Skocz do zawartości

Kino domowe na głośnikach Klipsch


mariusz88kk

Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Piszę, gdyż potrzebuję fachowej porady przed zakupem.

 

Przymierzam się do remontu salonu w mieszkaniu (kamienica), chcę przygotować instalację (okablowanie) pod zestaw głośników.

 

Zainteresowany jestem kinem domowym w systemie DOLBY ATMOS 5.1.4 lub 5.1.2 i przy tym już zostanę. Pytania moje odnoszą się m.in. do instalacji głośników sufitowych (raczej w obudowie zamkniętej = mniej robocizny). W załączniku dodałem projekt pokoju (metraż i rozstawienie okien, mebli i drzwi), kolorami dorysowałem miejsca instalacji poszczególnych głośników. Pytania brzmią: 

 

 

Czy jest możliwość instalacji 4 głośników sufitowych w moim przypadku czy lepiej pozostać przy dwóch? Ponoć kanały surround mogą zlewać mi się z tylnymi w suficie jeżeli będą za blisko siebie w pionie (przeczytane z forum).

 

Dodam, że metraż pokoju to blisko 30m2 i 2,8m wysokości (obniżone z 3,3m).

 

Narożnik dosunięty jest do ściany (miejsce słuchacza około 50–60 cm od ściany) z możliwością odsunięcia go o maks. 40 cm (miejsce słuchacza 90-100 cm od ściany).

 

 

Kolejnym dylematem dla mnie to wybór amplitunera. Do tej pory wybór padał na ONKYO-RZ840, ale po obejrzeniu testów na YT o m.in. amplitunerze MARANTZ SR6014 zakręciło mi się już w głowie i pewności już nie mam. Zależy mi na systemie 5.1.4, ale w przypadku braku możliwości takiej instalacji chciałbym mieć chociaż minimum 5.1.2 a kolejne 2 kanały wykorzystać jako drugą strefę w sypialni za ścianą. Proszę o pomoc w tej sprawie.   

 

Dodatkowo kolumny jakie biorę pod uwagę to KLIPSCH z serii REFERNCE PREMIERE, a mianowicie:

 

RP 8000f, SUB SPL 150 lub R-115SW (chyba nie zniszczą kamienicy  ?) lub coś co polecacie, reszta z tej samej serii RP, sufitowe w obudowie zamkniętej. 

 

Nie chcę bawić się w jakieś dodatkowe końcówki mocy czy przedwzmacniacze. 

 

Czy taki zestaw nie okaże się za mocny i czy ma sens w moim przypadku, czy może lepiej zejść na niższy pułap?

 

Kino ma służyć 50/50 do filmów i muzyki.

 

Może bardziej polecacie kolumny wiszące natynkowe do ATMOS z przodu i z tyłu przy suficie? Jestem otwarty na propozycje.

 

 

Na grafikach taki szybki szybki projekt instalacji, który odzwierciedla metraż pokoju, rozstawienie mebli, okien i drzwi. 

 

 

Dziękuję z góry za pomoc

 

 

9d152ec962cf770338b45d415f872985.jpgcb49790d1e8d46c9d1a3f54414e8d9d0.jpg

 

Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Kolumny Klipsch to bardzo dobry wybór. Jest to brzmienie dynamiczne z rewelacyjną przestrzennością, w kinie domowym jest to jedna z najlepszych opcji jeśli patrzymy na stosunek jakości do ceny. Klipsch RP8000f to dosyć wymagające kolumny i tutaj warto pomyśleć o wydajnym amplitunerze tym bardziej, że nie chcesz się bawić w dodatkowe końcówki mocy. Marantz SR6014 to dobra propozycja o dynamicznym i dobrze kontrolowanym dźwięku.  Jeśli chodzi o pozostałe głośniki to warto zainwestować w tę samą serię aby zachować charakter brzmienia. 

Napisz do nas w sprawie wyceny, podaj swój numer telefonu i skontaktujemy się aby ustalić wszelkie szczegóły. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się to ma do rozstawienia głośników w moim przypadku?
5.1.4 to dobry pomysł dla mojego pokoju, czy za mało miejsca na 4 sufitowe?

Czy amplituner ten posiada możliwość odsłuchu np. Muzyki w drugie strefie niezależnie od głównej strefy?

Głośniki na pewno z tej samej serii...

Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 /50 muzyka i wybór klipsch? powodzenia .. poczytaj więcej ledwo kilka tematów niżej osoba zwróciła 8000, na 4 atmosy nie masz warunków a nawet gdyby to żeby to fajna grało trzeba prądu 6014 na pewno go nie ma, onkyo ma słaba kalibrację a twoje pomieszczenie do łatwych nie należy. Nie kupuj nic w ciemno.

Przemyśl też sub np Rel HT1205.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli od kanapy do tv masz około 4m, jak sugeruje rzut ze Sweet Home'a, to wydaje mi się, że możesz się pokusić o 4 atmosy, ale zdaje się, że nie są najszczęśliwiej rozstawione. Na Twoim rzucie obie pary są bardzo blisko siebie, a to raczej nie ma sensu. Na stronie Dolby masz wszystko rozrysowane jak to powinno wyglądać: https://www.dolby.com/us/en/speaker-setup-guides/index.html więc albo pokusisz się o prawidłowe ich rozstawienie, albo ogranicz się do dwóch, wtedy praktycznie nie musisz nic zmieniać.

Co do faktu, że chcesz wykorzystywać zestaw 50/50 do filmów i muzyki, a nie chcesz go rozbudowywać o końcówkę mocy/wzmacniacz stereo, tylko bazować na dobrym amplitunerze - ja do niedawna miałem dokładnie to samo nastawienie. Dopóki nie porównałem we własnym salonie, na własnych kolumnach muzyki odtwarzanej przez amplituner i przez wzmacniacz stereo. Przepaść. Jeśli chcesz słuchać jej dużo i chcesz poczuć jakość, w jaką inwestujesz niemałe pieniądze, przemyśl kwestię końcówki/wzmacniacza.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie dostosuję instalację i ustawienie narożnika pod 4 atmosy.
Przejrzałem już info o Dolby atmos z linku powyżej i jestem w stanie zainstalować system 5.1.4

Jeden temat za mną.

O ile o film jestem spokojniejszy to o muzykę trochę się boję.
Brak jakiegokolwiek pozytywnego odzewu jeśli chodzi o muzykę na Marantz sr6014 i Klipsch rp 8000f.

Czy to naprawdę będzie klapa?

Słucham głównie muzyki typu trance, hause, hip-hop i jakieś topowe tytuły z np. Eska tv itd.

A co sądzicie o amplitunerze ONKYO-RZ840?
Może lepiej radzi sobie w stereo niż Marantz SR6014?

O zmianie kolumn raczej nie myślę.

No i czy sam amplituner bez problemów uciągnie system 5.1.4 bez zadyszki?

Dzięki


Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak wkur*** mnie takie z urzędu skreślanie Klipsch'a, bez sensownych argumentów, tak w przypadku słów kolegi Jasiek88 w tym temacie

18 godzin temu, Jasiek88 napisał:

50 /50 muzyka i wybór klipsch? powodzenia

zgadzam się w 100%. Wybór kolumn Klipsch, nie zapoznając się z ich specyficznym brzmieniem, to proszenie się o kłopoty ;)

Z drugiej strony, mając na uwadze Twoje gatunki muzyczne

6 minut temu, mariusz88kk napisał:

Słucham głównie muzyki typu trance, hause, hip-hop i jakieś topowe tytuły z np. Eska tv itd

czyli jak rozumiem "umcyk, umcyk" bez finezyjnych instrumentów i melodii, to Klipsch się sprawdzi. Ale i tak na Twoim miejscu nie dokonałbym wyboru w ciemno, bez wcześniejszego ich odsłuchu. Są kolumny, które zagrają podobnie mocno, ale nie aż tak "skrajną" górą, jak Klipsch. Do kina, w tym budżecie, Klipsch'owi serii RP trudno szukać konkurencji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch nie jest do muzyki i tyle, to nie są uniwersalne kolumny.

Onkyo w trybie stereo gra wraz z subem (jak kolumny średnio się nadają do muzyki do sub klipch to tragedia), aby grały same kolumny trzeba słuchać w pure audio/direct w tych trybach nie ma możliwości użycia eq, kalibracji ani kontroli tonalnej.

Onkyo po kalibracji wyostrza więc dla mnie to samobójcze połączenie, z początku się spodoba a potem płacz.

