Skocz do zawartości

Salon 22m², wybór TV oraz sprzętu grającego


jimix

Recommended Posts

Cześć. Potrzebuję pomocy w doborze TV oraz sprzętu audio do niego. W przyszłym roku wprowadzam się do nowego domu. Zdaje sobie oczywiście sprawę, że jest może ciut za wcześnie na polecenia sprzętów, bo za rok wyjdzie coś nowego, no ale chciałbym już zbudować jakiś obraz w mojej głowie. Niestety, nie podam Wam jeszcze odległości od TV z jakiej będzie on oglądany, ale max 3m. Miałem w tamtym roku 55PUS6703 i byłem zadowolony. Budżet na TV powiedzmy ok 3k, ale mógłbym dołożyć co nieco, jeśli byłoby warto. Obecnie posiadam głośniki Microlab Solo 6c i jestem zadowolony, nie wiem, warto zmienić? Mógłbym wydać max 1k. Może gra nie warta świeczki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W ciagu roku może się jeszcze na prawdę bardzo dużo zmienić. Może budżet będzie większy albo w ogóle go nie będzie. Dodatkowo nie znamy jakiej wielkości będzie pomieszczenie, jaki ma kształt oraz jakie będą odległości. Myślę, że warto się wstrzymać z tym układaniem planów do czasu zamieszkania i jasnego określenia budżetu. Dodatkowo w kwocie do 1000zł będzie Ci bardzo ciężko kupić cokolwiek lepszego od obecnie posiadanych Microlabów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mętlik w głowie, bo obecnie mam TV LG, zwykły LED i używam go też jako monitor do grania na PC, ale również bardziej statycznie, czytam, przeglądam sieć. Sprawę audio mam też prostszą, bo tych samych głośników używam do PC i TV rzecz jasna.

Generalnie bardzo chciałbym TV OLED, ale naczytałem się, że nie są zbyt dobrym wyborem pod monitor, wiadomo, bardziej statyczne obrazy szkodzą, mogą się wypalać matryce itp. Czyli Musiałbym kupić TV OLED, oddzielnie monitor do PC (inne pomieszczenie) no i dodatkowo głośniki (obecne Microlaby dać pod PC lub TV). Nie wiem już jak to zrobić..😔

Z drugiej strony wiele osób zapewnia, że możesz cuda robić OLED-om, zostawiać na pół dnia włączony statyczny obraz, a użytkować 4 lata i z TV wszystko tip-top, proszę bardzo, chociażby tutaj takowa dyskusja https://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=15227053

Edytowano przez jimix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...