Skocz do zawartości

Bowers & Wilkins 603 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

Dnia 22.06.2020 o 15:32, Piotrek Pszczoła napisał:

U mnie z B&W 606 było identycznie - nie dało się usłyszeć wyrównania charakterystyk z powodu mocnych odbić od bocznych ścian (bez ustrojów tłumiących odbicia) przy ustawieniu równoległym do ściany za kolumnami

Tu wina mozna obarczyć zbyt bliskie sasiedztwo scian bocznych w stosunku do ustawienia Twoich kolumn. 

W moim przypadku rowniez powinno sie dogiac kolumny na miejsce odsluchowe a mimo to sa ustawione prawie rownolegle i nie ma bocznych odbic, ale do sciany bocznej jest ponad jeden metr. 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2020 o 14:07, Piotrek Pszczoła napisał:

Tak, jestem tego świadom - u mnie jest to 50cm, ale jak widać jest to za mało.

 

 

Byc moze w moim przypadku pomaga ze moje kolumny sa bardziej kierunkowe....

Ale moge byc w bledzie oczywiscie 🤪

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jeśli ktoś był zainteresowany brzmieniem Bowersów 603, ale nie nie akceptował dostępnej kolorystyki, to może przemyśleć sprawę jeszcze raz. Na 25-lecie serii firma wypuściła Anniversary Edition w dwóch specjalnych wykończeniach.

603_s2_anniversary_edition_oak_and_cherry__large_full.thumb.jpg.0a1a48aac07ea23cd524520016ca9d81.jpgBowers_Wilkins_603_S2_Anniversary_Edition.jpg.906acc2db919369a2b732ed030746a31.jpg

Takie Signature dla niezamożnych?

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze, że ponoć w Anniversary Edition dokonali też zmian w zwrotnicy. Coś piszą o Mundorfie i rozwiązaniach z nowej serii 700 Signature. To co? Mam je pożyczać ponownie, by sprawdzić, czy ta edycja nie będzie bliższa moim ideałom? Wypadałoby, ale nie chce mi się. Ciekawe jaka będzie cena? Czy polecą z nią, jak z Signature?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, S4Home napisał:

Pytanie czy realnie „warto” dokładać.

Ale czemu dokładać? W poprzednim poście pisałem, że wygląda na to, iż AE to po prostu następca, który będzie oferowany w tej samej cenie.

Może @Top Hi-Fi & Video Designsię wypowie? AE to droższa wersja 603, czy ich następca?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 29.05.2020 o 21:30, Kraft napisał:

Bowers przygotował trzy warianty strojenia bas-refleksu, więc bas powinno się dać opanować. Szczególnie strojenie z pierścieniem wygląda obiecująco, ale o tym później.

 

Przerzuciłem cały wątek i nic o tej kwestii nie ma (no chyba, że nie znalazłem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W daje z kolumnami piankowe zatyczki bass refleksu. Tenże otwór można przysłonić jedynie częściowo, albo całkowicie. Ja po zastosowaniu częściowej przesłony słyszę różnicę. Jedna z moich kolumn nie jest ustawiona  optymalnie (raczej zbyt blisko rogu pomieszczenia). Momentami, w niektórych uktworach, bas po prostu się wlecze, i przeciąga. Jest to raczej spowodowane bliskością ściany (co ciekawe, czasami działa to też pozytywnie). Do rzeczy, częściowe przysłonięcie wylotu basu, daje jego inny odbiór, jest krótszy, szybszy, nie buczy, ale jest też słabszy. Niestety, odnoszę wrażenie, że całość  jest jeszcze bardziej przesunięta ku górze. Ale te próby naprawdę mają sens. W ubiegły weekend przeniosłem się na chwilę do innego pomieszczenia i tam już bez zatyczek było lepiej. Warto sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Miałem okazje przeprowadzić mały test ze znajomym jak chodzi o granie 603 a 603 S2 AE i faktycznie zmiana mocno zauważalna. Góra i scena coraz bardziej przypominają serie 700 graja trochę bardziej nie wiem jak to nazwać ,,bajerancko” bardzo fajnie wyczuwalne szarpanie struny przy utworze Agnes Obel- Aventine przy Norah Jones- Don’t know vocal wyższy i bardziej oderwany od kolumny. Na Basię również kilka różnic, wydaje się mniej ciężki bardziej rożny i punktowy szczególnie przy Booka Shade- Paper Moo. Za ta cenę naprawdę ciekawe grajki. Mam tylko nadzieje ze jeszcze pojawi się okazja przetestować 702 i porównać 😅

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...