Skocz do zawartości

żródło dźwięku


Adam Litwin

Recommended Posts

Witam !

W ubiegłym tygodniu wymieniłem swój cały zestaw Cambridge Audio, na wzmacniacz Denon PMA-1600NE głównie za namową żony która narzekała że wzmacniacz i odtwarzacz CD mogła obsługiwać z pilota a DAC wymagał ciągłych wycieczek z kanapy w kierunku sprzętu. Zdecydowałem się na nowocześniejsze rozwiązanie w postaci wspomnianego wzmacniacza Denon który ma na pokładzie wbudowanego DAC-a. Na zakupionym wzmacniaczu jest umieszczony niewielki wyświetlacz który informuje między innymi o jakości sygnału docierającego ze źródła dźwięku do wbudowanego DAC-a ale mogę się mylić, nie jestem znawcą tematu. Na tą chwilę do wzmaka mam podłączonego poprzez kabel USB Maca Mini oraz kablem optycznym telewizor Philips i obojętnie z którego źródła w danym momencie korzystam wartość na wyświetlaczu nie przekracza 44.1kHz.  Chodzi mi po głowie przesiadka ze Spotify na Tidala głównie ze względu na jakość oferowanego dźwięku ale zastanawiam się czy jest ogóle sens skoro moje obecne źródła są chyba słabe. Użytkowany telewizor ma wbudowanego Androida na którym w postaci wygodnej apki mogę sobie zainstalować Tidala, takie same możliwości mam na podpiętym MAC-u leczy te urządzenia nie wykastrują z jakości Tidala którego opłacę w wersji HiFi ? Jest oczywiście opcja zakupu odtwarzacza sieciowego Denon DNP-800NE tylko czy jest to właściwe rozwiązanie które pozwoli mi wykorzystać w pełni potencjał sprzętu oraz wykupionego abonamentu Tidala ?

Z góry dziękuję za rady i sugestie.

Edytowano przez Adam Litwin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bali napisał:

Nie ma to jak Denon emoji6.png

Zgodzę się że brzmi całkowicie inaczej niż mój Cambridge Audio 740A którego użytkowałem przez ponad 5 lat, czy lepiej - to kwestia gustu. Jak dla mnie jest trochę za dużo basu, oraz PMA-1600NE obchodzi się zdecydowanie brutalniej z moimi kolumnami Visaton VIB170AL. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem starszy model pma1510ae to jest odpowiednik Twojego, dla mnie za mało mocy było, lubię czasem głośniej posłuchać i tak jak fajnie liniowo volume się zwiększało od najniższych wartości to tak już od godziny 13 już praktycznie nic więcej się nie działo, jazgot i chaos. Chciałem zmienić na pma2020ae, ale że nie chciało mi się szukać i czekać na odpowiednią cenę to kupiłem nowy w sklepie Roksan K3, bdb wybór w połączeniu z Monitor Audio Silver10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze:

Na wyświetlaczu masz cały czas to samo bo taki przeważnie jest podawany sygnał po obróbce.

musisz poczytać co to sygnał Bit Perfect z USB. I tak skonfigurować Denona i komputer przede wszystkim!. Z TV tego nie zmienisz ze Spotify też nie. Ale Tidal czy pliki z dysku powinni pokazywać ci różną jakość.

I to będzie dobre źródło.

Pozdrawiam

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Denon 1600 sam w sobie ma już sporo basu i tutaj sygnał z komputera również będzie pompował duże ilości. Tego już nie oszukamy. Odtwarzacz sieciowy byłby dobrym rozwiązaniem ale nie polecam w tym zestawieniu Denona DNP800NE, ponieważ przytłumisz brzmienie, a nie tego szukasz. Tutaj dobrym rozwiązaniem byłby Audiolab 6000N, którego sterujesz za pomocą aplikacji DTS Play-Fi i masz wszystko na wyciągnięciu ręki. Alternatywą może być Onkyo NS6170. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Q21 napisał:

Odtwarzacz sieciowy byłby dobrym rozwiązaniem ale nie polecam w tym zestawieniu Denona DNP800NE, ponieważ przytłumisz brzmienie, a nie tego szukasz.

Czyli nie polecasz żadnego odtwarzacza Denona ? Rozważałem również DNP730 którego cena poleciała mocno w dół po wprowadzeniu na rynek Denona 800-tki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...