Skocz do zawartości

Lepsza jakość z wyjść cyfrowych TV


DudasDudek

Recommended Posts

Dzień dobry,

Moje pytanie brzmi, jak uzyskać najlepszą możliwą jakość audio z telewizora?

Posiadam TV Samsunga (jedyne wyjścia audio to optyk lub HDMI), do którego optykiem podłączony jest CA DacMagic 100. Przy słuchaniu muzyki przez USB, jakość jest rewelacyjna. Jednak przy używaniu optyka, dźwięk jest conajwyżej okej.

Jasne, z muzyką nie ma problemu. Lecz co w przypadku filmów? Tam też jest muzyka, czasem lepsza, czasem gorsza. Co na to poradzić? Czy są jakieś sposoby? Jestem mało zorientowany w KD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj niestety nic nie podziałałasz. Telewizor nie jest najlepszym źródłem i pomimo tego, że będzie on stanowił tak na prawdę transport to będzie on podłej jakości. Tutaj nie pomoże nawet najlepszy przetwornik. Jeśli chcesz słuchać muzyki z serwisów streamingowych to warto zainwestować w chromecast audio lub audio pro link 1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

nic więcej nie zrobisz. Bo TV to najgorsze z możliwych źródłem dźwięku.

Jak uzyskać najlepsza jakość? Zainwestować  w Maline, Chromecast Audio, IEAST M30 i tak dalej :)

Pozdrawiam

Myślałem o kupnie malinki, właśnie by nie bawić się z laptopem pod USB.

Jednak nadal nie rozumiem, w jaki sposób miałbym oglądać filmy na np. Netflixie, z dźwiękiem z malinki?

Aplikacja Netflixa musiała by być otwierana na Malince i HDMI łączyć z TV?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Q21 napisał:

Telewizor nie jest najlepszym źródłem i pomimo tego, że będzie on stanowił tak na prawdę transport to będzie on podłej jakości.

Poniewaz mam wzmacniacz starej daty bez dac-a miałem wybor by ogladac z dekodera przez wyjscia analogowe lub z tv przez wyjscie sluchawkowe. I o dziwo z tv jest lepszy dzwiek. Wiec tak mam podlaczone i ogladam z dekodera/netflix/youtube przez wyjscie sluvhawkowe do wzmacniacza. Widocznie tv Sony bravia ma calkiem calkiem dobre wyjscie na sluchawki.... :) nic nie stoi na przeszkodzie sprobowac i w twoim przypadku.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Poniewaz mam wzmacniacz starej daty bez dac-a miałem wybor by ogladac z dekodera przez wyjscia analogowe lub z tv przez wyjscie sluchawkowe. I o dziwo z tv jest lepszy dzwiek. Wiec tak mam podlaczone i ogladam z dekodera/netflix/youtube przez wyjscie sluvhawkowe do wzmacniacza. Widocznie tv Sony bravia ma calkiem calkiem dobre wyjscie na sluchawki.... :) nic nie stoi na przeszkodzie sprobowac i w twoim przypadku.

Mój TV już nie ma wyjść analogowych audio, większość nowych konstrukcji nie ma.

Dźwięk może się wydawać super, jeśli ma się dobry sprzęt. Też tak długo słuchałem. Lecz po podłączeniu laptopa... Laptop był wielokrotnie lepszy.

Niepotrzebnie dostałem możliwość porównania, jak coś dobrze może brzmieć ;)

Niby to tylko transport. Już nawet nie będę komentował, że czasem występuje jitter (którego przy USB oczywiście nie ma), zwłaszcza przy uderzeniach, krzykach, tam gdzie jest duża dynamika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, DudasDudek napisał:

Już nawet nie będę komentował, że czasem występuje jitter (którego przy USB oczywiście nie ma), zwłaszcza przy uderzeniach, krzykach, tam gdzie jest duża dynamika.

To nie jest jitter, tylko latencja. W moim tv w ustawieniach jest opcja korekcji synchronizacji dźwięku z obrazem, osobno dla głośników i dla wyjścia optycznego. Sprawdź w swoim tv, czy nie masz takiej możliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marecki napisał:

To nie jest jitter, tylko latencja. W moim tv w ustawieniach jest opcja korekcji synchronizacji dźwięku z obrazem, osobno dla głośników i dla wyjścia optycznego. Sprawdź w swoim tv, czy nie masz takiej możliwości.

Mam możliwość ustawienia opóźnienia względem obrazu. Ustawiłem na słuch względem dźwięku z wbudowanych głośników TV. To jest na pewno to?

14 minut temu, Jasiek88 napisał:

Do netflixa masz gotowe rozwiązania jak shield tv 2019/apple tv 4k

Lub składak odroid n2 z coreelec ale obsługa jest przez kodi i Netflix tylko fhd. 

