Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe do Naim Uniti Nova


Recommended Posts

Witajcie, dobieram kolumny do Naim Uniti Nova. Moje pomysły to:
Dali Rubicon 6
Focal Aria 948
Monitor Audio Gold 300
B&W 702 S2 
Wszystkie są w podobnej cenie i taki mam budżet ca. 15-17tys

zależy mi detaliczności, scenie, dynamice basu... słucham jazz, rock, klasykę, elektroniczną.
Salon 50m2

Proszę doradźcie co wziąć.
Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomysły/uwagi/porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wymienione kolumny zapewnią Ci to o czym piszesz. Tylko odsłuchy mogą dać Ci odpowiedź, które z nich kupić. W tym budżecie warto trochę czasu na nie poświęcić. Odsłuchać cztery modele, to nie jest chyba wielki kłopot?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że one wszystkie są świetne. Jeśli będą jakieś głosy krytyczne z sali, to będą one raczej spowodowane kiepską akustyką w której kolumny były odsłuchiwane. Chcesz na podstawie takich przesłanek wydawać 15 000 zł? Moim zdaniem najlepiej zrobisz, jak po kolei pożyczysz je wszystkie do domu i odsłuchasz u siebie. Koszt operacji niewielki, a uzyskasz pewność, że dokonałeś właściwego wyboru (a jeszcze możesz mieć sporo zabawy i doświadczyć niezapomnianych wrażeń, bo pewnie każdy z modeli odkryje pewne specyficzne dla siebie zalety, którymi szachuje konkurentów). 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Jeśli szukasz detalicznego brzmienia z szeroką prezentacją sceny dźwiękowej to warto koniecznie posłuchać Monitor Audio Gold 300, Focal aria 948, Klipsch Forte III lub Pylon Audio Jasper. 

Pylon audio zagra muzykalnie z dobra podstawą basową. Mamy w tym przypadku szczegółową ale nie narzucającą się górą. Klipsch forte III to dynamika i świetna prezentacja sceny dźwiękowej. Mamy w tym przypadku wrażenie jakby kolumny zniknęły z pola słyszenia. Focal Aria jak i Monitor Audio Gold to szybki charakter brzmienia ze zróżnicowanym dołem i neutralną średnicą. 

 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...