Skocz do zawartości
degsterr

CD'ek do Denon PMA-1600NE & Pylon Audio Diamond 25 oraz jakie RCA, a może zmiana zestawu?

Recommended Posts

HEJ!
Zastanawiam się nad wyborem odtwarzacza CD do mojego zestawu. Budżet jaki mogę przeznaczyć to ok 3k. Chcę sprzęt nowy gwoli jasności.
Miałem jedynie do czynienia i odsłuchiwania Arcam CDS50 i CEC TL-5. Ten pierwszy nie urzekł mnie zupełnie - jego "brytolski" styl grania nie przemawia do mnie zupełnie dlatego uprzednio odpuściłem sobie zarówno wzmacniacze Arcam SA10 i 20 oraz CXA80 i 60 (chłam), a funkcje sieciowe Arcam'ów i ich responsywność oraz sterowanie czy to z pilota czy z aplikacji na smartfon pozostawiają wiele do życzenia. W przypadku nr 2 tj CycECk, dzięki uprzejmości kolegi z forum (pozdrawiam serdecznie) byłem w stanie posłuchać u siebie w domu i u mnie nie sprawdził by się również przez sygnaturę jego grania - dla mnie stanowczo za dużo wysokiej, aczkolwiek bezpardonowo szczegółowej "góry" IMHO kości DAC ESS Sabre 9038 to powodują i nie wpiszą się w mój tor zupełnie, a zmiana kabli COAX czy RCA nie za wiele zmienia. Dlatego postanowiłem poszukać coś co będzie stanowić synergię z Denonem. Tylko co - nie wiem.
Ale...
Grając obecnie ze źródła cyfrowego tj. Raspberry Pi czy to z nakładką Allo DigiOne Signature, czy HiFiBerry Digi+ Pro czy po USB oprócz "drobnych" zmian szczegółów poszczególnych tonów / sceny / mikro i makro dynamiki bla, bla, bla... to sytuacja do porównania z transportem z CD się nie zmienia, gdyż mam gruby bałagan na niskich tonach, szczególnie z ekspozycją subbasu i dudnieniem na głośniejszym słuchaniu. Moje kable głośnikowe to gołe Chord Clearway bez "zarobienia" w widełki czy banany. Akustyka nie najlepsza, ale czy to przy odsunięciu kolumn od ścian (wiem, że Pylony potrzebują powierza) czy zatkaniu częściowym lub prawie całkowitym otworów BR sytuacja nadal niewiele zmienia (bas mniej masywny ale dalej nieuporządkowany". Paneli / absorberów akustycznych na razie nie posiadam.
Znam sygnaturę kolumn PAD 25 (która mi się podoba i jest może nieco zbliżona do droższych Audio Physic Classic 😎 jak i Denona, który potrafi też pokazać "jakiś" swój pazur.
Jednakże nie wiem, czy nie lepsze brzmienie miało połączenie PMA-1600NE z Monitor Audio Silver 300 versus odmienne Tannoy XT8F.
Czy obecne połączenie jest naprawdę złe? W pokoju odsłuchowym było lepiej, a może zbyt dużo odsłuchiwanych konfiguracji namieszało. Ale konsultacje wyboru wzmacniacz / kolumny były potwierdzane. Planuje zmianę położenia zestawu i akustyki... może to będzie remedium.
Wracając do założonego tematu po tym długim "epliogu" zastanawiam się nad:
1. Audiolab 6000CDT
2. Denon DCD-800NE
3. Marantz CD6006
4. Vincent CD-400
5. hmm?
A może dozbierać do Denon DCD-1600NE lub Creek Evolution 50CD czy Roksan Kandy K3?
Poproszę o charakterystykę brzmienia plusy i minusy
A może zmienić wzmacniacz lub kolumny?
Opcja 1
Denon PMA-1600NE zostaje i zmiana kolumn może na Monitor Audio Silver 300 / Tannoy XT8F / inne?
Opcja 2
Pylony Audio Diamond 25 zostają i zmiana wzmacniacza na Audiolab 8300A / Haiku Audio Bright MK5 / Roksan Kandy K3, tylko, że to już kolejna inwestycja, gdyż potrzebny będzie zewnętrzny DAC. Ehh.

Pozostaje jeszcze dobór interkonektów - co by się wpasowywało w poszczególne połączenia...?

Co poradzicie?

Mam d25, wcześniej miałem perły 25 i dudniły. Rozwiązaniem okazały się panele akustyczne za kolumnami oraz pułapki basowe w dwóch rogach pokoju. Teraz mogę przysunąć kolumnę do samej ściany a właściwie do panelu który się za nią znajduję i zero dudnienia. Wszystko do nabycia w megaacustic. Można posiłkować się kalkulator em. Uświadamia że więcej basu to nie tylko przesunięcie kolumny do ściany, ale odsunięcie i zmniejszenie rozstawu kolumn lub rozszerzenie. Mi pomogło, czy Tobie pomoże nie wiem jaki to pokój, mój jest prawie w kształcie kwadratu i jest tragiczny akustycznie.

