Skocz do zawartości

Yamaha RX-A810 vs Pioneer VSX-534


Recommended Posts

Witam,

Stoję przed zakupem amplitunera. Moj budżet to około 1500zł.
I teraz moje pytanie:
Nowy Pioneer VSX-534
Czy stara Yamaha RX-A810

Kompletnie się na tym nie znam, wydaje się że Yamaha to parę klas wyżej sprzęt, ale czy aby na pewno ten most nie zostaje zacierany przez nowsze technologie ?
Czy biorąc Yamaha odczuję znacznie lepsze Audio? czy lepiej nie ryzykować starego sprzętu który będzie mógł zaraz paść? 

Dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneera niestety nie słyszałem, słyszałem natomiast najnowsze wcielenie tej Yamahy, czyli wersję 880. Tyłka nie urywa chociaż to już seria avantage. Pytanie tylko jak wypadnie ten starszy model w porównaniu z nowym Pioneerem z niższej półki. No i kolejne pytanie - jak długo chcesz grać na tych 2 kolumnach, bo często okazuje się, że do rozbudowy konfiguracji nigdy nie dochodzi 🙂

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Ale ta melodika to nie jest kabel głośnikowy. To jest interkonekt, służący np do połączenia źródła dźwięku ze wzmacniaczem. 

Interkonekt to wyskoczył na stronie o błędzie 404 - jest jakiś babol w URLu pewnie. Link miał być do tych kabli:
https://m.sklep.rms.pl/melodika-mdsc2520-kabel-glosnikowy-ofc-4n-2x2-5mm2-o-dlugosci-2m-2szt

@Jakub Niedzielski Konfekcjonowane kable są sporo droższe, jak chcesz przyoszczędzić, to kup na metry i podłącz do zacisków gołe kable - będzie działać równie dobrze, po prostu mniejsza wygoda w odpinaniu/podpinaniu.

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój jest dość nietypowy bo otwarty, ale odsłuch ma być dobry na odcinku 2.5mx4.5m. Tam co jest na  niebiesko jedynka zaznaczona będzie ekran. 
Myślałem tez o klipsch r-51m, osobiście ich jeszcze nie słyszałem, ale po opiniach będą dla mnie za 'piskliwe'. 
3.1 vs 2.0 to mit? Dzięki środkowemu filmy nie zyskają? Tak czy siak, 5.1 jest w planie, tylko nie na raz ze względu na budżet :)

@Konrad Kulwicki Dzięki, tak zrobię. Myślałem, że to będzie większa zamota, ale powinienem sobie poradzić :D 

Ustawienie.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś mieć większe monitory i klipsch 51 i elac B5 to małe kolumny. 

Q350 będzie nieco lepiej. Ale może b6.2 albo monitor audio silver 100?

I szczerze jeśli wybierzesz mniejsze monitory to zakup wyższego lepiej brzmiącego amplitunera wniesie tu za mało poprawy. Pomyśl o dwóch małych subach w zamian za to. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...