Skocz do zawartości

Amplituner pod kolumny Dali Zensor 7


Robin76

Recommended Posts

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Odnośnie wzmacniacza i końcówki mocy. Wzmacniacz, który ma możliwość pracy w trybie końcówki mocy ma tę przewagę nad końcówka mocy, że wszystkie źródła podlaczasz bezpośrednio do tegoż wzmacniacza a nie amplitunera. I to jest właśnie ten plus. 

Nie wiem co to za plus, skoro nie masz mozliwosci regulacji glosnosci? Zreszta, u mnie dokladnie tak to gra (AVR+koncowka) i to jest optymalne rozwiazanie - AVR sam jest zrodlem (streamer, player, tuner, bluetooth i co tam jeszcze), do tego jeszcze ogarnia inne zrodla (media player, konsola). Wlaczy i wylaczy sie wraz z AVR, nawet nie musze byc w pokoju.
Co wiecej, jesli chce miec tylko wzmocnione pojedyczne kanaly, to daje koncowke mocy tam, gdzie mi potrzebna podpinajac do preout, a reszte ogarnia wlasnie AVR (wiec np. mam atmosy i surround na AVR a reszte (L,C,R) na koncowkach mocy). 

Co wiecej,w AVR mam korekcje dzwieku, wiec jakbym zrodla podpinal bezposrednio do zew. koncowki mocy/wzmacniacza toto tez odpada. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór jednak padł na Marantz SR 5014- później dokupię sobie jakiś wzmacniacz. Słuchałem dzisiaj u znajomego (fakt nie z kolumnami Dali) i podoba mi się jego barwa zrównoważona i szczegółowa. Udam się na odsłuch z Dali Zensor, jak mi nie podpasuje to wezmę te Yamahę. W jeszcze raz wszystkim dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Robin76 napisał:

Wybór jednak padł na Marantz SR 5014- później dokupię sobie jakiś wzmacniacz. Słuchałem dzisiaj u znajomego (fakt nie z kolumnami Dali) i podoba mi się jego barwa zrównoważona i szczegółowa. Udam się na odsłuch z Dali Zensor, jak mi nie podpasuje to wezmę te Yamahę. W jeszcze raz wszystkim dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Wiesz co, jak mozesz to pożycz za flaszke tego M. do siebie, masz inna akustyke etc. niz znajomy. Flaszke postaw czy cos ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Robin76 napisał:

Czyli z tych czterech amplitunerów:

Yamaha RX-V685

Yamaha RX-A880

Onkyo TX-NR696

Marantz SR 5014

Najbardziej polecacie Yamahe Rx-v685? 

Ja tak

18 godzin temu, Stolarz napisał:

@S4Home @Q21
A może by tak z pomocą branży (i nie tylko) stworzyć osobny temat gdzie będzie lista najlepszych/sprawdzonych kombinacji (pod kątem tego jak gra amp a jak grają kolumny):
Amp + kolumny + sub
Amp + końcówka mocy/wzmacniasz z trybem końcówki mocy + kolumny  + sub

Wiem, że kombinacji jest wiele ale taka lista by wiele pomogła i tym co zaczynają i tym co chcą coś zmienić w swoim systemie.
Można by to też podzielić na zestawy do XXXX zł.

Uwierz myślałem o tym. Bo takich samych tematów pojawia się kilka w tygodniu. Ale wiesz co mnie odstraszyło? Powiem ci szczerze. Doświadczenie.

Jasię napracuje. Wkleję zdjęcia. Opisy konfiguracji. Przemyślenia. Założenia. Plusy i minusy i wiesz co będzie? W poniedziałek kolejne 2 nowe OSOBNE tematy. Skąd to wiem? Bo Vademecum podłączenia jest na to dowodem. Wszystko tam jest. A co rusz pojawia się nowy wątek "nie umiem podłączyć subwoofera" . Po za tym każdy lubi mieć swój wątek. Uwierz już miałem nawet zamysł jak to ma profesjonalnie wyglądać.

