Skocz do zawartości
JaZz

Yamaha 685 + Taga 606 SE 5.1 + Magnat 302A / Pytania

Recommended Posts

Zamówiłem ww. zestaw i założyłem ten temat w razie pytań z podłączeniem, ustawieniami itp. Jeśli nie macie nic przeciwko.

Pierwsze będzie z serii głupich... Taga ma impedancję 6 Ω, rozumiem, że w ampli taką wartość właśnie ustawić? Czy na suba ustawia się oddzielnie? Na razie nie widzę  info nigdzie jaką Magnat posiada.

Niedawno kupiłem ten ampli. Przeczytaj najpierw instrukcje, tam jest wytłumaczone jak przed pierwszym uruchomieniem ustawić impedancje głośników. Domyślne jest 8, ja zmieniałem właśnie na 6. Sub mam ten sam i nie ma do niego oddzielnego ustawienia impedancji. 

Dzięki,

Widzę że prawdopodobnie do Magnata dostanę kabel Y. Nie wiem na jakiej zasadzie on działa, rozdziela się. Czy tym kablem podepnę go do Yamahy 1-1 czy muszę kupić nowy kabel? :D

Napisano (edytowany)

Ok, zrobiłem auto kalibrację, ustawiłem głośniki na small 80Hz.

Czy Parametric EQ > Ypao: Flat jest skutkiem procesu kalibracji, czy jednak to ustawienie ma stałe wartości? Bo miałem to od razu ustawione. Film wydaję się lepiej brzmieć na Flat, a muzyka na Trough. Bo Trough to dzwięk bez zmian rozumiem?

101649610_648866549176366_48398431981110

Muzyka idzie z laptopa do HDMI 5 w ampli. Film idzie z TV do HDMI ARC.

Do filmu podbiłem Dialogi zwykłe jak i DTS. Na screenie nie pokazuje DTS bo ampli jest na źródle z laptopem.

101309848_730826044321602_28156719824843

Czy mogę rozdzielić te ustawienia między źródłami TV / Laptop? Bo zapisuje mi się na tu i tu. W sensie na Laptopie chce mieć EQ na Trough, dialogi na zero. Na TV za to EQ na Flat, dialogi na 2. Znaczy jestem prawie pewny że mogę, ale będę wdzięczny jak mi ktoś wytłumaczy jak programować ustawienia na danym źródle.

Ogólnie po kalibracji ustawiło mi jak jak widać poniżej. Sub trochę bliżej stoi ale wydaję mi się ok.

100969138_1380106695525449_1563625385759

101848240_617141332219040_10694701912613

Edytowano przez JaZz

Dzięki, pomogłeś.

Co do tego EQ to mam rację, że tak ustawiło mi podczas kalibracji uwzględniając między innymi akustykę pomieszczenia?  Bo w sumie w tej chwili już nie wiem czy zostawić na flat, czy zmienić na natural czy w ogóle wyłączyć. Oczywiście chcę by przy oglądaniu filmu dźwięk był jak najbliżej wizji reżysera / twórców. 

Pozdrawiam 

No od tego są testy :)

Ja ustawiłem sobie pdo siebie :)

Nie patrz ślepo na innych ! To twój sprzęt zacznij się z nim zaprzyjaźniać. Posłuchaj dzień na takim ustawieniu a później przełącz. Pomału. Polubcie się!

dokładnie. Mogł wyłapać na przykład odbicia dźwięku. Wówczas one się na siebie nakładają i jest znacznie głośniej.

Zrób test w nocy, kiedy jest na prawdę cicho. Żeby ci też nikt nie przeszkadzał. Dzieci czy żona.

Kolejna rzecz która mnie ciekawi. Od pierwszego uruchomienia pakazywało mi że ampli ma dostępną aktualizację. W końcu miałem czas na to i kliknąłem akceptuje. Bez dostępu do internetu zaktualizowało się. Czy przy produkcji nie zdążyli zaktualizować FW i wrzucili tylko plik z updatem czy wtf? :D

No wtf! :D Od pierwszego uruchomienia pokazywał mi że jest dostępna aktualizacja. Neta do tej pory nie mam podłączonego. 

Dlatego pierwsze co to pomyślałem że plik jest już w pamięci. No bo jakie może być inne wytłumaczenie? :D Darmowe Orange Wifi? :D:D

Edytowano przez JaZz

2 godziny temu, DEMOLKA napisał:

Wychodzi na to że ktoś już go wcześniej testował,podłaczał do sieci😱

A więc prawdopodobnie mamy zwycięzce konkursu 😱

Myślę że kolega ma rację ktoś przed tobą już się nim bawił bo innej opcji nie widzę żeby była możliwość aktualizacji bez dodania do sieci. 

2 godziny temu, S4Home napisał:

Widać było że jest wyciągany z pudełka?

Na same pudło nie zwracałem uwagi jakoś mocno. Sprzęt pachniał nowością, zero śladów użytkowania, śrubki nienaruszone, paragon jest także mi krzywda żadna się nie stała. 

Podbija dialogi. Mowa ludzka mimo innej barwy to konkretna charakterystyka częstotliwości. Jest też nagrana przeważnie mocniej niż tło.

I to pasmo zostaje regulowane.

W centralnym masz wszystkie dźwięki które są na TV więc było by to bez sensu.

Podłączyłbym fronty w bi-ampingu. Jest sens kupować przewód 4mm² na odległości 2m? Teraz mam najtańszy technokabel 2,5mm². Może znajdzie się coś co by poprawiło dźwięk? @S4Homepomożesz? 

Możesz je podłączyć w Bi Apmingu. Nie widze sensu kupowania kabla 4mm. Lepiej jest kupić kabel 2,5 ale taki ktory odpowiada Ci dźwiękowo.

Z Tanich Oehlbach, Procab czy VAN Domme.