Chordy to dobre kable ale niestety D25 potrzebują lepszych. Van den hull (240 zł za metr) porządkuje scenę, nie ma takiego bałaganu jak przy chordach. Jest bardziej przejrzysty, w moim systemie aczkolwiek nie jakimś wygórowanym a różnica bardzo duża.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Degsterr, przede wszystkim nie panikuj🙂. Wiele osób, gdy im coś nie gra, natychmiast myśli o wymianie sprzętu. To bez sensu. Problemy z dźwiękiem, a szczególnie z basem, to często kwestie ustawienia kolumn i/lub akustyki pomieszczenia. Jak piszesz, planujesz zmiany w tym zakresie. Spróbuj, bo naprawdę warto a efekty mogą Cie zaskoczyć.  Jeżeli to nic nie zmieni, pomyśl o zmianie elektroniki. PMA-1600NE nie słuchałem, ale Denon kojarzy mi się z obfitym, mięsistym basem więc przydałby się odtwarzacz CD, który nie napompuje dodatkowo tego pasma. Polecam Creek Evolution 50a. To bardzo dobrze brzmiący, funkcjonalny odtwarzacz z funkcjami przedwzmacniacza i DACa. Diamondy to w swojej klasie bardzo dobre kolumny. Zmień ustawienie, popraw akustykę🙂

Ja mam salon z aneksem w kształcie litery L gdzie w rogu stoi jedna z kolumn. Adaptacja akustyczna jest konieczna, to wiem, ale czasem sprzęt zagrać powinien też i w "zwykłych" warunkach dlatego też biorę pod uwagę zmiany elementów toru. Rozstawienie i odsuwanie kolum ma wpływ na pewno, też i na scenę, ale na ile może mieć wpływu na separację w basach...

Owszem zastanawiałem się też nad zmianą kabli i na VDH właśnie. A jaką masz elektronikę do D25?

Dla mnie z Pylonów najgorzej chyba grają Saphhire tak nawiasem mówiąc...

@Stream nie panikuję, tylko sprzęt już trochę mam i zdążyłem się go osłuchać na różne sposoby... a może wypożyczenie innego wzmacniacza czy kolumn może wiele zmienić na plus. Macie rację z akustyką, ale na spokojnie może też zmienię lokum więc na razie nie chce w nią zbytnio inwestować (w sensie panele/pułapki).

Dziękuję za sugestie, do Demnon'a wpisze się bardziej CD techniczny, analityczny, ale i liniowy myślę, bo na pewno nie muzykalny, ocieplony.

Ja podałem przykłady i nie znam się na "kompaktowych" dlatego każda sugestia mile widziana.

Pokombinuj z ustawieniem. Jeśli możesz, zmień miejsce ustawienia kolumn, ich odległość od ścian i odległość między nimi. Zmieniaj kąt ustawienia w kierunku miejsca odsłuchu. Próbuj też zmieniać sam punkt odsłuchu. Ustawienie w trójkącie równobocznym nie zawsze musi być najlepsze. Czasami w ustawieniach liczą się centymetry🙂 Jeżeli BĘDZIE POPRAWA, można dokonać korekty zatykając ,całkiem lub częściowo, BR. To całkiem nieźle sprawdza się w Diamondach.  Wstrzymaj się z większymi inwestycjami i zmianą sprzętu, jeżeli planujesz zmianę lokum.

Ja mam salon z aneksem w kształcie litery L gdzie w rogu stoi jedna z kolumn. Adaptacja akustyczna jest konieczna, to wiem, ale czasem sprzęt zagrać powinien też i w "zwykłych" warunkach dlatego też biorę pod uwagę zmiany elementów toru. Rozstawienie i odsuwanie kolum ma wpływ na pewno, też i na scenę, ale na ile może mieć wpływu na separację w basach...
Owszem zastanawiałem się też nad zmianą kabli i na VDH właśnie. A jaką masz elektronikę do D25?
Dla mnie z Pylonów najgorzej chyba grają Saphhire tak nawiasem mówiąc...
Wzmacniacz to a8850 a źródło dac Wolf 2. Czyli wszystko równo a i tak dudniło bez zrobienia akustyki. Też mam salon otwarty na hol a później na kuchnie, ale akustykę dobrowadzilem do perfekcji, kiedy wchodzi się z holu do salonu i np. rozmawia się przez telefon to po przekroczeniu progu jakby inna strefa to bardzo dziwne uczucie, kiedyś to przerywałem rozmowę bo myślałem że coś ze słuchem się stało. Do poprawy akustyki przekonało mnie wyniesienie sprzętu do innego pokoju, jaki tam był bas!!!! To były kable melodiki i perły 25, po co kable i lepsze głośniki skoro taka poprawa. Wiadomo, p25 to nie to samo co d25. Kablem van den hull tego nie poprawisz, bas nie zmienia się oprócz lepszej przejrzystości w całym paśmie. Dźwięk robi się bardziej klarowny. Ale Ty się mną nie sugeruj, lepiej idź do salonu i tam popytaj, można się zapytać starych wyjadaczy jak s4home. Oni mają dużą wiedzę. Inaczej można stracić dużo pieniędzy, wiem coś o tym. Kable i akustykę to jestem pewny że nie zaszkodzę ale wzmacniacz denon nie słyszałem, to dobrze zbudowany wzmak wątpię żeby był problemem.

