Skocz do zawartości

Pomoc dla początkującego - ALL-IN-ONE amplituer sieciowy z DAB+


R Fiolna

Recommended Posts

Witam, 

poszukuję sprzetu typu "all-in-one" czyli amplitunera stereo z funkcjami sieciowymi.  Sprzęt będzie służył wyłącznie do słuchania muzyki (bez podpinania TV i konsoli), niezbędne są funkcje radia cyfrowego DAB i porządny moduł Bluetooth ze stabilnie działającą aplikacją (przycinanie się połączenia i inne kłopoty nie wchodzą w grę), do tego WiFi, Spotify, Tidal i funkcje radia internetowego. Sprzęt będzie ustawiony w pokoju ok. 25 m2. Budżet na sam ampli do ok. 3,5-4 k PLN ale jeżeli znajdę coś idealnego poniżej to OK, pozostałą część przesunę do głośników. Do sprzętu będę dobierał głośniki podstawkowe i tu budzet będzie ok. 2-2,5 k. 

Dotychczasowe przeglądanie zasobów sieci, w tym i tego forum, dało mi następujący werdykt: Yamaha R-N802D - ma wszystko co mnie interesuje i generalnie bardzo dobre oceny fachowców (do tego wstępnie myślałem o ELAC Debut B5.2 lub KLF Q300). Drogą selekcji negatywnej odrzuciłem już kilka modeli w tym niższe modele Yamahy i kilka modeli Onkyo. 

Ostatnio natknąłem się na recenzję głosników KEF LS50 (https://www.whathifi.com/us/kef/ls50/review) i muszę przyznać, zrobiła na mnie wrażanie, zarówno opis jak grają jak i design. 

Teraz moje pytania: 

1. Czy wybór Yamaha R-N802D + ELAC Debut B5.2 / KEF Q300 jest optymalny w tych pieniadzach, czy może polecilibyście jakieś alternatywy, mając w pamięci wymagania (koniecznie funkcje sieciowe i DAB)?

2. Czy miałoby sens podłączenie KEF LS50 do R-N802d (nie wiem czy nawet wizualnie Yamaha to nie za duży gabaryt do takich głośników)?

3. Gdybyście mieli zakupić niewielki amplituner sieciowy z radiem DAB, który porządnie napędziłby KEF LS50 to jakie są możliwości (zakładając rozsądne granice finansowe, powiedzmy do 4kPLN)?

Podkreślam, że odpadają zestawy składane z kilku elementów. 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
Jesli zależy Ci na komfortowej obsłudze i dobrym brzmieniu to Yamaha RN803d jest najlepszym rozwiązaniem. Uzyskujesz dynamiczne i szczegółowe brzmienie oraz sporą moc wyjściową, która pozwoli na napędzenie i wysterowanie wielu kolumn. Wspomniane przez Ciebie Kef LS50 to bardzo dobre kolumny ale niestety z Yamahą nie tworzą idealnego zgrania, brakuje trochę barwy. W tym przypadku warto koniecznie zwrócić uwagę na Pylon Audio Ruby Monitor lub Jean Marie Reynauld Lucia. Jeśli cenisz sobie brzmienie z pazurem ale bez większych wyostrzeń to proponuję zwrócić uwagę na Monitor Audio Silver 100. 

Jeśli wybór miałby Paść na KEF LS50 to polecam szukać wśród cieplejszych wzmacniaczy. Tutaj bardzo dobrym rozwiązaniem byłby Audiolab 6000a + Audio Pro Link 1 do obsługi sieci lub Magnat MR780 + Audio Pro Link 1. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...