Skocz do zawartości

Wybór zestawów stereo do odsłuchu i zakupu


Marcin Jaśkiewicz

Recommended Posts

Witam,

Po wielu poszukiwaniach, które niestety nie zakończyły się jakimś wyłonieniem zwycięzców chciałbym z poniższej listy wybrać trzy zestawy do odsłuchu i późniejszego zakupu.

Czy moglibyście podpowiedzieć, które trzy zestawy najlepiej spełniały by moje poniższe wymagania. Będę bardzo wdzięczny za bezstronną pomoc.

Zależy mi aby dźwięk możliwie jak najbardziej był zbliżony do poniższej charakterystyki : bardzo przestrzenny (szeroka i głęboka scena z wyraźnie rysowanymi instrumentami), dobrze „napowietrzony”, duży ,monumentalny, szczegółowy i dynamiczny, także przy cichym słuchaniu. Dźwięk nie musi być naturalny i neutralny. 

Przeznaczenie : muzyka filmowa i rockowa, koncerty symfoniczne, oglądanie filmów (jak najlepsze zastępstwo dla zestawu kina domowego)

Źródła będą podłączone do wzmacniaczy jedynie przez złącza optyczne. Nie chcę przy tym kupować oddzielnego DACa.

Pomieszczenie o wielkości 35m2

1. Audiolab 6000A + Klipsch RP-8000F

2. Cambridge Audio CXA81 + Tannoy Revolution XT8F

3. Denon PMA-1600NE + Klipsch RP-8000F

4. Hegel H90 + Klipsch RP-8000F

5. Marantz PM7000N + Klipsch RP-8000F

6. NAD C368 + Tannoy Revolution XT8F

7. NAD C388 + Tannoy Revolution XT8F (oczywiście jeśli opłaca się do niego dopłacić) 

8. Rotel A12 + Klipsch RP-8000F

9. Yamaha A-S701 + Tannoy Revolution XT8F

PS. Tannoy`e wstawiałem tam gdzie Klipsch`e mogą dawać z danym wzmacniaczem zbyt ostrą górę. Generalnie jestem fanem brzmienia Klipsch choć ciekawi mnie ta spektakularna przestrzenność Tannoy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Marcin Jaśkiewicz napisał:

Źródła będą podłączone do wzmacniaczy jedynie przez złącza optyczne. Nie chcę przy tym kupować oddzielnego DACa.

no to trochę Cie zmartwie , bo zazwyczaj we wzmacniaczach jest jedno optyczne lub dwa a czasami w ogóle nie ma :)

posprawdzaj ile te wzmacniacze mają takich wejść i ile źródeł chcesz podłaczyć , by potem nie brakło

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem przecież o tym ... Mam Cambridge Audio Dacmagic 100, który ten problem rozwiąże ... o ile ten zestaw z Yamahą by się wybijał i pojedynczy optyk był by jedynym problemem 

PS pozostałe mają po 2 złącza optyczne a Hegel 3

Edytowano przez Marcin Jaśkiewicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu duża część tych zestawów jest źle dobrana.

Albo ze względu na moc albo po prostu połączenie komponentów.

Zaproponuję więc swoje 3 zesatwy

12 godzin temu, Marcin Jaśkiewicz napisał:

3. Denon PMA-1600NE + Klipsch RP-8000F

 

12 godzin temu, Marcin Jaśkiewicz napisał:

7. NAD C388 + Tannoy Revolution XT8F (oczywiście jeśli opłaca się do niego dopłacić) 

Tylko tu zmienił bym na Fyne F502

12 godzin temu, Marcin Jaśkiewicz napisał:

PS. Tannoy`e wstawiałem tam gdzie Klipsch`e mogą dawać z danym wzmacniaczem zbyt ostrą górę. Generalnie jestem fanem brzmienia Klipsch choć ciekawi mnie ta spektakularna przestrzenność Tannoy 

Jeżeli lubisz Klipsch to nic innego takiego wrażenia na Tobie nie zrobi. Tannoy czy Fyne to kolumny ktore docenia się z czasem. Właśnie za ich głębie i średnice. Detale ktore tam są ukryte. Klipscha słuchasz i robisz WOW. Szkotów słuchasz i Ci się podoba.