Napisano (edytowany)

Ja bym zaczął od wypożyczenia innych kolumn, najlepiej grających zupełnie innym dźwiękiem. Jeśli problemem jest charakterystyka kolumn, to ani wzmacniaczem, ani źródłem, ani kablami tego nie poprawisz. Prawdopodobne, że zmiana kolumn na dudnienie jednak nie pomoże. Wtedy właściwie jedynym sensownym rozwiązaniem jest użycie cyfrowej korekcji akustyki, która z tym problemem powinna sobie poradzić. Adaptacja akustyczna (typowe panele pochłaniające i rozpraszające) właściwie zawsze poprawia brzmienie, więc w miarę możliwości warto się nią zainteresować. Niestety dudnienia basu raczej się nią nie naprawi, bo to nie te zakresy częstotliwości. Ewentualna zmiana lokalu nie musi cię ograniczać, bo panele można przecież z powodzeniem przenieść do nowego lokum.

Wrzuć może plan albo zdjęcia pokoju, to pomyślimy, co można jeszcze poprawić bez inwestycji.

Edytowano przez Kraft

Jeśli chodzi o przewody rca to może audioquest big sur? Są w mocnej promocji aktualnie, z ponad 500 zł na 290 zł ale to juz na prawdę wyższa półka, w teorii ten kabel powinien delikatnie rozjaśnić granie i uzyskasz lepszą kontrole

Cześć,
Vincent CD400 to przepiękna barwa i nasycenie dźwięku ale w Twoim przypadku może być po prostu za słodko, z Denonem może być podobnie. Do Audiolaba 6000CDT potrzebujesz dobrego DACa aby wykorzystać pełnię jego możliwości. W mojej ocenie optymalnym rozwiązaniem byłby Marantz CD6006 lub dynamiczniejsza Yamaha CD-s700. 

Biorąc pod uwagę że masz bardzo dobre źródło Maline z Allo to wymiana na wspomniane CDki nie przyniesie pożądanego efektu. Ładowanie takiego Vincenta spowoduje zamulenie systemu.

Podłączeni też transportu CD do 1600NE też nie będzie optymalnym rozwiązaniem. Zatem Audiolab 6000 oraz Cambridge CXC odpadają.

Moim zdaniem powinieneś zacząć od wymiany kolumn. Chociaż spróbowania innych kolumn u siebie. Takich o bardziej liniowej charakterystyce. Twardszym basie i może łagodniejszej górze. Jest kilka opcji. Skąd jesteś?

Według branży jedynym remedium jest zawsze "na dzień dobry" wymiana całego sprzętu lub któregoś elementu toru🙂 Czy gdy samochód nie chce jechać, to od razu wymieniasz silnik? Może tylko benzyny wystarczy dolać🙂  Zacznij od spraw podstawowych - ustawienia i akustyki, a potem zastanawiaj się nad ewentualnymi zmianami sprzętu.

Dnia 31.05.2020 o 09:51, Stream napisał:

Pokombinuj z ustawieniem. Jeśli możesz, zmień miejsce ustawienia kolumn, ich odległość od ścian i odległość między nimi. Zmieniaj kąt ustawienia w kierunku miejsca odsłuchu. Próbuj też zmieniać sam punkt odsłuchu. Ustawienie w trójkącie równobocznym nie zawsze musi być najlepsze. Czasami w ustawieniach liczą się centymetry🙂 Jeżeli BĘDZIE POPRAWA, można dokonać korekty zatykając ,całkiem lub częściowo, BR. To całkiem nieźle sprawdza się w Diamondach.  Wstrzymaj się z większymi inwestycjami i zmianą sprzętu, jeżeli planujesz zmianę lokum.

W dniu dzisiejszym zastosowałem kombinację ze zmianą miejsca wzmacniacza/kolum/źródła na vis a vis poprzedniego miejsca. Zmieniałem miejsce położenia kolumn względem ściany tylnej oraz ich rozstaw, kąty względem sweetspotu. Efekt był, zmieniła się scena góra się poprawiła na pierwszy ogień poszedł Phill z "Something Happened on the Way to Heaven" (i właśnie coś się stało) było słychać już nawet bardziej znacznie, w który kocioł uderza Chester Thompson w "Don't Lose My Number (Live from the Serious Tour 1990) (Remastered)" no, ale subbas wzbudzony (urwał nać!) w każdej z opcji ustawienia.
Audiofilskie skarpetki narciarskie w otworze BR, nie pomagają, dolne pasmo niknie za nadto przy całkowitym zatkaniu, a przy częściowym wzbudzania pozostają i tak.