Męczące jest to wybieranie na pałę przez każdą nową osobę klipscha są to wybory podyktowane wyglądem i ceną nic więcej, taka jest prawda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jasiek88 napisał:

to nie są uniwersalne kolumny.

pełna zgoda

1 minutę temu, Jasiek88 napisał:

Klipsch nie jest do muzyki

ale tu już nie ;)  różne są gatunki muzyczne i do choćby ogólnie rozumianej muzyki klubowej, Klipsch sprawdza się w 100%.

Są też połączenia Klipscha z "lampą", gdzie ludzie smakują wtedy też inne gatunki muzyczne, ale to temat na osobną książkę.

Więc sformułowanie, że Klipsch nie są do muzyki, jest bzdurą. A to, że są specyficzne w brzmieniu i nie są to kolumny uniwersalne, nie jest żadną tajemnicą

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie amplitunery AV proponujecie do odsłuchu rp 8000f?
Od czego zacząć?

Wymogi:
Dolby atmos 5.1.4 z zapasem mocy.

Serwisy streamingowe z muzyką.

Opcjonalnie mile widziana niezależna drugą strefa odsłuchu.

Jak najlepsze zgranie z Klipschem.

Budżet do 6000 zł za ampli.

Jakiś dobry salon w województwie opolskim?

Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Są też wzmacniacze stereo z możliwością pracy jako końcówką mocy tylko dla dwóch kanałów. Edit jasiek88

..............................................

 

 

Czyli najprościej kupić wzmacniacz stereo, podłączyć do ampli jako końcówkę mocy i wtedy będę mógł cieszyć się lepsza jakością w stereo jeżeli chodzi o muzykę, a amplituner av zadba o wrażenia podczas oglądania filmów?

Czy tak końcówka w takim podłączeniu ingeruje w odtwarzanie filmu, czy pozostaje w spoczynku do momentu odpalenia muzyki w stereo?

 

Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie opcje grania

W stereo źródło muzyki podłączysz bezpośrednio do wzmacniacza aby uzyskać najlepszą jakość i ominąć amplituner, w kinie amplituner należny tak podłączyć z wzmacniaczem aby włączał go i pracowało wszystko razem http://manuals.marantz.com/SR7012/EU/en/SEHFSYkjharxjo.php#SEHFMLsoatjnla oczywiście wzmacniacz musi posiadać taką możliwość jeśli nie ma trzeba ręcznie uruchamiać.

Druga opcja do po prostu słuchanie stereo tak jak w kinie czyli amplituner + wzmacniacz pracują cały czas.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postawiłem na klipsch rp-8000f (docelowo zestaw 7.2.2)w połączeniu z denonem x3600 a jak braknie mocy to dokupię końcówkę mocy. 

Słuchałem rp8000 z onkyo 696, denonem x3600 i x4500 jak również z arcamem 390.

Denon w tym połączeniu wypadł na moje ucho najlepiej.

Brałem też pog uwagę marantza 6014, ale zostałem od tego odwiedziony, bo klipsch to wysyko sprawne kolumny i jeśli ampli braknie mocy lepiej je zasilić z dodatkowej końcówki mocy. W podobnym budżecie ogólnie wyjdzie lepiej tańszy ampli + końcówki mocy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niektórzy popłynęli... Coś gdzieś dzwoni...

Denon do Klipsch'a może być dobrym zestawieniem z racji tego, że trochę swoją elektroniką ociepli ostre granie Klipscha. Zależy czego oczekujesz, jakie masz preferencje. Yamaha + Klipsch to będzie taki jazgot, że nie da się na tym ani słuchać muzyki (w tym wypadku żadnej ;)), a i samo kino może być na dłuższą metę męczące.

Zastosowanie wzmacniacza stereo do ampli KD będzie miało sens, jeżeli do słuchania muzyki rozdzielisz te systemy i będziesz korzystał z samego wzmacniacza i wpiętych w niego źródeł dźwięku. Jeżeli masz zamiar kupić średni ampli KD z gównianym pre, zastosować do tego wzmacniacz/końcówkę i korzystać z całości systemu zarówno do kina, jak i muzyki, to już lepiej zainwestować w lepszy ampli bez końcówek. I właśnie dlatego, że Klipsch charakteryzuje wysoka skuteczność, nie potrzebują dużo prądu, żeby pokazać, co potrafią i są w stanie zagrać nawet z niższymi (i słabszymi) ampli KD, czy też wzmacniaczami. Np. taka lampa potrafi mieć kila W na kanał, a jest w stanie je wysterować. 

