Skocz do zawartości

Komplet stereo za 4-5k do TV i muzyki


Rudzik89

Recommended Posts

Hej drodzy forumowicze :) Na wstępie chciałam się przywitać :D Mam na imię Marta i właśnie kompletuje cały sprzęt audio pod salon :) Potrzebuję jednak waszej eksperckiej wiedzy żeby nie wpaść w maliny. Troche już riserczu zrobiłam ale pewnie ktoś jeszcze rzuci jakieś światło na sprawę :) Wracając do tematu: 

 

Poszukuję aplitunera + głośników do pokoju około 25m2 w kwadracie (siedzenie 2-3m od TV). Sprzęt musi posiadać kilka funkcji:

  • Oglądania Netflixa (jakieś seriale, programy, nie zamierzam tworzyć głośnego kina domowego bo zawsze fajnie sobie pogadać albo pokomentować podczas oglądania :D)
  • Słuchanie muzyki z Tidala / Spotify (praktycznie wszystko, od klasyki, jazzu przez rock i metal po elektronike i pop)
  • Czasami będzie współpracował z konsolą PS4/Switch (ale to już domyślam się będzie leciało przez telewizor?)
  • Sprzęt musi być nowy, niestety nie mam czasu na zabawy w używany sprzęt bo zbyt łatwo mogę dać się oszukać :( (i tu zdania nie zmienie) 

 

Wstępnie byłam na odsłuchu kilku propozycji w salonie:

  • Elac Debut 2.0 B6.2 + Yamaha R-N602 => grała dosyć płasko, brak wyraźnej separacji, musze powiedzieć że nie wgniotło w podłogę (co dziwne bo sporo ludzi zachwala oba sprzęty i chciałam je brać w ciemno... dobrze że odsłuchałam :D)
  • Elac Debut 2.0 B6.2 + NAD C338 => lepiej, ale ciągle dupy nie urwało
  • B&W 606 + NAD C338 => tu już grało fajnie, żywo, czuć było ten dzwięk
  • Elac Catarina BS243.4 + jakiś tańszy Hegel za 7k (nie pamietam modelu, ale miał problem ze streamingiem wyższych jakościowo plików z Tidala, więc trzeba było dołożyć jeszcze dedykowany streamer za 2,5k) => jeszcze lepiej, ale nie odczułam żeby to zmiażdżyło na tyle żeby dokładać 5k w porównaniu do wcześniejszego zestawu.

Zrobiłam kilkugodzinny risercz na forach i portalach, ale wiadomo że wszystkiego nie jestem w stanie ogarniać, szczególnie że nigdy się tym wcześniej nie interesowałam... a po prosty nie chce wtopić pieniędzy jeśli mogłabym za tę kwotę mieć coś lepszego :)

Co myślicie o tym NADdzie? Szukałam jakiś sensowniejszych informacji na jego temat ale niewiele tego (podczas odsłuchu rozłączył się z telefonem... znalazłam na internecie że ludzie też mają takie przypadki :( ). Byłabym już pewnie pewna gdyby nie to... troche słabo wydać 2 tysiące na sprzęt który będzie co jakiś czas się rozłączał :(  Coś więcej ktoś wie na ten temat? A jeśli nie ten NAD to co innego? Coś wartego przesłuchania jest w tej półce cenowej (około 4-5k za całość)? Czy te B&W są ok? 

 

Pozdrawiam i chętnie przyjmę wszelkie opinie, uwagi i sugestie czego jeszcze spróbować albo na co zwrócić uwagę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Rudzik89 napisał:

Elac Debut 2.0 B6.2 + Yamaha R-N602 => grała dosyć płasko, brak wyraźnej separacji, musze powiedzieć że nie wgniotło w podłogę (co dziwne bo sporo ludzi zachwala oba sprzęty i chciałam je brać w ciemno... dobrze że odsłuchałam :D)

Sporo ludzi zachwala......ale czy na pewno w takiej konfiguracji ?

R-N602 do Twojego metrażu powinno się spisać bardzo dobrze. Kwestią jest dobór kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta,

masz możliwość wypożyczenia sprzętu na odsłuch do domu i myślę iż w Twoim (i nie tylko) przypadku będzie to najlepsza opcja przed ostatecznym zakupem.

