Skocz do zawartości

Kino domowe na głośnikach Klipsch


mariusz88kk

Recommended Posts



Jesli na prawde chcesz iśc w 50/50 to możesz iść w Klipsch RP 8000
Ale do tego dobierz urządzenie pozwalające na ich prawidłowe wysterowanie i barwne dzwiek iw stereo.
Denon X 3600 + końcówka mocy NAD lub Atoll

Jakie modele końcówek?

Chyba że zdecydujesz sie na droższe amplitunery AV NAD lub Arcam.
Zapraszam po porady i na odsłuch
 

Jakie modele?


Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A jak będą spisywać się nowe kolumny heco?

Mianowicie chodzi mi o Heco celan revolution 9 jako podstawa do kina i do muzyki.

Jeśli chodzi o amplituner to raczej upieram się na ONKYO-RZ840 że względu na moc, możliwości i przede wszystkim funkcjonalność.

Dopuszczam wolniejszą rozbudowę kina.

1-ampli plus fronty

2-central plus tyły

3-sub plus atmos

 

 

 

Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To już widziałem.
Jest to mniejszy model.
Mnie interesują revolution 9.
Czy do onkyo rz840 jest sens je parować?
Szukam salonów do odsłuchu, które będą miały więcej potrzebnych mi zestawów do odsłuchu.
Celan revolution 9 i focal aria 948 namieszały mi


Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo daleki od brania pod uwagę takich testów. To nie sa kolumny neutralne. Liniowe.

Na pewno nie.

To granie jaśniejsze. Bardziej otwarte od Aurora. Bas jest większy ale bardziej kontrolowany i punktowy.

Znakomite kolumny w połączeniu kina i stereo. W kinie nie brakuje im Powera, dynamiki, zejscia i przejrzystości . W stereo nie gryzą jak Klipsch, a grają przestrzennie i dobrze sterefonicznie.

Z Onkyo 840 grają dobrze.

Dnia 13.06.2020 o 11:42, mariusz88kk napisał:

Celan revolution 9 i focal aria 948 namieszały mi

I słusznie bo to dużo lepsze kolumny od RP8000. Możemy Ci pożyczyć Celan 9. Troche to zajmie ale myślę że będą do ściągnięcia.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2020 o 06:53, S4Home napisał:

Bedzie dyskusja :)

"Yamaha RX-A3050. Yamaha BD-S677.Klipsch RF-7.Klipsch RC-64II.Klipsch RF-82II.Klipsch R-14S.Klipsch SW-310"

PS. Ten centralny to masz piękny. Sam bym go przytulił.

Z ciekawości po co Ci RF 7 i RF 82II??

Dziekuje:)hahah nie bedzie dyskusji bo nie zamierzam nikogo na sile przekonywac nie lubie tylko takich jednoznacznych stwierdzen typu yamaha i klipsch to jazgot bo brzmi to jak by ktos pozjadal wszystkie rozumy i wie co jest dla wszystkich najlepsze. rf-7 mam na frontach a 82-jki jako boczne.

Dnia 16.06.2020 o 08:12, Stolarz napisał:

Bzdura dlaczego? Bo "Ty" masz i "Tobie" się podoba?

tak mam bo mi sie podobaja to chyba oczywiste.i dodam ze nie jestem w tym osamotniony.

Dnia 17.06.2020 o 07:08, Jasiek88 napisał:

Kolego wątek jest o serii RP na dodatek największe które nie czyli model 8000, powiem Ci że tak nie musiałem długo przekonywać bo autor szybko zmienił wybór.

dla scislosci  tytul brzmi kino domowe na glosnikach klipsch:)a to ze autor dal sie przekonac to jego sprawa mam nadzieje ze jemu bedzie sie to podobalo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2020 o 06:33, S4Home napisał:

Serio? A masz do tego jakąś końcówkę mocy?

Bo myślę że Twoja 3050 by jednak odżyła gdybyś na boki zastosował coś mniejszego. Nie ma potrzeby stosowania takich dużych boków. One jednak nie potrzebie obciążają zasilacz, a RF7 jest jednak wymagający.

racja.mialem mniejsze boki rf 42 II ale szybko je sprzedalem bo niestety nie pasowaly mi ,wygladowo,:) a koncowki mocy jeszcze nie mam ale mysle ze to kwestia czasu choc jakos bardzo mi sie nie pali.najpierw wiekszy tv:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie patrz na wygląd. Bo to robi wrażenie tylko na filmach na YT. Co w takim razie w tym zestawieniu robi R14s? Wyglądowo powinieneś mieć RS62II

Większy niż 65 cali? To już nie TV tylko idź w projektor.

