Skocz do zawartości

Nietypowy pokój, dwie możliwości


Recommended Posts

Witam!

W końcu postanowiłem stworzyć pierwszy setup do oglądania filmów i słuchania muzyki. 
Projektor Oktoma HD27e i 100calowy ekran ramowy juz idzie. 
Nad Audio sie jeszcze zastanawiam, ale póki co planuje zakupić ampli + kolumny podstawkowe, i pózniej dokupić middle. 
Z subwoofera póki co rezygnuję, bo jest to 2 piętro(ostatnie),3 rodzinnego domu. I nie wiem, jak nawet na to zareagują :D

Zestaw który upatrzyłem: 
Yamaha MusicCast RX-V481
ELAC DEBUT 2.0 B5.2

Główne źródło Chromecast.

I teraz pojawiają sie schody, bo pokój jest bardzo nietypowy, otwarty, bez żadnych drzwi.
Są 2 sciany na których mogę umieścić ekran, niestety obie są tylko odrobine szersze od ekranu, dlatego głośniki nie mogą stać z boku, a muszą pod ekranem.
Wchodzą w grę jedynie podstawkowe, do ekranu będzie okolo 50cm od ziemi. Pokoj ma 2.2m wys. 

Skłaniałem się za opcja 1. ale w tym przypadku bedzie otwarta przestrzeń za miejscem odsłuchu - co może powodować problemy? 
Przy opcji drugiej, to wąskie przejście na dole rysunku, moge zasłonić jakąś zasłoną(Pomogło by w audio?), niestety od górnej strony nie było by żadnej osłony. 
Na ziemię poleci dywan.
X oznaczone mniej więcej miejsce odsłuchu/projektora. 

W związku, że podstawkowe głośniki będą stały na podłodze, to jest sens stawiać je na czymś takim co skieruje je delikatnie w górę?
https://allegro.pl/oferta/podkladki-pod-monitory-isopads-ip-9172885533

 

346157255_Ustawieniepokoju2.thumb.jpg.c100fb62c1e3ebf0e3e447e459b5378f.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...