Dnia 31.05.2020 o 10:13, strefa ciszy napisał:

Wzmacniacz to a8850 a źródło dac Wolf 2. Czyli wszystko równo a i tak dudniło bez zrobienia akustyki. Też mam salon otwarty na hol a później na kuchnie, ale akustykę dobrowadzilem do perfekcji, kiedy wchodzi się z holu do salonu i np. rozmawia się przez telefon to po przekroczeniu progu jakby inna strefa to bardzo dziwne uczucie, kiedyś to przerywałem rozmowę bo myślałem że coś ze słuchem się stało. Do poprawy akustyki przekonało mnie wyniesienie sprzętu do innego pokoju, jaki tam był bas!!!! To były kable melodiki i perły 25, po co kable i lepsze głośniki skoro taka poprawa. Wiadomo, p25 to nie to samo co d25. Kablem van den hull tego nie poprawisz, bas nie zmienia się oprócz lepszej przejrzystości w całym paśmie. Dźwięk robi się bardziej klarowny. Ale Ty się mną nie sugeruj, lepiej idź do salonu i tam popytaj, można się zapytać starych wyjadaczy jak s4home. Oni mają dużą wiedzę. Inaczej można stracić dużo pieniędzy, wiem coś o tym. Kable i akustykę to jestem pewny że nie zaszkodzę ale wzmacniacz denon nie słyszałem, to dobrze zbudowany wzmak wątpię żeby był problemem.

A niech zgadnę czy czasem nie nowe budownictwo? Śmiem twierdzić, że w starszych zabudowach (moja z 2014) i tych rodem z PRL ma lepsze możliwości - pomieszczenia o "dobrych prostokątach czy kwadratach, anie jak teraz L-ki jak u mnie otwarte salony na aneks kuchenny, korytarz. Tak zgoda lepsze kable, lepsze szczegóły wybrzmiewań instrumentów, detale wokali et cetera, Co nie zmienia faktu, że w w moim zestawieniu albo kolumny albo wzmacniacz powoduje owe niepożądane zjawisko.

Dnia 31.05.2020 o 10:36, Kraft napisał:

Ja bym zaczął od wypożyczenia innych kolumn, najlepiej grających zupełnie innym dźwiękiem. Jeśli problemem jest charakterystyka kolumn, to ani wzmacniaczem, ani źródłem, ani kablami tego nie poprawisz. Prawdopodobne, że zmiana kolumn na dudnienie jednak nie pomoże. Wtedy właściwie jedynym sensownym rozwiązaniem jest użycie cyfrowej korekcji akustyki, która z tym problemem powinna sobie poradzić. Adaptacja akustyczna (typowe panele pochłaniające i rozpraszające) właściwie zawsze poprawia brzmienie, więc w miarę możliwości warto się nią zainteresować. Niestety dudnienia basu raczej się nią nie naprawi, bo to nie te zakresy częstotliwości. Ewentualna zmiana lokalu nie musi cię ograniczać, bo panele można przecież z powodzeniem przenieść do nowego lokum.

Wrzuć może plan albo zdjęcia pokoju, to pomyślimy, co można jeszcze poprawić bez inwestycji.

Raczej skupiam się ku temu - tj. wymianie kolumn o bardziej krótkim, punktowym basie. Tak zgoda panele mogę przenieść, ale wiadomo, że to też musi pasować do wystroju itp. jak druga połówka zaakceptuje hehe. Na razie z pułapkami basowymi i panelami daje na luz. W grę wchodzi albo wzmacniacz, który łatwiej wypożyczyć ze względu na gabaryt albo kolumny - jedno albo drugie. postaram się wrzucić fotki i plan. Źródło zostaje i kable na razie też. Ale różnice słychać w coaxialnym od razu po zmianie na lepszy (AQ Carbon), ale bajzelna dole i tak zostaje.

Dnia 31.05.2020 o 11:36, kuba8911 napisał:

Jeśli chodzi o przewody rca to może audioquest big sur? Są w mocnej promocji aktualnie, z ponad 500 zł na 290 zł ale to juz na prawdę wyższa półka, w teorii ten kabel powinien delikatnie rozjaśnić granie i uzyskasz lepszą kontrole

Nie są to może najlepsze kable, ale dziękuje za sugestię i schodzą na razie na dalszy plan. Wpierw pierwszy problem, co nie zmienia faktu, że i tak do CD będę musiał zakupić.

Dnia 31.05.2020 o 21:12, Q21 napisał:

Cześć,
Vincent CD400 to przepiękna barwa i nasycenie dźwięku ale w Twoim przypadku może być po prostu za słodko, z Denonem może być podobnie. Do Audiolaba 6000CDT potrzebujesz dobrego DACa aby wykorzystać pełnię jego możliwości. W mojej ocenie optymalnym rozwiązaniem byłby Marantz CD6006 lub dynamiczniejsza Yamaha CD-s700. 

