Skocz do zawartości

Amplituner pod kolumny Dali Zensor 7


Robin76

Recommended Posts

Dzień dobry. Z racji że jestem nowy, witam Szanowne grono fachowców. Wlaśnie do Was kieruję wielką prośbę. Niestety padł mi amplituner (Onkyo Tx-NR636) potrzebuję coś nowego. Tak jak już pisałem,  posiadam zestaw kolumn Dali Zensor 7. Na celowniku mam trzy AMP. Do wyboru:

Yamaha RX-V685

Onkyo TX-NR696

Marantz SR 5014

Wykorzystanie: 50% kino, 50%muzyka (rock typu Pink Floyd, Dire Stratis, The Purple, indie, muzyka filmowa, gitarowa np. MIKE Oldfield,  jazz) w sumie z tego Onkyo byłem zadowolony- trochę brakowało mu pazura i mocy. Proszę o poradę- kwota to maks 3000zł. Wiem, że do muzyki najlepszy byłby wzmacniacz ale potrzebuje sprzętu uniwersalnego☺️ z góry dziękuję za pomoc i ew. Ofertę

Edytowano przez Robin76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kina domowego wybierz Onkyo, natomiast jeśli duży nacisk kładziesz na odsłuch muzyki, zdecydowanie najlepszą opcją będzie Marantz SR5014. Dodatkowo w przypadku Marantz masz wyjścia pre-out, które dają Ci możliwość podłączenia w przyszłości końcówek mocy do zasilenia wszystkich kanałów. Jeśli duży nacisk kładziesz na odsłuch muzyki, dobra stereofoniczny końcówka mocy może dużo zmienić.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie, czy jest sens dopłacać do Yamaha rx-A880? Może faktycznie wybrać tego Marantza ( choć wizualnie średnio mi się podoba ale cóż) i pozniej pomyśleć o końcówce mocy? I ew.  jaką polecasz? 

Edytowano przez Robin76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Yamahy 880 u kolegi ale niestety bezpośredniego porównania do 685 nie miałem. Moim zdaniem w stereo grał całkiem przyzwoicie ale du.. nie urywał. Wydaje mi się, że lepsza opcja jest kupienie tańszego modelu a potem dobranie wzmacniacza, który ma tryb pracy jako końcówka mocy. U mnie z zensorami 5 gra co prawda marantz, ale dziś do kina celowałbym raczej w Yamahe. Pozdrawiam. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Robin76 napisał:

Czyli z tych czterech amplitunerów:

Yamaha RX-V685

Yamaha RX-A880

Onkyo TX-NR696

Marantz SR 5014

Najbardziej polecacie Yamahe Rx-v685? 

Najbardziej polecam Ci odsłuch 🙂. Może okazać się, że skoro 50% u ciebie to muzyka, najlepszym rozwiązaniem będzie marantz, który w stereo moim zdaniem zagra lepiej niż pozostałe. Ale jeśli w przyszłości myślałbyś o rozbudowie systemu o wzmak stereo ja osobiście szedlbym w Yamahe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie planuję w przyszłości zakupić końcówkę mocy lub wzmacniacz. Czyli pozostają dwie opcje:

YAMAHA RX-V850 lub Marantz Sr5014. 

Wydaje mi się że przy starym ampli Onkyo 636 nie wykorzystywałem w pełni potencjału kolumn Dali Zensor 7. Napewno to także kwestia pomieszczenia- salon 34m.kw. +otwarta przestrzeń korytarza. Wiem, że przydałyby się mocniejsze kolumny ale mam co mam.

Co do muzyki to korzystam z streamingu Tidal Hifi + płyty CD ale rozumiem, że ze wszystkie spokojnie to ogarniają. Co do filmów to sygnał z Canal+, HBO,  Canal+ Netflix itp. 

Edytowano przez Robin76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Robin76 napisał:

Wydaje mi się że przy starym ampli Onkyo 636 nie wykorzystywałem w pełni potencjału kolumn Dali Zensor 7. (...) salon 34m.kw. +otwarta przestrzeń korytarza. Wiem, że przydałyby się mocniejsze kolumny ale mam co mam.

 

Moim zdaniem, zmieniasz nie ten komponent. Sluchalem Zensorow dosc duzo jak zaczynalem sie rozgladac i byly to chyba najgorsze kolumny do muzyki ze wszystkich jakich sluchalem. Czego byc tam nie podpial, muzyka dobrze nie zabrzmi. 

