Skocz do zawartości

amator potrzebuje porady


Maciek Andrzej

Recommended Posts

mini wieza Panasonic SC-PMX82 - opis w linku poniżej:

https://www.panasonic.com/pl/consumer/archive/audio-i-video/sc-pmx82.specs.html

Witam. Chcialem zaznaczyc, ze nie mam pojęcia o sprzęcie. Niestety zakupu dokonałem jakies 2 lata temu. Sprzęt gra kiepsko, brak głębi dźwięku... czy da się cos z tym zrobić? wymiana kolumn? jakas przerobka? czy lepiej dac sobie spokoj i kupic yamahe?

 

Czy jest jakas nadzieja?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kubad napisał:

Jest to niewielka mini wieża zmiana kolumn niewiele tutaj poprawi. Wieże przenieś do sypialni, a w salonie zainwestuje w nowy zestaw stereo, powiedz jaki masz budżet, wymagania, z czego i jakiej słuchasz muzyki i jaka jest wielkość pomieszczenia. 

Dzieki za odpowiedz.

Rzecz w tym, ze to wlasnie w sypialni mam ten sprzet-  nawet tutaj kiepsko gra… pokoj 18m2.

Muzyka? stara Budka Suflera, Dire Straits, Bernard Lavilliers itd itp… Czyli Rock, czasem cos wolniejszego, raczej chodzi o jakosc I czystosc dzwieku, niz o glosnosc.

Sprzet musi miec Bluetooth (streaming ze spotify - iPhone) - polaczenie usb odpada, bo telefonu używam do innych celów, gdy muzyka gra w tle. Naped cd - fajnie by było mieć, ale jak zabraknie, to nie będę płakał. Miałem kiedyś w użytkowaniu sprzet marki TEAC (widoczny na zdjęciach poniżej) to był najlepszy sprzet z jakim miałem styczność. Taka klasa, to jest to czego szukam. Tyle, ze nic nowego tej marki z bluetooth nie widze. Wazne jest by był to maly sprzet wielkościowo - a gral nna wypasie... Może teac cos ma a ja nie mogę znaleźć? budżet: wiadomo im taniej tym lepiej, ale max 3000zl

 

Proszę o pomoc 

5f8710f1-4056-43dc-9235-f530d5ffa86d.JPG

c1c11705-cc15-4fd7-abbf-22e3cb0b259e.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z marki Teac jeśli chodzi o wieżę to już nic takiego jak masz nie znajdziesz, a ten model Yamaha R-N303D jest słaby i marnie gra.

2 godziny temu, Maciek Andrzej napisał:

Tyle, ze nic nowego tej marki z bluetooth nie widze. Wazne jest by był to maly sprzet wielkościowo - a gral nna wypasie..

 

1) Wzmacniacz: Topping MX3 i kolumny: Polk Audio Signature S20E (nowy model).

2) Amplituner stereo z odtwarzaczem CD w wersji mini: Marantz MCR412 i kolumny: Polk Audio Signature S20 (stary model).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

Z marki Teac jeśli chodzi o wieżę to już nic takiego jak masz nie znajdziesz, a ten model Yamaha R-N303D jest słaby i marnie gra.

1) Wzmacniacz: Topping MX3 i kolumny: Polk Audio Signature S20E (nowy model).

2) Amplituner stereo z odtwarzaczem CD w wersji mini: Marantz MCR412 i kolumny: Polk Audio Signature S20 (stary model).

 

zarówno opcja pierwsza i druga są ciekawe... ale.. 

1.Topping MX3 i kolumny: Polk Audio Signature S20E (nowy model) - czy do tego wzmacniacza da się podpiac telewizor + dodatkowo radio DAB i FM? no i te kolumny... W sprzęcie TEAC miały 50W, moglem go spokojnie używać w salonie jak i w sypialni... czy 20W nie będą za slabe?

 

2. Amplituner stereo z odtwarzaczem CD w wersji mini: Marantz MCR412 i kolumny: Polk Audio Signature S20 - opcja mi się podoba - ma wbudowane radio FM, DAB + cd - wypas. Czy można zastosować tam jakieś mocniejsze kolumny?