18 godzin temu, seba3002 napisał:

Ale branża to też ludzie 🙂. Pomimo lat praktyki i rozeznaniu w temacie komponentów audio mają jednak swój gust muzyczny i preferencje 🙂. Poza tym w temacie np kd do 5000 zł juz wiele razy były wymieniane "uniwersalne" zestawy. I kto chce na pewno to odgrzebie. A kto już z audio się zetknął ten wie, że bez odsłuchu się nie da 🙂. Pozdrawiam. 

Chciałem do tego podejść właśnie bez własnych preferencji. Uwzględnić nawet produkty których w ofercie nie mamy.

No ale powyższe mnie zniechęciło :P

No bo szukasz pazura w wybierasz Marantza. On go nie ma. Lubie te amplitunery. Ale w kinie graja najmniej z wykopem właśnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie chciałem nikogo zniechęcać 🙂. Po prostu po lekturze forum i rozmowach ze znajomymi wiem, że dobór "uniwersalnego" zestawu wcale nie jest taki oczywisty. Tym bardziej, że ludzie kupujący tak zwane budżetowe kino domowe najczęściej chcą mieć i kino i zestaw do słuchania muzyki. Zresztą ja sam chciałem w niedużych pieniądzach połączyć jedno i drugie. Stąd u mnie ten marantz 🙂. Ale też dzięki lekturze forum dowiedziałem się, że amp AV nie zagra NIGDY tak jak wzmacniacz stereo. No i tu podziękowania do @S4Homeza wypożyczenie wzmacniacza, który okazał się dla mnie strzałem w dziesiątkę 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Ja tak

Uwierz myślałem o tym. Bo takich samych tematów pojawia się kilka w tygodniu. Ale wiesz co mnie odstraszyło? Powiem ci szczerze. Doświadczenie.

Jasię napracuje. Wkleję zdjęcia. Opisy konfiguracji. Przemyślenia. Założenia. Plusy i minusy i wiesz co będzie? W poniedziałek kolejne 2 nowe OSOBNE tematy. Skąd to wiem? Bo Vademecum podłączenia jest na to dowodem. Wszystko tam jest. A co rusz pojawia się nowy wątek "nie umiem podłączyć subwoofera" . Po za tym każdy lubi mieć swój wątek. Uwierz już miałem nawet zamysł jak to ma profesjonalnie wyglądać.

Chciałem do tego podejść właśnie bez własnych preferencji. Uwzględnić nawet produkty których w ofercie nie mamy.

No ale powyższe mnie zniechęciło :P

No bo szukasz pazura w wybierasz Marantza. On go nie ma. Lubie te amplitunery. Ale w kinie graja najmniej z wykopem właśnie.

Ale ja nigdzie nie napisałem że szukam typowego ,,pazura":) napisałem tylko że w starym Onkyo 636 brakowało mi TROCHĘ mocy. Dzięki Tobie (za co bardzo dziękuję) mocno zastanawiam się nad tą Yamahą. Marantz słyszłem (na innych kolumnach) i muzycznie dla mnie było ok. Tak jak pisałem wcześniej- chciałbym odsłuchać oba- najlepiej na kolumnach Dali Zensor i między nimi na pewno coś wybiorę. No chyba że macie jeszcze inne propozycje w tym przedziale. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z wypożyczeniem. Jest to najlepsza opcja z możliwych. 

Dnia 27.05.2020 o 12:56, Stolarz napisał:

A może by tak z pomocą branży (i nie tylko) stworzyć osobny temat gdzie będzie lista najlepszych/sprawdzonych kombinacji (pod kątem tego jak gra amp a jak grają kolumny):
Amp + kolumny + sub
Amp + końcówka mocy/wzmacniasz z trybem końcówki mocy + kolumny  + sub

To się nie uda, ponieważ każdy ma inne preferencje brzmieniowe i musimy podchodzić indywidualnie. Moje preferencje są specyficzne i gdybym miał doradzać klientom patrząc na siebie to każdą osobę bym odstraszył . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...