Skocz do zawartości

Zestaw do nietypowego pomieszczenia


br5

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów,

Bardzo proszę o pomoc w dobraniu zestawu audio do mojego pomieszczenia - prymitywny szkic przesyłam w załączeniu. Jest to otwarta przestrzeń w zabudowie bliźniaczej.

Słucham głównie rocka i jazzu. Budżet jaki chcę przeznaczyć, to +/- 2500 PLN. Sprzęt raczej nowy (będzie kupowany na raty), aczkolwiek niektóre komisy mają możliwość sprzedaży ratalnej, więc W OSTATECZNOŚCI może być używany.

W tej cenie myślałem raczej może nad jakąś mini wieżą, ale nie wiem, czy to zagra. Kolumny podłogowe odpadają - nie mam na nie miejsca (a szkoda, bo do niedawna miałem NAD C326BEE + KEF Q65 - grało to jak dla mnie bardzo dobrze, ale w innym, mniejszym pomieszczeniu, Niestety musiałem się tego pozbyć).

muzyki będę słuchał głównie poprzez Spotity, Youtube, pendrive, bluetooth.

Sprzęt będzie równieżpodłączony do TV

Jeśli potrzebne są jeszcze jakieś informacje, proszę dać znać.


Pozdrawiam,

Kamil

plan.png

Edytowano przez br5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie będzie cieżko z nowym.

Zwłaszcza że widzę że chcesz iść w monitory

Czy kolumny będą w szafkach?

Monitor audio Silver 2 i do tego wzmacniacz Denon PMA 860 albo NAD 350. Pewnie oba i tak będą wymagały przeglądu.

Do tego dołóż sobie Cambridge DAC 100 albo sieć w postaci Yamahy WXAD 10

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Niestety ale mini zestaw raczej zagra gorzej niż Twój poprzedni system. Jeśli chciałbyś uzyskać dynamiczniejszy charakter brzmienia z cieplejszą średnicą to polecam zwrócić uwagę na Topping MX3 + Pylon Audio Ruby Monitor lub Diamond Monitor. Zestaw przekracza nieco zakładany budżet ale przynajmniej zrobisz progres, a nie regres. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Czy kolumny będą w szafkach?

 

Tak, będą stały na podwieszonej szafce RTV, pod telewizorem (który de facto też jest podwieszony).

 

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć,
Niestety ale mini zestaw raczej zagra gorzej niż Twój poprzedni system. Jeśli chciałbyś uzyskać dynamiczniejszy charakter brzmienia z cieplejszą średnicą to polecam zwrócić uwagę na Topping MX3 + Pylon Audio Ruby Monitor lub Diamond Monitor. Zestaw przekracza nieco zakładany budżet ale przynajmniej zrobisz progres, a nie regres. 

interesujący zestaw, zaciekawił mnie ten Topping swoimi kompaktowymi wymiarami!

mimo wszystko trochę przekracza mój budżet :)

 

Dzięki za odpowiedzi. Może faktycznie celować w coś uzywanego? Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? Wszelkie uwagi mile widziane :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, br5 napisał:

Byłbyś w stanie zaproponowac alternatywnie jeszcze jakies monitory do tego Toppinga?

przepraszam, nie mogę w tym samym poście tego dopisać...

Do Topping świetnie sprawdzą się monitorki System Audio Saxo 5, szczególnie w białym kolorze bardzo dobrze wpasują się także w pomieszczenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis slyszalem Keces E40 + Pylon Pearl Monitor - zrobilo to na mnie wrazenie, ale nie wiem czy to u mnie zagra. nie mam pojecia tez co to za wzmacniacz. Moge miec ten zestaw z kablami za 2800.

na odsluchu dzis tez z innej bajki Cambridge AXR100 + Pylon Opal Monitor - tu tez bylo badzo dobrze, ale niestety nie ten budzet...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...