Skocz do zawartości

Tannoy M2 + ?


floro

Recommended Posts

Cześć Wszystkim, w temacie audio jestem co prawda raczkujący, ale ostatnie dni spędziłem na dość sporym researchu i potrzebuję pomocy w ostatecznym wyborze.

Poszukuję niewielkiego wzmaka do salonu 15 mkw, słucham głównie rocka/metalu (choć nie pogardzę też czarnym rapem z lat 90.), czasem nieco głośniej. Lubię aby bas był słyszalny i głęboki, choć nie musi przewracać mi książek na półkach. Miejsca mam mało - wzmak może mieć max. 12-12,5 cm wysokości.

Wczoraj po poszukiwaniach zamówiłem Tannoye M2, już do mnie jadą, zaś co do wzmaka mam dwóch kandydatów i z racji tego że to mój pierwszy taki zestaw, nie wymagam cudów i chciałbym aby była to bezpieczna ekonomicznie inwestycja - czytaj do 300-400 zł:

- Cambridge Audio A1 V3 - do dostania na allegro poniżej 300 zł,

- Onkyo A-9211 - również do dostania poniżej 300 zł, z tym że na olx.

Który z nich byście mi radzili wybrać? A może oba są po prostu dobre? Dodam, że nie mam zielonego pojęcia czym różni się to słynne brzmienie angielskie od japońskiego:) Nie mam też możliwości odsłuchu. W CA martwi mnie tylko, że 2x25W na wyjściu to może być trochę za mało żeby czasem puścić coś głośniej - macie w tym jakieś doświadczenia?

Szperałem już w podobnych tematach, ale w odpowiedziach pojawia się mnóstwo różnego sprzętu (często zbyt dużego gabarytowo na moje warunki), dlatego przychodzę z konkretami:)

Dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, floro napisał:

Ok, do kandydatów doszedł NAD 310. Ale tu znów obawa o moc. Podstawna?

Hej,

Miałem takiego NADa. Grał z Magnatami 673. Mocy mu nie brakowało. Był to mój pierwszy wzmacniacz. Pomieszczenie o podobnych gabarytach. Słuchałem na tym około roku i byłem zadowolony.

Jedyna uwaga - do sprawdzenia potencjometr głośności ze zintegrowanym balance - sprawdź czy od samego dołu równo grają oba kanały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2020 o 13:46, floro napisał:

Miejsca mam mało - wzmak może mieć max. 12-12,5 cm wysokości.

 

 

7 godzin temu, floro napisał:

 A co byś doradził w większym budżecie? I o ile wg Ciebie powinien być większy? 500 pln czy wyżej?

Wzmacniacz: TOPPING MX3 w cenie 600 PLN. Posiada bardzo dużo funkcji, wyjść, wejść i jest jednocześnie wzmacniaczem słuchawkowym.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...