Jak już wyżej pisałem CD bardziej analityczny by się przydał o surowym przekazie... Dzięki za krótkie słowa opisu i sugestie, ale czy ogólnie rzecz biorąc pod uwagę sam wzmacniacz (z pominięciem obecnych kolumn) CD6006 czy CD-S700 stanowiło by dobre połączenie?
Z drugiej strony jednak wchodzi też w grę wymiana wzmacniacza i pozostawienie kolumn, co zatem polecacie do PAD25? Któryś z wymienionych przeze mnie? Czy inne - proszę o propozycje :)

15 godzin temu, S4Home napisał:

Biorąc pod uwagę że masz bardzo dobre źródło Maline z Allo to wymiana na wspomniane CDki nie przyniesie pożądanego efektu. Ładowanie takiego Vincenta spowoduje zamulenie systemu.

Podłączeni też transportu CD do 1600NE też nie będzie optymalnym rozwiązaniem. Zatem Audiolab 6000 oraz Cambridge CXC odpadają.

Moim zdaniem powinieneś zacząć od wymiany kolumn. Chociaż spróbowania innych kolumn u siebie. Takich o bardziej liniowej charakterystyce. Twardszym basie i może łagodniejszej górze. Jest kilka opcji. Skąd jesteś?

"Malinki" mam dwie obie 3B+ które IMHO do transportu audio poprzez nakładki są najlepsze, natomiast przy "graniu" po USB lepsze RPi4 z 2GB RAM niż grzejąca się wersja z 4GB (zupełnie nie potrzebna ilość RAM w transporcie audio tego typu) - 1. wspomniana Allo DigiOne Signature, 2. Hifiberry DAC+ Pro. Obydwie różnią się detalami, szczegółowością, nasyceniem dźwięku, jak i faworyzowaniem pasm mniejszym lub większym. Malinka jako źródło zostanie na pewno (znaczna kolekcja we FLAC).
Jednak CD i tak stanowi cel zakupu - druga połówka nie zna się na "klikaniu malinkowym", streamowaniu, więc włoży płytę i wciśnie PLAY, podgłośni/ściszy i tyle ;)
A co powiesz na wymianę wzmaka? Albo jakie kolumny wg Ciebie "spasują" z "Denkiem" - zgodzę się, że te o liniowej sygnaturze i krótkim punktowym basie, ale może o bardziej szczegółowej górze jednak?
Jestem spod trójmiasta...

14 godzin temu, Stream napisał:

Według branży jedynym remedium jest zawsze "na dzień dobry" wymiana całego sprzętu lub któregoś elementu toru🙂 Czy gdy samochód nie chce jechać, to od razu wymieniasz silnik? Może tylko benzyny wystarczy dolać🙂  Zacznij od spraw podstawowych - ustawienia i akustyki, a potem zastanawiaj się nad ewentualnymi zmianami sprzętu.

Nie zawsze, oj nie zawsze wiem, bo branża może nie zawsze ma rację, ale ma większe spojrzenie i "czasem" zajrzy do pokoju odsłuchowego ;) Zdarza się, że gwarancja dźwięku z salonu jest tylko do jego progu, ale potrafią dużo podpowiedzieć, a "Twój wymiar dźwięku" ma być jak najlepszy dla Ciebie - nie dla niej przecież i nie chodzi też o to, że jak się źle dobierzezestaw to samą akustyką się to nie naprawi czy kablami. Fakt rację masz - akustyka dużo "robi" ale jednak u mnie raczej jest coś nie tak w torze...

Bo...

Transport CD CEC TL-5 (sprzęt, na który mnie nie stać) może obnażać nie najlepsze dobranie kolumn ze wzmacniaczem, tak samo jak Moon 280D, który pokazuje, że kostka PCM1795 w Denonie jest słaba lub zadowalającej jakości dla bardziej budżetowego stereo...
Jednak PMA-1600NE jest japońskiej produkcji i robiony w Japonii i myślę raczej o zmianie kolumn, dlatego, że wydatek na zmianę wzmacniacza o stricte analogowych wejściach jest do przyjęcia w moim budżecie oraz na zakup CD lub "drapaka", ale wtedy zabraknie "piniendzy" na przyzwoity DAC.
Baa, jest opcja też zakupienia "DAC" do RPi, ale to nie będzie lekarstwem na bajzel w dolnym paśmie.
Problem jest na głośniejszym słuchaniu od godz. 8, a na cichszym Denon jest w stanie pokazać detal nawet już na własnej sekcji DAC,

Ehhh co robić, co robić... "Something Happened on the Way to Heaven" - króliczek ma za długie uszy, albo za grubą dupę :(

Dnia 31.05.2020 o 09:51, Stream napisał:

W dniu dzisiejszym zastosowałem kombinację ze zmianą miejsca wzmacniacza/kolum/źródła na vis a vis poprzedniego miejsca. Zmieniałem miejsce położenia kolumn względem ściany tylnej oraz ich rozstaw, kąty względem sweetspotu. Efekt był, zmieniła się scena góra się poprawiła na pierwszy ogień poszedł Phill z "Something Happened on the Way to Heaven" (i właśnie coś się stało) było słychać już nawet bardziej znacznie, w który kocioł uderza Chester Thompson w "Don't Lose My Number (Live from the Serious Tour 1990) (Remastered)" no, ale subbas wzbudzony (urwał nać!) w każdej z opcji ustawienia.
Audiofilskie skarpetki narciarskie w otworze BR, nie pomagają, dolne pasmo niknie za nadto przy całkowitym zatkaniu, a przy częściowym wzbudzania pozostają i tak.