 

Właśnie chyba by o takie urządzenia mi chodziło. Tylko cena tego Shield to koszt połowy telewizora...
W dodatku to jest dla mnie absurdalne by powielać funkcjonalność, która już na nim jest... Chyba, że nie ma innego wyjścia?

Oczywiście jakość obrazu musi być 4K, nie będziemy pogarszać obrazu względem dźwięku.

Netflix był przykładem, chodzi też inne serwisy VOD oraz też o streamownie treści z telefonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, DudasDudek napisał:

Mam możliwość ustawienia opóźnienia względem obrazu. Ustawiłem na słuch względem dźwięku z wbudowanych głośników TV. To jest na pewno to?

Tak, to jest to. Tylko sprawdź co korygujesz. Tak jak pisałem wcześniej, w moim tv jest osobna kompensacja dla głośników wewnętrznych tv i osobno dla wyjścia optycznego. Mogę mieć zsynchronizowany dźwięk z obrazem dla głośników tv, ale na wyjściu optycznym już nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, marecki napisał:

Tak, to jest to. Tylko sprawdź co korygujesz. Tak jak pisałem wcześniej, w moim tv jest osobna kompensacja dla głośników wewnętrznych tv i osobno dla wyjścia optycznego. Mogę mieć zsynchronizowany dźwięk z obrazem dla głośników tv, ale na wyjściu optycznym już nie.

Opis: Dostosuj opóźnienie między ścieżką dźwiękową a wideo. Ta funkcja jest dostępna tylko po podłączeniu urządzenia za pomocą SPDIF.

Innej opcji podobnej, nie mam. Więc to jest to.

I szczerze to jest problem o którym mówię? U mnie podczas właśnie tych dynamicznych fragmentów, rzadko bo rzadko, ale występuje bzyczenie, trzask, takie przyciszenie dźwięku po prostu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DudasDudek napisał:

U mnie podczas właśnie tych dynamicznych fragmentów, rzadko bo rzadko, ale występuje bzyczenie, trzask, takie przyciszenie dźwięku po prostu.

To o czym piszesz, to jest przesterowanie toru audio. Jeśli występuje na wyjściu optycznym tv, to przycisz dźwięk w dekoderze kablówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marecki napisał:

To o czym piszesz, to jest przesterowanie toru audio. Jeśli występuje na wyjściu optycznym tv, to przycisz dźwięk w dekoderze kablówki.

Tylko to wystąpiło mi na Netflixie, przynajmniej z tego co pamiętam.

Nie mam możliwości sterowania głośnością wyjścia optycznego.

Dodam, że wzmacniacz też nie był przesterowany. Znacznie głośniej słucham muzyki niż oglądam filmy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marecki napisał:

Netflix odbierasz na tv bezpośrednio z sieci?

Aplikacja z Smart TV z telewizora po prostu. Dlatego zakładałem, że to jitter albo coś tego pokroju.

Tryb dźwięku mam ustawiony na Wzmocnienie, ale to dotyczy wyjścia Telewizyjnego. Trybów nie mogę ustawiać dla optyka, w sumie nic nie mogę ustawiać dla niego, tylko to opóźnienie i format (mam PCM).

Domyślam się, że to może być też związane z ustawieniem dźwięku w aplikacji "angielski 5.1", zamiast zwykły "angielski". Mam tak, bo wydaje mi się że lepiej to brzmi, jakby głośniej, wyraźniej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, marecki napisał:

Jitter to jest coś zupełnie innego. Sprawdź, czy wyłączenie wzmocnienia jednak nie pomoże. Jeśli zmiana ustawienia dźwięku daje słyszalny efekt "głośniej" to również może być przyczyną.

Specjalnie chwilę potestowałem i wynika że przy 5.1 jest zdecydowanie głośniej. Być może TV "dodaje" te kanały, bo z optyka i tak musi wyjść stereo.

To mi się zdarza na tyle rzadko, że niw jest to kluczowe. Bardziej chciałbym poradzić sobie z ogólną słabą jakością audio z filmów w TV ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Filmy zostawiamy tak jak jest. Mowie o muzyce.

Jesli chcesz poprawić dzwięk z Netflixa to trzeba niestety wyeliminować TV i jego sieciową funkcjonalność. 

W drugim pokoju mam SMART TV i wszystkie bajery a dokupiłem Nvidia Shield. No przeskok jakościowy jest olbrzymi. Mowie o dźwięku.

Musiałbym poważnie przemyśleć to, gdyż cena jednak jest dość wysoka.

Wierzę, że przeskok może być ogromny.

Pytanie mam jeszcze, w jaki sposób doprowadzałbym dźwięk do Dac. Przez USB? Mogły być też transportem muzyki z Tidala?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...