@mariusz88kk podstawowe pytanie - słyszałeś te Klipsche? Z jaką elektroniką? Jeżeli nie, to co w ogóle słyszałeś? I jak oceniasz ten dźwięk? Co Ci się w nim podobało, a czego brakowało? Na ten moment to jest istne wróżenie z fusów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 podstawowe pytanie - słyszałeś te Klipsche? Z jaką elektroniką? Jeżeli nie, to co w ogóle słyszałeś? I jak oceniasz ten dźwięk? Co Ci się w nim podobało, a czego brakowało? Na ten moment to jest istne wróżenie z fusów


Kino 5.1, całe na klipsch starszej serii RP.
Fronty były rp280, całość grała na onkyo nr6.xx dokładnie nie wiem czy 686/696.
W kinie była miazga. Przestrzeń, mocne brzmienie i dużo basu.
Muzyka też dawała czadu. Nie słuchałem żadnych instrumentalnych tytułów, tylko muzyki klubowej.
Bardzo podobał mi się bas, mocny nisko schodzący i dobrze kontrolowany.
Nawet przy najniższym poziomach głośności była szczegółowosc. Lubię taki mięsisty bas i "syczenie".
Faktem jest, że brakuje trochę środka, ale nie jest aż tak źle. Audiofilem nie jestem, ale byle czego też nie wezmę. Mam swoje wymagania co do dźwięku.
Tak sobie myślę, że może ampli z wyższej półki i nowsza seria kolumn może przypaść mi do gustu.

Słuchałem też jamo s606, ale szczerze to moje plastikowe kino sony gra porównywalnie (kupione kiedyś że względu na brak warunków, teraz warunki są i czas na zmiany.)


Myślałem jeszcze o heco aurora 1000, ale nie miałem możliwości odsłuchu.

Chce poznać jak najwięcej możliwych połączeń, aby przygotować listę sprzętu na odsłuch.



Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch jest to jasne brzmienie z bardzo dobrą przestrzennością i w kinie domowym robią bardzo dobrą robotę tym bardziej, że znajdzie się kolumna centralna. Jeśli chodzi o muzykę to w ciemno bym ich nie proponował, ponieważ mają wycofaną średnicę. Jeśli lubisz dynamiczne brzmienie ale z lepszym środkiem to zwróć uwagę na Focal Chora 826. Jeśli chciałbyś uzyskać muzykalniejszy charakter brzmienia to do wyboru masz wspomniane Heco Aurora 1000 lub Pylon Audio Diamond 28 ale w tym przypadku cena na pewno wzrośnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli brzmienie jest Ci znane - i o to w dużej mierze się rozchodziło, czy przypadkiem nie idziesz w nie w ciemno, bo to nie byłby dobry pomysł.

A ampli, na pewno coś jednak z wyższej półki - Onkyo nie niżej, niż seria RZ 8xx (ale mnie ta kulawa kalibracja w Onkyo w żaden sposób nie przekonuje), może odpowiednik od Pioneer'a SC-LX 504, ew. prawie top, ale z wcześniejszych lat 801 (tu już masz MCACC pro), Denon seria 3/4, czy Marantz (też jedna stajnia) nie niżej, niż seria 6, których elektronika nieco ociepli charakter samego Klipscha. To z popularnych japończyków. Może jeszcze Arcam, Nad, Anthem - uboższe w wodotryski, ale niosące za sobą inny charakter grania, zwłaszcza w "stereo". Wszystko zależy od tego, czego od takiego ampli w użytkowaniu i dźwięku oczekujesz. 

Tu zdecydowanie możemy wykluczyć którekolwiek ampli ze stajni Yamaha.

Miłej zabawy ;) 

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli na prawde chcesz iśc w 50/50 to możesz iść w Klipsch RP 8000

Ale do tego dobierz urządzenie pozwalające na ich prawidłowe wysterowanie i barwne dzwiek iw stereo.

Denon X 3600 + końcówka mocy NAD lub Atoll

Ewentualnie Yamaha 685 / 1080 + te same końcówki.

Po pierwsze amplituner nie do końca zasili takie paczki i w takiej ilości. Po drugie brzmienie amplitunerów AV z Klipschami jest dośc ubogie w stereo.

Chyba że zdecydujesz sie na droższe amplitunery AV NAD lub Arcam.

Zapraszam po porady i na odsłuch

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...