I serio pomyśl o końcówce bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić że nawet  3050 zasili prawidłowo 2x RF 7 i 2xRF82 nie mowiać że to nie jedyne co jest tam podłączone.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

nie patrz na wygląd. Bo to robi wrażenie tylko na filmach na YT. Co w takim razie w tym zestawieniu robi R14s? Wyglądowo powinieneś mieć RS62II

Większy niż 65 cali? To już nie TV tylko idź w projektor.

I serio pomyśl o końcówce bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić że nawet  3050 zasili prawidłowo 2x RF 7 i 2xRF82 nie mowiać że to nie jedyne co jest tam podłączone.

 

patrze na wyglad :)przebywam w tym pomieszczeniu i po za dobrym dla mnie brzmieniem musi mi sie to podobac:)inaczej nie ma przyjemnosci. r14s mieli od reki:) to po pierwsze a po 2gie to przyjemne dla oka i ucha glosniczki.tak czekam na soniaka 85 cali do 3 tyg mam nadzieje bede go mial.projektor super sprawa ale nie mam warunkow bo to i ekran itd.myslalem nawet kiedys pisalem tu na forum ale jakos dupa:)moze cos polecisz.zastanawialem sie nad:jesli stereo to gd master10 a jesli wielokanalowe  to emotiva xpa 3,5 lub7 ewentualnie rotel rmb 1585 ewentualnie cos innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, S4Home napisał:

Emotiva to dobre końcówki, to prawda. Kolega w temacie obok właśnie je testuje. Zagadaj do niego on jest zachwycony.

Jeśli stereo to polecam względem tego Audio GD choz przyznaje że to też dobry klocek. Roksan Caspian M2 końcówka mocy. Bardzo dobry produkt.

dziekuje.zaraz sobie cos poczytam o tym caspianie i odezwe sie do kolegi od testow emotivy:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

witam

wiem że to stary temat, ale potrzebuje wiadomości , a to temat który mnie interesuje po części.

mam pare pytań i proszę o pomoc

1, mam Denon-a AVR-X6300H i Klipsch RP 280F oczywiście cały system 5.1 żeby słuchać muzyki dobrej, powinienem dokupić jakiś wzmacniacz? jeśli tak to jaki?

2, do tego zestawu chcę dokupić 4x atoms , jakie najlepiej pasują?

3, a może ten komplet klipach wymienić na coś lepszego ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Janek40 napisał:

a może ten komplet klipach wymienić na coś lepszego ?

Czy coś Ci się nie podoba / przeszkadza w brzmieniu Klipsch RP280? Bo jak chcesz to zmienić to jaki kierunek?

 

1 godzinę temu, Janek40 napisał:

2, do tego zestawu chcę dokupić 4x atoms , jakie najlepiej pasują?

głośniki sufitowe (górne) Atmos (podobnie jak efektowe surround) nie muszą być z tej samej "stajni", jest tu dosyć dowolny wybór, często dyktowany sposobem i możliwościami montażu, chociaż gdyby były takie same / zbliżone brzmieniem będzie z pewnością lepiej. W kinie ważne jest aby fronty i centralny były spójne dźwiękowo. Twój obecny system po dołożeniu głośników górnych jak najbardziej sobie poradzi. O ile pamiętam 6300 to 11 kanałowy ampli (z 11-toma końcówkami), więc jeszcze 2 zostaną nie wykorzystane 😀

2 godziny temu, Janek40 napisał:

1, mam Denon-a AVR-X6300H i Klipsch RP 280F oczywiście cały system 5.1 żeby słuchać muzyki dobrej, powinienem dokupić jakiś wzmacniacz? jeśli tak to jaki?

chociaż nie najmłodszy, to dobry amplituner, jeżeli nie ma ciśnienia na 8K, eARC itd. to z pewnością jeszcze posłuży. Co do "dobrej muzyki" nie bardzo rozumiem co masz na myśli, bo jeżeli muzyki zarejestrowanej w 5.1 czy Atmos system masz moim zdaniem dosyć dobry. Jeżeli chcesz poprawić stereo to albo wzmacniacz zintegrowany (stereo) z wejściem na końcówkę mocy i podłączyć CD, gramofon pod stereo, albo rozwiązaniem jest "standardowy" wzmacniacz stereo i dołożenie przełącznika / selektora głośników - dosyć popularny jest Beresford.