Dnia 31.05.2020 o 10:13, strefa ciszy napisał:

A niech zgadnę czy czasem nie nowe budownictwo? Śmiem twierdzić, że w starszych zabudowach (moja z 2014) i tych rodem z PRL ma lepsze możliwości - pomieszczenia o "dobrych prostokątach czy kwadratach, anie jak teraz L-ki jak u mnie otwarte salony na aneks kuchenny, korytarz. Tak zgoda lepsze kable, lepsze szczegóły wybrzmiewań instrumentów, detale wokali et cetera, Co nie zmienia faktu, że w w moim zestawieniu albo kolumny albo wzmacniacz powoduje owe niepożądane zjawisko.

Dnia 31.05.2020 o 10:36, Kraft napisał:

Raczej skupiam się ku temu - tj. wymianie kolumn o bardziej krótkim, punktowym basie. Tak zgoda panele mogę przenieść, ale wiadomo, że to też musi pasować do wystroju itp. jak druga połówka zaakceptuje hehe. Na razie z pułapkami basowymi i panelami daje na luz. W grę wchodzi albo wzmacniacz, który łatwiej wypożyczyć ze względu na gabaryt albo kolumny - jedno albo drugie. postaram się wrzucić fotki i plan. Źródło zostaje i kable na razie też. Ale różnice słychać w coaxialnym od razu po zmianie na lepszy (AQ Carbon), ale bajzelna dole i tak zostaje.

Dnia 31.05.2020 o 11:36, kuba8911 napisał:

Nie są to może najlepsze kable, ale dziękuje za sugestię i schodzą na razie na dalszy plan. Wpierw pierwszy problem, co nie zmienia faktu, że i tak do CD będę musiał zakupić.

Dnia 31.05.2020 o 21:12, Q21 napisał:

Cześć,

Jak już wyżej pisałem CD bardziej analityczny by się przydał o surowym przekazie... Dzięki za krótkie słowa opisu i sugestie, ale czy ogólnie rzecz biorąc pod uwagę sam wzmacniacz (z pominięciem obecnych kolumn) CD6006 czy CD-S700 stanowiło by dobre połączenie?
Z drugiej strony jednak wchodzi też w grę wymiana wzmacniacza i pozostawienie kolumn, co zatem polecacie do PAD25? Któryś z wymienionych przeze mnie? Czy inne - proszę o propozycje :)

17 godzin temu, S4Home napisał:

"Malinki" mam dwie obie 3B+ które IMHO do transportu audio poprzez nakładki są najlepsze, natomiast przy "graniu" po USB lepsze RPi4 z 2GB RAM niż grzejąca się wersja z 4GB (zupełnie nie potrzebna ilość RAM w transporcie audio tego typu) - 1. wspomniana Allo DigiOne Signature, 2. Hifiberry DAC+ Pro. Obydwie różnią się detalami, szczegółowością, nasyceniem dźwięku, jak i faworyzowaniem pasm mniejszym lub większym. Malinka jako źródło zostanie na pewno (znaczna kolekcja we FLAC).
Jednak CD i tak stanowi cel zakupu - druga połówka nie zna się na "klikaniu malinkowym", streamowaniu, więc włoży płytę i wciśnie PLAY, podgłośni/ściszy i tyle ;)
A co powiesz na wymianę wzmaka? Albo jakie kolumny wg Ciebie "spasują" z "Denkiem" - zgodzę się, że te o liniowej sygnaturze i krótkim punktowym basie, ale może o bardziej szczegółowej górze jednak?
Jestem spod trójmiasta...

16 godzin temu, Stream napisał:

Nie zawsze, oj nie zawsze wiem, bo branża może nie zawsze ma rację, ale ma większe spojrzenie i "czasem" zajrzy do pokoju odsłuchowego ;) Zdarza się, że gwarancja dźwięku z salonu jest tylko do jego progu, ale potrafią dużo podpowiedzieć, a "Twój wymiar dźwięku" ma być jak najlepszy dla Ciebie - nie dla niej przecież i nie chodzi też o to, że jak się źle dobierzezestaw to samą akustyką się to nie naprawi czy kablami. Fakt rację masz - akustyka dużo "robi" ale jednak u mnie raczej jest coś nie tak w torze...

Bo...

