchał jak to razem gra czy w ciemno wziął ?

ostatnio załapałem sie na jeden odsłuch i powiem Ci ,ze w szoku byłem jak róznie moga zagrac kolumny podpiete pod jeden klocek ...szok !

dla mnie to z zestawu kolumny + wzmacniacz/amplituner najwiekszy wpływ na brzmienie mają kolumny własnie , bym nawet powiedział ,ze za brzmienie zestawu w 70% one odpowiadają a 30 % to wzmacniacz/amplituner - no ale trzeba sie samemu przekonać by uwierzyć

(a dochodzi jeszcze akustyka)

ad3. a jakiej wielkosci pomieszczenie ? jaki kształt ?

ad4. nie wiem czy ma duze znaczenie ale ja bym wzial własnie cos w tym przedziale cenowym własnie 30-60 zł

 

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak

2. Można powiedzieć, że zamówił po usłyszanej opinii, że Bowers&Wilkins to dobra firma, nie wnikajmy.

3. Pomieszczenie dosyć duże bo dom jest dosyć otwarty, salon połączony z kuchnią i przestronnym holem. Łącznie ok. 100m2. Choć samo miejsce odsłuchu ok. 35m2

4. Okej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo dobry amplituner i dobre kolumny, chociaż osobiście nie połączyłbym tych dwóch produktów ze sobą. Kolumny B&W znacznie lepiej zagrają z dobrym klasycznym wzmacniaczem, który przede wszystkim będzie charakteryzował się bardziej spokojnym, plastycznym, gęstym brzmieniem. A jeśli już decyzja zapadła na amplituner Yamaha, warto poszukać kolumn o bardziej łagodnej, cieplej charakterystyce.

Dobrym kablem głośnikowym do Twojego systemu będzie Tellurium Q Blue Speaker, to wersja fabrycznie konfekcjonowana. Kabel optyczny nie jest potrzebny jakiejś wysokiej klasy, ale zamówiłeś bardzo podstawowy model. Niewiele drożej, a znacznie lepiej masz np. QED Profile Toslink, nie wspominając już o np. WireWorld Nova Toslink.

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

Te kolumny potrzebują wydajnego wzmacniacza aby pokazać na co je stać, ale koledze może to wystarczy.

Z subwooferem poczekajcie jak trochę to pogra i wtedy można pomyśleć o kupnie nic na szybko.

To się zgadza. Kiedyś miałem model B&W 683. Na prawdę trzeba było bardzo dużo zainwestować, żeby urwało du..ę! Yamaha RN803 to porządny amplituner, ale ten nie wyciska z tych kolumn wszystkiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ciemne. Melodika MDC 2400 albo Kimber 4 PR

2. Moim zdaniem nie. Kupił w ciemno rozumiem? Więc niech posłucha i wtedy zobaczymy

3. Raczej nie. A jesli będzie potrzebny to znaczy że kolumny nie są dobrze dobrane

4. nie ma znaczenia. Ważne żeby nie był to najtańszy szit. Bo taki lubi przerywać dźwięk i wypadać z gniazdek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2020 o 21:13, Kraft napisał:

Kto słuchał takiego zestawienia? Ręka w górę. Coś mi wygląda, że wszyscy wiedzą lepiej jak to gra, niż sam właściciel, Nie powielajmy schematów. 

Słuchałem, kiedy jeszcze szukałem amplitunera do moich byłych już  B&W 603. Trochę basu mi wtedy brakowało, dźwięk taki jakby "suchy" był. Ale może chłop lubi takie granie, mi nie podeszło, wolę cieplejsze brzmienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Mam ten zestaw. Idealny do muzyki klasycznej, filmowej i elektroniki. Jazzu nie słucham więc się nie wypowiem. Katowany również czymś takim jak Bassotronic i w tym przypadku zestaw wypadł rewelacyjnie. Wydaje mi się że kiepsko wygląda odsłuch Pink Floyd, nie wiem jak z resztą klasyki rocka. Brakuje jakby góry. Podobnie z muzyką pop. W obu przypadkach trzeba podkręcić wysokie tony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...