Skocz do zawartości

Bowers & Wilkins 603 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

10 minut temu, sonique napisał:

A mnie najbardziej interesuje jakie noty otrzymałyby PA Diamond 25 w teście wg tego samego klucza i posługując się uchem tego samego testującego... 😉

Bo te PA to bardzo podobna półka cenowa a jednak (zupełnie?) inne granie...

Może pokuszę się o taką ocenę, ale muszę najpierw ponownie podłączyć Pylony dla odświeżenia pamięci. Pylonów słucham na co dzień z korekcją DSP, a to zbliża brzmienie poddanych tej korekcji kolumn do siebie. Wychwycenie różnic staje się trudniejsze. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kraft napisał:

Pylonów słucham na co dzień z korekcją DSP, a to zbliża brzmienie poddanych tej korekcji kolumn do siebie. Wychwycenie różnic staje się trudniejsze. 

Myślę, że jedynie odsłuchy „sauté” bez DSP dają miarodajne wyniki. DSP, jakby nie było, to taki muzyczny tuning. Zatem może się uda...? 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak graja kolumny z DSP również może być przydatne. Niektóre kolumny mają mocno pofalowaną charakterystykę dla ukrycia wad użytych przetworników. Istotna może być podatność na taki tuning. Bywają też kolumny które łatwiej wpasowują się w akustykę bez DSP pomieszczeń a inne gorzej sobie z tym radzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Z kolumn które poddawałem próbom najmniej podatne na DSP były ELAC BS 244.3. Natywnie były tak świetnie zestrojone, że DSP nie robiło na nich wrażenia. Grały po korekcji prawie tak samo. Trzeba jednak brać poprawkę, że to monitory, więc kolumny mniej brykające na basie, gdzie DSP ma najwięcej do powiedzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem gdzieś, że ktoś z użytkowników podłączył NAD-a 375. Ok, to dobry wzmak, ale uważam że to w dalszym ciągu ZNACZNIE za mało. Gdyby jednak była informacja:"drogi użytkowniku, kupiłeś kolumny za 1500 dolarów, teraz musisz kupić elektroniką za 4000 dolarów, żeby w pełni wykorzystać głośniki" - to chyba wielu by "zrezygnowało"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, MobyDick napisał:

603 i Kef R3 z charakterystyk pasma przenoszenia wydają się być takimi które są w stanie dość nisko zejść z basem wpasowując się w pomieszczenie.

Tak jak pisałem, w pomiarach wszystkie kolumny, małe i duże, monitory i podłogówki, swobodnie schodzą w moim pomieszczeniu do 30 Hz. A jednak różnice w odczuwalnym basie są między nimi spore. Monitory grają na basie inaczej niż podłogówki.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Miras23 napisał:

Przeczytałem gdzieś, że ktoś z użytkowników podłączył NAD-a 375. Ok, to dobry wzmak, ale uważam że to w dalszym ciągu ZNACZNIE za mało. Gdyby jednak była informacja:"drogi użytkowniku, kupiłeś kolumny za 1500 dolarów, teraz musisz kupić elektroniką za 4000 dolarów, żeby w pełni wykorzystać głośniki" - to chyba wielu by "zrezygnowało"

A czy nie jest przypadkiem tak że 603 mogą grać z dość tanimi wzmacniaczami i będzie ok, za to mają potencjał zyskać podłączając lepsze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MobyDick napisał:

A czy nie jest przypadkiem tak że 603 mogą grać z dość tanimi wzmacniaczami i będzie ok, za to mają potencjał zyskać podłączając lepsze?

Podstawowy target 603 wydaje się oczywisty. To pierwszy system stereo lub kina domowego dla średnio zamożnego klienta. Na pewno konstruktorzy wiedzą z jakimi wzmacniaczami przyjdzie im się zgrywać. Nie wierzę, że wypuścili na rynek kolumny, które nie mają szansy dobrze zagrać z tanią elektroniką. To byłby przecież samobój.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kraft napisał:

Podstawowy target 603 wydaje się oczywisty. To pierwszy system stereo lub kina domowego dla średnio zamożnego klienta. Na pewno konstruktorzy wiedzą z jakimi wzmacniaczami przyjdzie im się zgrywać. Nie wierzę, że wypuścili na rynek kolumny, które nie mają szansy dobrze zagrać z tanią elektroniką. To byłby przecież samobój.

A może wręcz inaczej? Wypuścili kolumny dla typowo zorientowanych w temacie,a Ci wiedzą raczej co z tym zrobić. Podłącz te głośniki to taniego wzmaka. Powiedzmy, do jakiegoś Pioniera za 2000 zł. Co z tego będzie? Wielka kupa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Miras23 napisał:

Raczej nie, bo jeśli schodzą do 3 ohmów na basie, to wszystkie tanie wzmaki, po prostu się wyłączą:) :)

Bez przesady. Wiele amplitunerów kd które dopuszczają  tylko kolumny 8 ohm się nie wyłącza, szczególnie gdy jest w użyciu subwoofer odciążający kolumny od basu. Przeciętny wzmacniacz stereo klasy podstawowej również nie powinien mieć z tym problemu. Nie przypadkiem ściemniają że ich impedancja to 8 ohm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MobyDick napisał:

Bez przesady. Wiele amplitunerów kd które dopuszczają  tylko kolumny 8 ohm się nie wyłącza, szczególnie gdy jest w użyciu subwoofer odciążający kolumny od basu. Przeciętny wzmacniacz stereo klasy podstawowej również nie powinien mieć z tym problemu. Nie przypadkiem ściemniają że ich impedancja to 8 ohm.

:) miałem kiedyś 683 i przetrenowałem "kilku bohaterów" jak dasz gazu, to wszystko co tanie, wyłączało się od razu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kraft napisał:

Ciekawe. Może masz źródło dające bardzo niski poziom sygnału?

Sprawa jest prosta. Tanie wzmaki nie mają wydajności, małe zasilacze, kondensatory o malutkiej pojemności, jak to może pędzić trudne głośniki? Nie da się, brakuje prądu i wtedy się wyłącza. Przeszperajcie neta, dużo ludzi ma problem z wyłączaniem się na tych modelach kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...