Skocz do zawartości

subwoofer Taga Harmony vigor sw-8


borys

Recommended Posts

Czy ktoś używa tego subwoofera w stereo do słuchania muzyki. Parametry i wykonanie wyglądają ciekawie. 

Głównie słucham rocka i czasem jakieś clubowe kawałki. 

 

w opisie samego suba napisali że bas jest raczej punktowy nie dudniący więc w muzyce powinien się sprawdzić. 

Tylko ciekawe jak w rzeczywistości i z tond moje pytanie. 

 

Chciałbym go podłączyć do Denona F109 + M/A MR2 pokój około 15m.      

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SVS SB1000 też brałem pod uwagę, ale w bloku to i tak nie poszaleje takim subem. 

 

Mało jest recenzji o tym vigor sw-8 ciekawe czy małe powodzenie czy do bani, spodobała mnie się też membrana papierowa, miło wspominam taki dźwięk ze starej Unitry albo Tonsil.          

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To absolutnie nie jest sub do muzyki.

20 godzin temu, borys napisał:

SVS SB1000 też brałem pod uwagę, ale w bloku to i tak nie poszaleje takim subem. 

Czyli patrzysz na suby za 799 zł i na takie za 2500 :/

Z jeden strony nie masz rcji i nie chodzi o blok czy pomieszczenie. Taki sub da znacznie lepszy efekt dzwiekowy.

Ale z drugiej pytanie czy jest sens inwestowania w sub za 2500 do tego systemu.

Moim zdaniem poszukaj używanego. To kompromis pomiedzy dobrą jakością a nie dużym wydatkiem. Ale Tage odpuść.

SVS, REL czy Velodyne beda ok.

Z tańszych także Tannoy Msub. Dasz za uzywany +/- 500 zł

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście mój budżet jest dość elastyczny, tylko właśnie pytanie czy warto inwestować w nowego T5. Mój zestaw F109 to raczej niższa klasa i do końca nie wykorzysta możliwości tego suba. 

 

A co byś polecił z Tannoy może narazie z nowych. 

Może coś jest w rozsądnej cenie. 

 

pozdrawiam 

      

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny Rel T5 znowu wywindowały, pół roku temu można było nabyć za 1400zł już T5, teraz od 2000zł ceny się zaczynają,
https://www.olx.pl/oferta/rel-t7-t7-i-czarny-lakier-CID99-IDF835l.html
Ten Rel T7 spokojnie zadowoli Ciebie w stereo, a jak nie to najtańsze to chyba nowe Magnat 302A są z 30cm membrana.

Żeby nie było te Magnaty nie są lepsze niż Rel ale za to bardzo tanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to już sam zgłupiałem o co chodzi tu, padają marki SvS oraz Rel a nagle Taga za 500zł. W linku jest Rel T7 który nadaje się do stereo tak samo jak T9. Tak zgadza się obudowy zamknięte najlepiej sprawdzają się w muzyce, ale można trochę ustawienia zmienić i zamiast max odcięcia na subie to można 80/70/60hz ustawić. Bass wtedy nie dudni tak, jest bardziej spójny.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borys podałeś link do Tannoya i ja bym się tego trzymał. Też swojego czasu szukałem suba do stereo i niestety nikt nie podał mi opinii na temat powyższego modelu. Wtedy jako złoty środek kupiłem Klipsch R-110 SW, tylko wtedy o dziwo był o 1000 złotych tańszy (nowy).  Pomimo że nie mam porównania z obudową zamkniętą to Tannoy ma coś co mi bardzo brakuje czyli wejścia wysokopoziomowe. Jest to bardzo duży plus bo w przyszłości możesz sobie "żonglować" klockami.

 

 

Edytowano przez Fredd998
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miesięcznika Audio: Układ z membraną bierną można uznać za odmianę bas-refleksu, a w żadnym przypadku nie jest odmianą obudowy zamkniętej (chociaż fizycznie jest ona "zamknięta" przez membranę bierną, to akustycznie reaguje podobnie jak bas-refleks), ani też obudowy z otworem stratnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, borys napisał:

Może warto kupić tą używkę Tannoy mx-sub10 z linku powyżej, fakt że to trochę w ciemno będzie

Uważam że warto. Gdy swego czasu napisałem że już kupiłem Klipsch'a to wtedy forumowicze pisali mi pozytywnie na temat Tannoy'ów. 

W takich cenach mieć wyjścia wysokopoziomowe to jak pisałem plus. Świadomy użytkownik stereo zapewne by odkupił kiedyś od ciebie suba gdybyś chciał go sprzedać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mawiał klasyk "będzie pan zadowolony". Sub w stereo ma inne zdanie niż w kinie, nie musi napier****ć cały czas. Powinien uzupełniać niskie pasma kolum. Odczujesz jego obecność od pierwszych sekund utworu a im dalej to jeszcze bardziej jego brak gdy  będziesz miał go odpowiednio dostrojonego👍.  I pamiętaj kolumny muszą mieć miejsce by odpowiednio zagrać... usłyszałam to na własne ucho o jakieś 2, 3 lata za późno 😉

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że odpowiednie ustawienie monitorów to podstawa, trochę miałem z nimi do czynienia, co prawda były to gotowe zestawy 2.1 aż w końcu coś leprzego postanowiłem zmajstrować. 

 

Odpowiednie standy już zamówiłem, wysokość dopasowana tak aby wysokotonowy był na wysokości moich uszu. 

W razie czego bas-refleksy od monitorów się zatka gdy będzie za dużo, bo to i tak inna jakość basu ze stojaków no i z podłogi. 

Posłuchamy popatrzymy. 

 

Waszym zdaniem gdzie najlepiej postawić suba, między monitorami czy raczej w rogu pomieszczenia. 

Puki co zostawiłem sobie lewy róg pokoju pusty a suba myślałem postawić przodem do pokoju tak aby boki nie stały równolegle do ścian pokoju. Gdzieś wyczytałem że tak lepiej. 

 

 

pozdrawiam     

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sub wylądował na środku w sensie centralnie do odsłuchu w stereo. Tylko ja robiłem wtedy remont pokoju i kwestia mebli i miejsca była brana z góry pod suba i oddechu dla kolumn.

Pamiętam jak forumowicze pisali o takim ustawieniu jak również o 2 subach po jednym na stronę kolumn. Musisz sam sprawdzić.

Tak jest u mnie:

 

IMG_20190327_162938.jpg

Edytowano przez Fredd998
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...