Z koncowek mocy osobicie polecam jakiegos Crown Xls z serii drivecore, u mnie robia robote - tylko trzeba je podpiac do czegos co da kolo 2v na wyjsciu, marantz/denon raczej nie maja z tym problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już pisałem wcześniej, chce wymienić amplituner, ponieważ obecny padł i jest pretekst do zmiany☺️ Zensor ów 7 wymieniać nie będę. Szukam alternatywy do nich. Rozumiem, że Twoim zdaniem Marantz bardziej się sprawdzi? Dodam że na odsluchach zawsze używałem zestawu (Pink Floyd High Hopes, Dire Stratis Brothers in arms, Dead Can Dance) + kino domowe. Tak jak pisałem wcześniej 50/50 muza-kino

Edytowano przez Robin76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Robin76 napisał:

Tak jak już pisałem wcześniej, chce wymienić amplituner, ponieważ obecny padł i jest pretekst do zmiany☺️ Zensor ów 7 wymieniać nie będę. Szukam alternatywy do nich. Rozumiem, że Twoim zdaniem Marantz bardziej się sprawdzi? Dodam że na odsluchach zawsze używałem zestawu (Pink Floyd High Hopes, Dire Stratis Brothers in arms, Dead Can Dance) + kino domowe. Tak jak pisałem wcześniej 50/50 muza-kino

Nie chcesz, nie zmieniaj - przeciez to Ty bedziesz sluchal, nie ja :)Nawet nie napisales ile masz tych Zensorow 7 - zestaw to 5, czy moze wiecej? Masz subwoofer?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to komplet zensor 7 składa się z pięciu kolumn? Seria zensor składa się z kilku różnych kolumn, ale zensory 7 to fronty. Można je rozbudować o centralny, tyły - gdzie można użyć jedynek, trójek bądź czego tam dusza zapragnie. Ale siódemki to dwa fronty. Koniec, kropka. 

Kolejna rzecz, kolego @Tenfilip, skoro już stwierdziłeś, że zensory do muzyki się nie nadają (miałoby, gdybyś jeszcze zaznaczył, że jest to Twoje zdanie) to może podaj jakieś alternatywy. I może wart byłoby zaznaczyć, że końcówka mocy, która posiadasz poprawi odbiór i kina domowego i stere, ale MOIM ZDANIEM w stereo o wiele lepiej sprawdzi się wzmak, który pracuje w trybie końcówki mocy do którego podepniesz źródła. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, seba3002 napisał:

A od kiedy to komplet zensor 7 składa się z pięciu kolumn? Seria zensor składa się z kilku różnych kolumn, ale zensory 7 to fronty. Można je rozbudować o centralny, tyły - gdzie można użyć jedynek, trójek bądź czego tam dusza zapragnie. Ale siódemki to dwa fronty. Koniec, kropka. 

Kolejna rzecz, kolego @Tenfilip, skoro już stwierdziłeś, że zensory do muzyki się nie nadają (miałoby, gdybyś jeszcze zaznaczył, że jest to Twoje zdanie) to może podaj jakieś alternatywy. I może wart byłoby zaznaczyć, że końcówka mocy, która posiadasz poprawi odbiór i kina domowego i stere, ale MOIM ZDANIEM w stereo o wiele lepiej sprawdzi się wzmak, który pracuje w trybie końcówki mocy do którego podepniesz źródła. Pozdrawiam 

Napisalem "Moim zdaniem", literalnie tych slow uzylem. Wiec sie tak przywalasz dla przywalania. 
Przywalanie sie o to,ze pytam ile i jakie konkretnie ma kolumny tez jest zwyczajnie zlosliwe. Nie, nie napisal ile ma tych kolumn, jesli ma inne to tez wypadaloby to uwzglednic. Napisal tylko ze ma Zensor 7, "komplet" co nic nie mowi, bo dla jednego komplet to 2, a dla innego 7.
Po co uzywac wzmcniacza jako koncowki mocy kiedy mozna uzywac koncowki mocy jako koncowki mocy? 
Alternatyw nie podaje, bo nie ma sensu - skoro sie uparl, to nie bede kijem Wisly zawracal. 



 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś "moim zdaniem 

1 godzinę temu, Tenfilip napisał:

Moim zdaniem, zmieniasz nie ten komponent. 