Dobierz do Klipscha wzmacniacz mocny o delikatniejszym brzmieniu.  Atolla IN 100 Signature jeszcze bym dopisał + Cambridge DAC 100 i już.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Stawiałbym na zestaw nr 1 oraz nr2 pod względem zgrania. Klipsch to jasne brzmienie, które potrzebuje ciepłego wzmacniacza takiego jak właśnie Audiolab 6000a, Tannoy XT8F potrzebują wzmacniacza, który nada lepszej kontroli skrajom pasma. Jeśli chciałbyś uzyskać pełne brzmienie to polecam do tych kolumn posłuchać także Vincent sv 500. 

Zapraszam do kontaktu w celu umówienia odsłuchu oraz wyceny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja twierdzi, że Audiolab 6000A jest za słaby do Klipsch RP-8000F ... Wydawać by się mogło, że przy czułości Klipschy ta moc powinna wystarczyć 
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2020 o 07:04, S4Home napisał:

Jeżeli lubisz Klipsch to nic innego takiego wrażenia na Tobie nie zrobi. Tannoy czy Fyne to kolumny ktore docenia się z czasem. Właśnie za ich głębie i średnice. Detale ktore tam są ukryte. Klipscha słuchasz i robisz WOW. Szkotów słuchasz i Ci się podoba.

A propos Klipsch RP-8000F a raczej Klipsch RP-6000F na "Audio" jest ich charakterystyka ... szczerze mówiąc nie udało mi się znaleźć w ich testach ładniejszej czyli podkreślone niskie basy i wysokie soprany i stosunkowo bardzo równa średnica. Nie lubię jak producent kolumn pompuje wyższe basy albo niższe soprany aby zakryć niedostatek skrajów ...

To jedynie utwierdza mnie w przekonaniu że to killery :)  Proszę spróbować tam znaleźć kolumny z ładniejszą charakterystyką (liczy się linia czerwona)

Czy nie było by za "mocno" z innym killerem :)   ... Atolem in 100  ???    

image.thumb.png.45cb5d5593ffd9ecb05953a46407d20a.png

Edytowano przez RoRo
Nie ma sensu cytować całej wypowiedzi - a jedynie fragment, do którego się odnosisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charakterystyka przedstawiona na osiach to jedno. A realne odczucie dźwiękowe to długie. Uwierz. To jest mierzone przy sygnale sinusoidalnym. Czyli nie muzycznym.Odsłuchaj kolumny które wykres mają podobny a zobaczysz że ich brzmienie jest inne.  Na takie wykresy można popatrzeć jak się przewalilo tony sprzetu już.

Podobnie jak mierzona moc.

Uważam że dobrze że takie testy są. Ale one nie dają Ci obrazu jak gra dany sprzet.

Cytując warto iść w szerszy obraz. To samo źródło mówi: "Potężne, soczyste, bezpośrednie, z bardzo mocnym basem i jasną, wyrazistą górą. Impreza na wysokim poziomie głośności i jakości. Bardziej estradowe niż kinowe."

No Audiolab jest za słaby do RP 8000F mimo że dźwiękowo by pasował.

12 godzin temu, Marcin Jaśkiewicz napisał:

Konkurencja twierdzi, że Audiolab 6000A jest za słaby do Klipsch RP-8000F ... Wydawać by się mogło, że przy czułości Klipschy ta moc powinna wystarczyć 

Masz 4 potężne 20 cm membrany do napędzenia. Z ich magnesami. To kolejna rzecz dla której wybiera się sprzęt w ciemno. Skuteczność. 98/97 db

W rzeczywistości jest ona zapewne niższa. Jesli chcesz uzyskać głębie, kontrole basu. To wzmacniacz musi być mocniejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Marcin Jaśkiewicz napisał:

Konkurencja twierdzi, że Audiolab 6000A jest za słaby do Klipsch RP-8000F ... Wydawać by się mogło, że przy czułości Klipschy ta moc powinna wystarczyć

Moc nie zawsze jest najważniejsza i liczy się efekt finalny. Audiolab 6000a spokojnie poradzi sobie z RP-8000f i niejednokrotnie nasi klienci się o tym przekonali. Moon 240i także pomimo małej mocy, bo 50W potrafi zagrać rewelacyjnie z bardzo wymagającymi konstrukcjami. Najlepiej byłoby posłuchać i samemu się o tym przekonać. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wypożyczenia sprzętu ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...