Skocz do zawartości

Nowy telewizor i stary amplituner nie chcą współpracować


Recommended Posts

Witam

Zakupiłem niedawno nowy telewizor (SAMSUNG QE65Q70RAT) i próbuję go połączyć z moim amplitunerem dziadkiem onkyo 876. Niestety już ustawiałem hdmi control, cec w tv i mnóstwo różnych innych sposobów. Jedyne co działa to dźwięk przez kabel optyczny ale w tym wypadku będę tracił możliwość odtworzenia bezstratnych dekoderów. Źródłem jest dysk zewnętrzny ze zgranymi filmami i w przyszłości będzie też źródłem PC gdyż odtwarzacza BR się pozbyłem. Ogólnie podłączyłem to tak-> dysk do usb w tv-> z wyjścia HDMI Arc (próbowałem też porty bez ARC) do amplitunera HDMI (próbowałem też do HDMI In co było głupie ale warto było sprawdzić). Domyślam się, że powodem może być wiekowość mojego amplitunera. Myślałem by zastosować takie coś https://c4i.com.pl/produkt/audio/akcesoria-audio/hdv-b11a/ z "HDMI Arc" w tv do "hdmi in" w tym rozdzielaczu, z "Hdmi Audio only" w rozdzielaczu do amplitunera a hdmi out zostawić wolne bo obraz już będzie bezpośrednio z dysku ale nie wiem czy to tak zadziała bo z otv wyjdzie tylko dźwięk po HDMI ARC. I tutaj jest moje drugie pytanie, może lepiej już zainwestować w jakiś używany ale jednak nowszy amplituner. Mój sprzęt to Klipsch rf 82, 2x klipsch 112sw tyly i boki z zestawu heco MS, metraż okoli 20 mkw. Amplituner musiałby posiadać pre out na fronty bo mam wzmacniacz CA Azur 740a i jestem z niego dość zadowolony. Interesuje mnie 7.1 lub 7.2. Moje dotychczasowe typy to Marantz 6008 lub nowszy 5010, onkyo 709, HK 645. Budżet 2k zł. Przepraszam za chaotycznie napisany temat ale już 2 dni walczę z tym i ogarnia mnie rozpacz. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDMI ARC też nie umożliwi korzystania z kodeków bezstratnych, musi być eARC, nie wiem, czy ten telewizor go ma, chyba nie.

Urządzenie, które pokazałeś, służy do transmisji w drugą stronę. Czyli masz odtwarzacz np. Blu-ray, który obsługuje Dolby Vision i amplituner, który go nie obsługuje, ale za to ma Atmos, na którym Ci zależy, a telewizor nie prześle kanałem zwrotnym dźwięku Atmos. Podłączasz wyjście audio do amplitunera, wyjście obrazu do telewizora i działa.

I niestety, ale zmartwię Cię. Telewizory Samsung są notorycznie znane z tego, że po kanale zwrotnym wysyłają tylko dźwięk stereo z telewizora. Zapewne coś się zmieniło w tej materii wraz z eARC, ale dużo ludzi ma z tym problem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dotychczasową pomoc. Znalazłem takie coś Panasonic DP-UB450 lub Sony UBP-X700, ma dwa wyjscia hdmi z czego jedno audio only. Jakby podpiąć do niego dysk zewnętrzny i jeden hdmi do tv a drugi po audio only do mojego amplitunera onkyo to miałoby to sens by? Nie mogę tylko doczytać czy przez odtwarzanie z USB też poleci np. DD True HD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dawid Szumilas

Temat jest złożony i dość zawiły w skrócie panasonic nie czyta w zasadzie nic tylko DD a napisy wyglądają jak wygenerowane przez telegazetę :)

Natomiast w przypadku sony jest już dużo lepiej jeśli chodzi o truehd/atmos, sygnał ten do avr trafi w postaci mpcm, znaczenie ma też to czy są to pliki mkv czy m2ts itd itd...

https://www.avsforum.com/forum/149-blu-ray-players/2951726-official-sony-ubp-x700-owners-thread-no-price-talk-132.html

Zagadaj popytaj.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...