Pytanie jakie masz źródła do stereo i co chcesz uzyskać, bo jeśli muzyka leci z YT to bym sobie głowy nie zawracał, chyba że chcesz po prostu zmian 😉 a każdy ma prawo i czasem chęć coś sobie zmienić, ale wtedy musiałbyś napisać co Ci się nie podoba w posiadanym systemie i co chcesz uzyskać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porostu nie jestem zadowolony, może zbyt słaba klasa głośników, nie znam się prawie wcale na tym co dobre a co złe, ale jak mnie zaczyna coś denerwować to chcę zmian.

Zależy mi na dobrym kinie domowym z latającym helikopterem nad głową, ale jak niema żony to Lubie posłuchać jakiejś muzyki instrumentalnej ,i chciałbym używać tych samych głośników do kina i do muzyki i mieć frajdę ze słuchania. słyszałem że Klipsch RF- 7 są dobre i do muzyki i do kina, ale zanim wyżce tyle kasy wole spytać fachowców, nie wiem jaka będzie różnica między tym co mam a tymi RF -7 jak ktośmy mógł by powiedzieć w skali od 1-10.

Jeśli polecacie dodatkowo wzmacniacz , to jaki będzie najlepiej współgrał z moim. z góry dzięki

A muzyki słucham z pendrive :) nie wiem czy to dobrze czy źle ale dla mnie wystarczy

A i co do tych sufitowych , jakie polecacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Janek40 napisał:

Zależy mi na dobrym kinie domowym z latającym helikopterem nad głową, ale jak niema żony to Lubie posłuchać jakiejś muzyki instrumentalnej ,i chciałbym używać tych samych głośników do kina i do muzyki i mieć frajdę ze słuchania. słyszałem że Klipsch RF- 7 są dobre i do muzyki i do kina, ale zanim wyżce tyle kasy wole spytać fachowców, nie wiem jaka będzie różnica między tym co mam a tymi RF -7 jak ktośmy mógł by powiedzieć w skali od 1-10.

moim zdaniem RP280 (obecnie pod nazwą RP8000, sam używam RF82 MkII - jeszcze starszy model którego następcami są RP280) też nie są złe, ale to moje odczucia, jeżeli nie podoba Ci się styl grania Klipsch-a to RF7 raczej wiele tu nie zmienią, owszem są to zdecydowanie lepsze zestawy, ale charakter brzmienia pozostanie, ja np. lubię Klipsch-a (sposób grania) i pewnie powiedziałbym w proponowanej skali 10, ale mnie się po prostu podoba ten sposób grania, najlepiej umówić się w jakimś salonie i posłuchać RP8000 i RF7 wtedy usłyszysz różnicę i zdecydujesz czy o to Ci chodziło. Co do kina Klipsch jest akurat dosyć dobrym wyborem, chcesz dźwięk nad głową - jeśli dołożysz głośniki sufitowe będziesz go miał na ścieżkach Atmos, DTS-X, ewentualnie wirtualizowane ścieżki 5.1 / 7.1.

2 godziny temu, Janek40 napisał:

Jeśli polecacie dodatkowo wzmacniacz , to jaki będzie najlepiej współgrał z moim. z góry dzięki

wyżej @Piotr Sonido zaproponował Ci końcówki mocy

 

2 godziny temu, Janek40 napisał:

A muzyki słucham z pendrive :) nie wiem czy to dobrze czy źle ale dla mnie wystarczy

OK, raczej chodziło o format (mp3, FLAC, wav) bo kupowanie wzmacniacza stereo w tym momencie jak nie masz źródła dobrej jakości (np. CD lub gramofonu) raczej nie ma sensu, chyba że planujesz np. odtwarzacz sieciowy i podłączyć go do wzmacniacza i korzystać np. z TIDAL-a, ale odbiegamy trochę w inny temat. Chodziło mi o to czy dysponujesz wysokiej jakości źródłem stereo, bo często w tych zintegrowanych wzmacniaczach nie ma DAC-a, a tym samym możliwości odtwarzania muzyki np. z pendrive.

 

2 godziny temu, Janek40 napisał:

A i co do tych sufitowych , jakie polecacie?

odpowiedź z postu wyżej:

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

2. Weź Klipsch do kompletu. Dobre a nie kosztują zaporowych cen. Taniej Heco

Reasumując wydaje mi się, że albo nie "leży" Ci dźwięk prezentowany przez Klipsch (i RF7 raczej tego nie zmienią mimo że są inne względem RP280), albo źródło dźwięku jakim dysponujesz jest po prostu niskiej jakości (słabej jakości mp3 na pendrive), ewentualnie ustawienia dźwięku samego amplitunera, spróbuj posłuchać muzyki w trybie Direct, a do kina zrób może ponowną kalibrację, bo może przyczyna tkwi w złej konfiguracji amplitunera. Ewentualnie reset ampli do fabrycznych i konfiguracja na nowo.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...