Transport CD CEC TL-5 (sprzęt, na który mnie nie stać) może obnażać nie najlepsze dobranie kolumn ze wzmacniaczem, tak samo jak Moon 280D, który pokazuje, że kostka PCM1795 w Denonie jest słaba lub zadowalającej jakości dla bardziej budżetowego stereo...
Jednak PMA-1600NE jest japońskiej produkcji i robiony w Japonii i myślę raczej o zmianie kolumn, dlatego, że wydatek na zmianę wzmacniacza o stricte analogowych wejściach jest do przyjęcia w moim budżecie oraz na zakup CD lub "drapaka", ale wtedy zabraknie "piniendzy" na przyzwoity DAC.
Baa, jest opcja też zakupienia "DAC" do RPi, ale to nie będzie lekarstwem na bajzel w dolnym paśmie.
Problem jest na głośniejszym słuchaniu od godz. 8, a na cichszym Denon jest w stanie pokazać detal nawet już na własnej sekcji DAC,

Ehhh co robić, co robić... "Something Happened on the Way to Heaven" - króliczek ma za długie uszy, albo za grubą dupę :(

20200601_214555.jpg

20200601_165531.jpg

HI-FI-Home.png

Napisano (edytowany)

Basolubowi - Kukurydzowi się nawet podobało z początku i nawet zgubił czapkę przy Drum&Bass'owych kawałkach BSE i elektronicznych popisach Bonobo - ale potem mówił, że go głowa boli, zaś zmarszczony brokuł miał minę do wymiotów, gdy usłyszał przeraźliwy dźwięk źle separowanych instrumentów basowych London Grammar i The Cinematic Orchestra ;)
Znośnie było przy Adele i Lady Gaga - Always Remember Us This Way, ale po włączeniu Groove Armada - "Fail Silent" każdy stwierdził, że to nie to i po finalnym przesłuchaniu "King Of Sorrow" Sade i wypiciu kolejnego pifka wszyscy udali się na zasłużóny spoczynek... bo już zabrakło sił na klasyki gatunków...

Edytowano przez degsterr

No faktycznie w tych miejscach może się wzbudzać bas i to dość pokaźnie.

Przy pierwszej opcji kolumny stoją w dziurach w drugiej stoją w takim tunelu.

Zanim podejmiesz jeszcze jakieśkroki na chwilę chociaż przesun je na scianę na wprost kuchni. Oboj wyjscia na balkon.

W tym przypadku czeka cie albo mocna walka z akustyką albo faktycznie wymiana ktorego z elementu. Kolumn nigdy nie dopasujesz do szafki tak jak tych.

Najpierw testy akustyki. A Jak nie to gdybyś chciał zostawić Pylony to można by pomyśleć o Heglu, Cyrusie. Z kolei w przypadku pozostawienia Denona spróbował bym Dynaudio Emit 30, PMC Twenty 22 na standach czy Monitor Audio Silver 200/300.

Oczywiscie nie kupowanie w ciemno tylko wypożyczenie do domu na odsłuch.

Ło matko, akustycznie nie zaciekawie. Żeby ustawić jeszcze gorzej. Jak już to ustawienie pierwsze, albo niesymetryczne. Tak jak w pierwszym lewa kolumna zostaje a prawa pod okno balkonowe. Masz kolce do nich, ustaw je na kolcach, coś pozytywnego się dzieje gdy są na kolcach. Spróbować nie zaszkodzi to nie kosztuje. Wcisnales je bez żadnego zabezpieczenia z tyłu.

4 godziny temu, S4Home napisał:

No faktycznie w tych miejscach może się wzbudzać bas i to dość pokaźnie.

Przy pierwszej opcji kolumny stoją w dziurach w drugiej stoją w takim tunelu.

Zanim podejmiesz jeszcze jakieśkroki na chwilę chociaż przesun je na scianę na wprost kuchni. Oboj wyjscia na balkon.

W tym przypadku czeka cie albo mocna walka z akustyką albo faktycznie wymiana ktorego z elementu. Kolumn nigdy nie dopasujesz do szafki tak jak tych.

Tylko, że aż tak, to trochę dziwne. Przesunę jeszcze naprzeciw kuchni jak piszesz, bo tej opcji nie próbowałem. Komody tam nie będzie i jak nie było to też wzbudzenia były. Stolik będzie dedykowany w przyszłości...
A Roksan K3 do Pylonów by się sprawdził? Cyrus podbarwia jak dla mnie, ale gra dość dynamicznie.

4 godziny temu, strefa ciszy napisał:

albo niesymetryczne. Tak jak w pierwszym lewa kolumna zostaje a prawa pod okno balkonowe. Masz kolce do nich, ustaw je na kolcach, coś pozytywnego się dzieje gdy są na kolcach. Spróbować nie zaszkodzi to nie kosztuje.

Niesymetrycznie, nie próbowałem też - sprawdzę. Kolców do nich nie mam, tylko stopki płaskie 13mm.