Miej świadomość, że to co Twoim zdaniem zagrało dobrze w salonie to niekoniecznie musi się sprawdzić w pomieszczeniu odsłuchowym z którego korzystasz na co dzień.

Branża ( S4Home, Q21) z pewnością odezwie się w zadanym przez Ciebie temacie. Doradzi, zasugeruje, zaproponuje graty na wypożyczenie.

Posłuchasz, osłuchasz się z dźwiękiem i zdecydujesz co najlepiej "gra Ci w duszy". Powodzenia😉

Edytowano przez Pędrak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Rudzik89 napisał:

Yamahą... troche mnie wielkość przeraża, nie wiem czy mi się do wnęki w szafce RTV zmieści :( 

Nie można upychać wzmacniacza lub amplitunera we wnęce ponieważ musi mieć wentylację. W tym wypadku wzmacniacze w klasie D które się nie nagrzewają właśnie.

Podaj wymiary wnęki: wysokość, głębokość i szerokość?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, lysyrafal napisał:

Nie można upychać wzmacniacza lub amplitunera we wnęce ponieważ musi mieć wentylację. W tym wypadku wzmacniacze w klasie D które się nie nagrzewają właśnie.

Podaj wymiary wnęki: wysokość, głębokość i szerokość?

Wymiary to: wysokość 15cm, szerokość 55cm, głębokość 38cm. Gdzieś z tyłu głowy biore pod uwagę, że możliwe że będę musiała zrezygnować z trzymania tego wzmacniacza wewnątrz szafki :(  Tak to aktualnie wygląda (sorka za niechlujne zdjęcie :P):

image.thumb.png.c75a8f1dccf84ab5b7367fe424b55b65.png

Edytowano przez Rudzik89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marto ,  z tego co widać w tej szafce masz dziurki do regulacji wysokości półki , mozna dać półkę dwie dziurki niżej i nagle z wysokosci wnęki 15,5 cm zrobi sie pewno z 22 cm  czyli być może akceptowalna wysokosc zostawiająca nad amplitunerem kilka dobrych cm , bezpieczniej oczywiscie ustawic amplituner na szafce , wtedy ma duzo miejsca na odprowadzanie ciepła...

problemem moze byc też głebokosc , bo z tyłu tez trzeba kable podpiąć , rozsądnym wydaje sie w tej sytuacji postawienie amplitunera na szafce

druga sprawa , to z amplitunerów konkurencyjnych do Yamahy R-N602 masz jeszcze ONKYO Tx-8250 albo np  Pioneer SX-N30AE   (podobne cenowo) , do tego zostanie Ci ok 2000-3000 zł  na kolumny , tak wiec warto odsłuchac przede wszystkim pare kolumn i z nich cos wybrac , bo od nich najwiecej zalezy a potem warto dobrac do tego amplituner

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu pisze kobieta i znowu od razu duży odzew :P

Tylko Kraft ma jeszcze takie branie :P

Wygląda że podobało ci się nieśniejsze brzmienie ale przydało by się żeby było bardziej dociążone.

Studio 16 hz Canto One , PMC Gold, Magnat Signature 903 ewentualnie ciemniejsze ale głębokie KEF R3

Elektornike dopasujesz na końcu. Najpierw kolumny. Niestety kolejna wizyta tym razem w salonie nie zależnym jest konieczna.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli lubisz detaliczne brzmienie z mocniejszą podstawą basową to masz kilka opcji. Najtańsza ale sprawdzona to NAD C338 + Kef Q350, zyskujesz przestrzenne i detaliczne brzmienie z mocniejszym dołem. Idąc półkę wyżej masz Monitor Audio Silver 100 + Audiolab 6000a + ewentualnie streamer do obsługi sieci. Zyskujesz w tym zestawie kontrolę basu oraz szerszą prezentację sceny dźwiękowej. Idąc bezkompromisowo możesz postawić na Kef R3 w połączeniu z Roksan K3 lub Cambridge Audio CXA81. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz umówienia się na odsłuch. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...