 

Jestem tez otwarty na inne propozycje.

z góry dziekuje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W tym przedziale cenowym Topping mx3 wydaje się być najrozsądniejszym wyborem. Pomimo małych gabarytów jesteśmy w stanie uzyskać potężne brzmienie nieporównywalne z budżetowymi amplitunerami. Spokojnie podłączysz TV kablem optycznym natomiast jeśli chodzi o radio Fm czy DĄB ( nie widzę sensu, bo jest tylko kilka stacji) to lepszym rozwiązaniem jest dostęp do radia internetowego i tutaj możesz pomyśleć o Klipsch Gate czy Yamaha WXAD10. Na moc wyjściową nie ma co patrzeć. Sam mam Toppinga z kolumnami za ponad 10k i do TV sprawdza się rewelacyjnie. Nawet bardzo często wykorzystuje go do słuchania radia. 
Jeśli chodzi o Marantz 412 to jest to w miarę wydajny wzmacniacz i można pomyśleć o większych kolumnach ale bez przesady, Polk S50e czy Pylon Audio Pear 20 będą świat i ludzie w takim metrażu. Polk S20e jak na monitory brzmią na prawdę bardzo potężnie i warto ich posłuchać. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam dodatkowy zestaw Teac z małymi monitorami Wharfedale i rzeczywiście zaskakuje. Do małego pokoju jak znalazł. 

Za nieduże pieniądze mogę polecić Harman Kardon mas100, lub mas110 zDAB za ok. 1 tys. na Alle. Mam również tą wieżyczkę i też fajnie gra (w tej chwili leży i czeka w kartonie na nowe miejsce /pokój). Moim zdaniem lepiej gra od małych pianocraftów czy mini denonów z tego samego okresu. Kolumny z zestawu dają radę, można też zmienić i też powinno być dobrze. Żeby był streaming bluetooth, dokupić jakiś lepszy odbiornik RCA/bluetooth. 

Edytowano przez wushu81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer A 30 / A40 + Polk S20 / ELAC Debut B6.2

Miałem prywatnie kiedyś tego MAS od Harmana. Przy cichym graniu wykazywał się zaskakującą Harmonią i dynamika. Im dawało się głośniej tym było gorzej. Stacyjka była mało wydajna. Lubił "charczeć" przy głośniejszym poziomie. Tylko do cichych wieczornych odsłuchów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Maciek Andrzej napisał:

czy 20W nie będą za slabe?

 

Nie wiem z czego wnioskujesz że mają tylko 20W bo S20 lub S20E to są oznaczenia modeli.

Dnia 31.05.2020 o 03:53, Maciek Andrzej napisał:

Sprzęt gra kiepsko, brak głębi dźwięku... czy da się cos z tym zrobić?

 

Pomyśl o wymianie przewodów głośnikowych w tej wieży szału nie będzie ale poprawę usłyszysz.

https://www.q21.pl/melodika-bwc2150.html

https://www.q21.pl/melodika-bwc2250.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Nie wiem z czego wnioskujesz że mają tylko 20W bo S20 lub S20E to są oznaczenia modeli.

Pomyśl o wymianie przewodów głośnikowych w tej wieży szału nie będzie ale poprawę usłyszysz.

https://www.q21.pl/melodika-bwc2150.html

https://www.q21.pl/melodika-bwc2250.html

Przewody zmieniłem zaraz po zakupie. Troche pomogło. Ale jest to dalekie od moich oczekiwań. Chyba skończy się na pierwszej opcji Topping MX3 + Polk Audio Signature S20e

Dziekuje i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Pioneer A 30 / A40 + Polk S20 / ELAC Debut B6.2

Miałem prywatnie kiedyś tego MAS od Harmana. Przy cichym graniu wykazywał się zaskakującą Harmonią i dynamika. Im dawało się głośniej tym było gorzej. Stacyjka była mało wydajna. Lubił "charczeć" przy głośniejszym poziomie. Tylko do cichych wieczornych odsłuchów.

To by się trochę zgadzało, bo ja większość czasu słucham na dość niskich poziomach głośności i stąd moja dobra opinia o nic, bo do małego pomieszczenia i niezbyt głośnego, czyli normalnego słuchania jest ok. Przy wyższych poziomach może rzeczywiście jest gorzej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No serio też go miałem jakiś czas. Ale został odesłany do osoby która jednak słucha zawsze cicho.

18 godzin temu, Maciek Andrzej napisał:

Przewody zmieniłem zaraz po zakupie. Troche pomogło. Ale jest to dalekie od moich oczekiwań. Chyba skończy się na pierwszej opcji Topping MX3 + Polk Audio Signature S20e

Dziekuje i pozdrawiam.

Posluchaj i nie chybój.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...