Te twoje ustawienia rzeczywiście nie wróżą dobrze🙁 Spróbuj takiego ustawienia na dłuższej ścianie, jak proponuje S4Home. Będziesz słuchał twarzą do balkonu, lewej kolumny nie wciskaj w róg, daj jej trochę "oddechu".  Duży atut Diamondów jakim jest dość dobre zejście na basie  w stosunku do ich rozmiaru stało się w Twoim pomieszczeniu problemem. Myślę, że zmiana wzmacniacza nie przyniesie zadowalającego efektu. Raczej mniejsze podłogówki lub monitory. Na razie kombinuj jeszcze z ustawieniem

Krótko...
Pioneer PD-30AE   VS.   Yamaha CD-S700
Który CD będzie bardziej pasował do Denon'a tj. bez zmiany obecnych kolumn? Aczkolwiek też będzie bardziej uniwersalny przy ewntualnej zmianie wzmacniacza czy kolumn? Marantz CD6006 odpuściłem...

A może coś innego?
Ciekawe, że Pioneer PD-50AE tak "wymiotło"? (a może się domyślam).

Pioneer pd 30 ae to nic innego jak Onkyo 7030. Nawet na trafo pisze Onkyo. A 7030 to nowsza ale gorsza wersja dx7355 którego ja mam. Chodzi o to że w moim zastosowano lepszy zegar. Chociaż w 7030 w późniejszych wersjach już to zmieniono, jak jest w pd 30 nie wiem. Ale najważniejsze dx 7355 po poprawie zasilania nadaje się jako transport, jego wyjście analogowe jest średnie. Jest duża różnica w jakości jeśli korzystam z dac nostromo. Z tego co wiem są oferty modyfikacji pd30 ae.

Moim daniem Yamaha CDs700.

Najpierw sprawdz to ustawienie. W Przypadku Roksana na pewno bas bedzie bardziej kontrolowany.

7 godzin temu, strefa ciszy napisał:

Pioneer pd 30 ae to nic innego jak Onkyo 7030. Nawet na trafo pisze Onkyo. A 7030 to nowsza ale gorsza wersja dx7355 którego ja mam.

Jak pisałem w pierwszym poście, chcę nowy i tak naprawdę musiał bym ocenić wszystkie trzy tj. Pioneer, Onkyo i Yamaha oraz sprawdzić je po analogu i cyfrowo do DAC w Denon'ie

5 godzin temu, S4Home napisał:

Moim daniem Yamaha CDs700.

Najpierw sprawdz to ustawienie. W Przypadku Roksana na pewno bas bedzie bardziej kontrolowany.

@S4Homea CD-S300 podobno ma opinię, że gra bardzo blisko 700? Ale to gdzieś "zasłyszane"/przeczytane opinie.

No i zmieniłem ustawienie w sposób jak radziłeś, na szybko i jest zmiana na +.
Skarpetki z BR poszły wek i można już było posłuchać w miarę normalnie Chase & Status i Groove Armada, bo bas stał się mniej uciążliwy, bardziej punktowy, szybszy no i nie ma już takiej kluchy jak poprzednio. Dużo lepiej było słychać co wyczynia Lee Sklar na basie w "Don't Let Him Steal Your Heart Away". Bałem się włączyć The Cinematic Orchestra, czy zadudni, ale jednak nie - znośńie i nie było takiego wzbudzenia subbasu jak zazwyczaj, aczkolwiek prawie ogarnięty, stopa perkusyjna przypominała już tę "normalną".
Poprawiła się też nieco lepsza stereofonia oraz lepsze detale, ale wpływ miał też zastosowanie ponownie IC AQ Carbon. Natomiast na minus, to scena się zawęziła, ale po rozsunięciu kolumn szerzej jak na zdjęciu było lepiej - detale ustawień.
To jeszcze nie to, ale jest lepiej i jakakolwiek adaptacja akustyczna wniesie pewnie znaczną poprawę. Może na tą ścianę "rzucę" jakąś tę ala cegłe, murek z wypustkami nie wiem jak to się dokładnie nazywa ;)

20200604_120127.jpg

Jeśli chcesz nowy to musisz uderzać drożej i raczej polegać na zadaniu s4home. Ja tylko chciałem uświadomić że np. pd 30 ma potencjał ale trzeba modyfikować. Nie zajmuję się tym zawodowo, ale lubię grzebać oraz dużo czytam.

Twoj wzmacniacz ma w sobie DAC taki sam jak odtwarzacz CD DCD 800NE, a więc bardzo przyzwoity i teraz pytanie czy jest sens kupowania drogiego CD? Nie lepiej kupić coś podstawowego i wypuścic sygnał po coaxialu do wzmacniacza, ew kupić do kompletu DCD 800. 

Yamahe CD700 miałem kilka lat i powiem tak - 2400zł za nią to jest kuriozum. Sprzet bardzo przeciętny brzmieniowo jak i w samym działaniu, wybredny jeśli chodzi o płyty. Tak sie składa, że obecnie mam DCD 800 w zestawie z Yamaha 701. CD Denona za 1800zł gra lepiej niż yamaha za 2400. Brzmienie ma wiecej powietrza, średnica jest bardziej nasycona, Yamaha gra sucho i technicznie.