Skocz do zawartości

Bowers & Wilkins 603 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

Być może kwestię niezwykle przejrzystej góry Bowersów da się wyprowadzić z słów samego Johna Bowersa: „Najlepszy głośnik to nie ten, który daje najwięcej, to ten, który traci najmniej”.

d6f2292b63789ba62c6a564d446a1f8b_orig.thumb.jpg.f094044369ae7a416549228c9daa7a30.jpg

25 minut temu, Kubakk napisał:

 te 603-ki teoretycznie 2 niskotonowcami powinny elegancko przywalić

Nie będzie żadnego przywalania. Jak będą brykać, to im się zatka BR, a jak nie zrozumieją aluzji, to jeszcze z Diraca poprawię;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kraft napisał:

Czy ktoś z kolegów ma lub miał 603-ki?

Nie wiem czy jesteś podatny na reklamy i sugestie, ale proponuję nie czytać recenzji i zaczekać na kolumny i wtedy ocenisz. Bo jak się nastawisz negatywnie czy też pozytywnie, podświadomość może ukierunkować Ciebie i wyciągniesz błędne wnioski, nie zauważysz wtedy szczegółów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież, jak bym nie wiedział, jak grają, to bym się nimi nie zainteresował. Nie da się w ciemno przetestować wszystkich kolumn, które są na rynku. Trzeba najpierw poczytać, popytać, by wybrać tych kilka, które najlepiej rokują z wpasowaniem się w nasze potrzeby.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kraft napisał:

Trzeba najpierw poczytać, popytać, by wybrać tych kilka, które najlepiej rokują z wpasowaniem się w nasze potrzeby.  

niestety to nie działa tak. Jak wiesz każda z tych opinii to inne pomieszczenie / akustyka, wielkość/ inny wzmacniacz, źródła i muzyka, a przede wszystkim słuch, dla tego mogą być błędne, nawet dla najdroższego i najlepszego sprzętu. Nawet twoja będzie tylko subiektywna i nie miarodajna dla innych.

A co czytasz, co jest dla Ciebie w tych informacjach najważniejsze?

Jak wiesz dla mnie ważne są parametry, a następnie odsłuch /mój/ a nie opinie innych:15_yum: tak już mam i nie narzekam trafiam 98%. Te 2% to jak posłuchałem kiedyś fachowców z salonu PEWEX i namówili mnie na zakup wzm. Technicsa do mojego pierwszego CD:3_grin: i po trzech dniach wrócił z powrotem:15_yum:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2020 o 20:20, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Mój błąd. 

Teraz spojrzałem o których 6-setkach piszesz. 

Nowej serii 600 nie słyszałem, wiec działaj ostro i informuj nas na bieżąco.

Nowe serie kolumn B@W są przełomowe dla tej firmy, bo nowe tworzywo zastępujące kevlar ma rozwiązać problemy w brzmieniu kolumn tego producenta. To właśnie sprawia ze testy nowych kolumn są ciekawe. Do tej pory ewolucja była stopniowa i dość powolna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko średniotonowiec jest z nowego materiału. W 603-kach zmieniono też woofery. W 683 były aluminiowo-papierowe. Teraz są papierowo-papierowe (są chyba dwuwarstwowe). Chyba tylko Tweeter się za bardzo nie zmienił. No i przenieśli na tył BR, ale o to już mniejsza.

508.thumb.jpg.2edd5c108d7a4d48f4291f232b76465f.jpg1580316362_1541273.thumb.jpg.5fcce81dfd9e995729d7de3e12d57c8c.jpg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny z tylnym BR nie trzeba trzymać dalej od ściany. To raz. Poza tym tylny BR jest bardziej elegancki (nie widać, jak się kurz zbiera). W przypadku Bowersa dodatkową zaletą tylnego BR jest to, że mogą go teraz zintegrować z panelem przyłączeniowym, więc koszty montażu im spadają. Jedna czynność montażowa mniej. W dodatku taki panel z tylnym BR jest uniwersalny, do podłogówek i monitorów, więc znowu koszty w dół. 

bowers-wilkins-606-bw-606-lautsprecher-5.jpg.6e339dc4a23fc5556489b4d4338be31b.thumb.jpg.9b4960236a0c9df3bd083b2f011a5978.jpg

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunel br z tyłu obudowy jest nieco bardziej efektywny w pomieszczeniach. To pozwala na nieco niższe jego strojenie i uzyskanie szerszego pasma przenoszenia w dół. Ponad to tak umieszczony tunel redukuje efekt piszczałki, czyli podbicia częstotliwości wydostających się z obudowy o długości fali która w nim rezonuje. Główną zaletą tuneli z przodu jest mniejsza wrażliwość na zmiany w reprodukcji najniższych częstotliwości reprodukowanych przez kolumnę w zależności od  odległości od tylnej ściany. Najważniejszą zaletą tunelu z przodu jest jednak potocznie przyjęty pogląd o tym że takie kolumny można stawiać blisko ścian. To wpływa na sprzedaż, choć nie do końca jest prawdą. To raczej kolumn z tylnym br nie można stawiać bardzo daleko od ścian. Z tego powodu kolumny estradowe mają nieomal wyłącznie tunele br z przodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiedzieliście, że Bowers robi kolumny estradowe oparte na technologi swoich głośników konsumenckich, z FST Continuum na średnicy, membranami Rohacell na basie i - co w tym wątku szczególnie ciekawe - wysokotonowcami z serii 600? Razem: 32 głośniki basowe, 32 głośniki nisko-średniotonowe, 16 głośników średniotonowych i 64 głośniki wysokotonowe (i 120 000 watów). B&W wycenia ten system na 1 milion funciaków, choć faktycznie nie jest na sprzedaż. Projekt rozpoczynał w latach 90-tych jako zabawa po godzinach inżynierów Bowersa. Na zdjęciu widać jego najnowsze wydanie. Można go posłuchać na niektórych festiwalach muzyki klubowej. Ponoć generuje rewelacyjnie kontrolowany bas.

34113008_2407354339282552_3714850216562655232_o.jpg.ff042e2db4dc9826ea17be9589a7ee0c.jpg34200228_2408920005792652_3256537700970266624_o.thumb.jpg.f5f976838ad2a50e6de01c0e45afd4b7.jpg

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...