Skocz do zawartości

Modernizacja głośników frontowych. Czy warto?


pablo7

Recommended Posts

Witam. Mam obecnie amplituner Yamaha HTR 4066. Mam do niego podłączony komputer (karta dźwiękowa SB ZxR). Mam też do niego podłączony przez optyka telewizor. Do telewizora mam podłączony dekoder oraz konsolę poprzez HDMI. Bardziej chodzi mi tu jednak o komputer, który teraz jest podłączony optykiem, ale niebawem chyba zmienię podłączenie z optyka na RCA. Do czego zmierzam. Mam teraz zestaw głośników z serii Jamo E 500 (frontowe, center i subwoofer). Czy warto, czy jest sens zainwestować w same głośniki frontowe, stereo kwotę około 1000 zł. Chodzi mi po prostu o wymianę tych leciwych Jamo (mają już prawie 20 lat), na coś nowszego. I czy jak wymieniłbym te głośniki stereo, to czy pasować będzie do nich center a zwłaszcza subwoofer? Pasować w sensie brzmienia, czy nie będą się kłócić? Pozdrawiam. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, pablo7 napisał:

Czy warto, czy jest sens zainwestować w same głośniki frontowe, stereo kwotę około 1000 zł. Chodzi mi po prostu o wymianę tych leciwych Jamo (mają już prawie 20 lat), na coś nowszego. 

Jesli nie sa uszkodzone i jak do tej pory dobrze grały i co najwazniejsze Tobie odpowiada ich brzmienie to nie wiem czy ma to sens wymieniac. Wiekiem kolumn sie nie sugeruj. Lepiej dozbieraj troche wiecej PLN, by przesiadka w przyszłości była bardziej.... woow :)

pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Jesli nie sa uszkodzone i jak do tej pory dobrze grały i co najwazniejsze Tobie odpowiada ich brzmienie to nie wiem czy ma to sens wymieniac. Wiekiem kolumn sie nie sugeruj. Lepiej dozbieraj troche wiecej PLN, by przesiadka w przyszłości była bardziej.... woow :)

pozdr.

To chyba faktycznie nie będę kombinował, bo z brzmienia jestem bardzo zadowolony. Jednak czy sprawa by się zmieniła jeśli przeznaczyłbym na ten cel 1500 zł :P Dodam od razu, że musiałbym tą inwestycję skonsultować z domownikami oraz, że głośniki nie mogą być wyższe niż 31 cm. Tak trochę drążę temat bo muzyka jest dla mnie ważna i co prawda w tych brzmienie mi odpowiada, ale mam takie lekkie wrażenie jakby dźwięk był lekko spłaszczony. Dosyć jestem wyczulony na te kwestie, bo gdy wymieniałem amplituner i kartę dźwiękową, to słyszałem różnice... Tak tylko lekko pytam, zanim ewentualnie porozmawiam o tym z domownikami i więcej jak 1500 zł to raczej już nie chcę wydać... Ktoś ma jakiś pomysł na fajne głośniki czy faktycznie póki co dać sobie spokój? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tomek4446 napisał:

Daj sobie spokój , ani dołożenie 1500 zł , ani 5000 zł niewiele zmieni , lepiej tak jak pisał kolega @Chyba Miro 84 , dozbieraj najpierw na lepszy amp. KD. lub co polecam rozdziel system i kup normalny wzmacniacz stereo a dopiero potem kolumny.

OK. No to jasna sprawa. Dzięki za informacje. Pozdrawiam. :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana kolumn frontowych na inne niewiele pomoże. W Twoim przypadku należałoby wymienić wszystko dlatego lepszym rozwiązaniem jest poczekać i dozbierać trochę gotówki. Dodatkowo mieszanie kolumn z różnych firm nie jest najlepszym rozwiązaniem. Głośniki tylne możesz zastosować inne, tak samo subwoofer ale fronty i centralny powinny być z tej samej serii jeśli chcesz mieć spójny dźwięk. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...