To właśnie napisałeś. Nie mam za cel czepianie się, ale uważam iż pisanie, że jakieś kolumny nie nadają się do stereo użytkownikowi, który zaczyna swoją przygodę z audio to bardzo zły pomysł. Możesz opisać dlaczego tak uważasz, dlaczego inne bardziej Ci się podobały, ale nie skreślaj jakiegoś produktu tylko dlatego, że Tobie nie przypadły do gustu. 

Odnośnie wzmacniacza i końcówki mocy. Wzmacniacz, który ma możliwość pracy w trybie końcówki mocy ma tę przewagę nad końcówka mocy, że wszystkie źródła podlaczasz bezpośrednio do tegoż wzmacniacza a nie amplitunera. I to jest właśnie ten plus. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home @Q21
A może by tak z pomocą branży (i nie tylko) stworzyć osobny temat gdzie będzie lista najlepszych/sprawdzonych kombinacji (pod kątem tego jak gra amp a jak grają kolumny):
Amp + kolumny + sub
Amp + końcówka mocy/wzmacniasz z trybem końcówki mocy + kolumny  + sub

Wiem, że kombinacji jest wiele ale taka lista by wiele pomogła i tym co zaczynają i tym co chcą coś zmienić w swoim systemie.
Można by to też podzielić na zestawy do XXXX zł.

Takie wolne przemyślenie patrząc na dyskusję.
Wiadomo, że odsłuchy i tak są najważniejsze ale na starcie można by wiedzieć w czym wybierać biorąc pod uwagę jaki granie ktoś lubi.

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale branża to też ludzie 🙂. Pomimo lat praktyki i rozeznaniu w temacie komponentów audio mają jednak swój gust muzyczny i preferencje 🙂. Poza tym w temacie np kd do 5000 zł juz wiele razy były wymieniane "uniwersalne" zestawy. I kto chce na pewno to odgrzebie. A kto już z audio się zetknął ten wie, że bez odsłuchu się nie da 🙂. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw który posiadam to :

Dali zensor 7 2szt- fronty + przód (nie sub) + dwa tylnie Zensor 1.

Nigdzie nie napisałem, że mam problem z kolumnami :) wręcz przeciwnie- do muzyki którą słucham i moich potrzeb jest ok!

Tak jak napisał kolega Seba 3002- każdy ma inne gusta i potrzeby (jedni lubią np. Klipsh- drudzy będą twierdzili że to dramat)

Moje pytanie do kolegów fachowców było takie- jaki amplituner będzie najlepszy pod ten zestaw kolumn. Nie rozumiem skąd wywody Dali nie ,,grają".

Dziękuję za rzetelne podpowiedzi- jak najbardziej mam na uwadze w przyszłości dokupić końcówkę mocy lub wzmacniacz ale na dzisiaj potrzebuję amplituner ponieważ stary mi się zepsuł :( no prościej już się nie da :)

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba 3002- dzięki bardzo. Chyba jednak wybiorę właśnie Yamahę, choć ten Marantz też chodzi mi po głowie. Muszę poszukać sklepu który posiada na stanie taki zestaw do odsłuchu i w następnym tygodniu się umówić i wybrać między tymi dwoma. Może znacie jakiś sklep który zrobi dobrą cenę na któryś z nich ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, seba3002 napisał:

Ale branża to też ludzie 🙂. Pomimo lat praktyki i rozeznaniu w temacie komponentów audio mają jednak swój gust muzyczny i preferencje 🙂. Poza tym w temacie np kd do 5000 zł juz wiele razy były wymieniane "uniwersalne" zestawy. I kto chce na pewno to odgrzebie. A kto już z audio się zetknął ten wie, że bez odsłuchu się nie da 🙂. Pozdrawiam. 

No to w takim razie jak ufać branży? ;) A tak serio to chyba raczej mało jest prawdopodobne, że ktoś posłucha "jasnego" zestawu i powie, że dla jego ucha jest na odwrót.
Co do odsłuchów to wiadomo. Podstawa.
😆

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Robin76 napisał:

Seba 3002- dzięki bardzo. Chyba jednak wybiorę właśnie Yamahę, choć ten Marantz też chodzi mi po głowie. Muszę poszukać sklepu który posiada na stanie taki zestaw do odsłuchu i w następnym tygodniu się umówić i wybrać między tymi dwoma. Może znacie jakiś sklep który zrobi dobrą cenę na któryś z nich ?

tym bardziej, że ktoś już napisał że ta Yamaha fajnie współgra właśnie z DAli :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...