Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam subwoofer m-audio sub 12 200rms 400w i padł głośnik. Żeby zaoszczędzić dałem znajomemu naprawić i kazał kupić do tego focal auditor rsb-300 300rms 600w a że jestem laikiem i zaufałem gościowi to zamontował go i teraz to nie gra... w sensie że wzmacniacz z wiadomych powodów nie daje rady z tym głośnikiem. Prośba do Was o pomoc w doborze jakiegoś wzmacniacza pod ten głośnik bo szkoda się go teraz pozbyć 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.06.2020 o 17:12, Michał Bauer Nastarowicz napisał:

Mam subwoofer m-audio sub 12 200rms 400w i padł głośnik. Żeby zaoszczędzić dałem znajomemu naprawić i kazał kupić do tego focal auditor rsb-300 300rms 600w a że jestem laikiem i zaufałem gościowi to zamontował go i teraz to nie gra... w sensie że wzmacniacz z wiadomych powodów nie daje rady z tym głośnikiem. Prośba do Was o pomoc w doborze jakiegoś wzmacniacza pod ten głośnik bo szkoda się go teraz pozbyć 

Generalnie nie wiele napisałeś by ktoś mógł Ci pomóc. Nie znamy głośnika źródłowego - oryginalnego. Przydałoby sie abyś rozpisał chociaż parametry.

Co to są za wiadome powody dla których ten głośnik nie gra ? Co sprawdziłeś? Czy w ogóle wzmacniacz działa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawana moc przez producenta raczej nie ma tu znaczenia. Bardziej istotna będzie tu impedancja. Jaka miał impedancję głośnik oryginalny ?  Ten Focal jest dwucewkowy i jeśli obie cewki są połączone równolegle to impedancja obciążenia jest zbyt niska. Jeśli są połączone szeregowo, to subwoofer może grać ciszej. Może też być tak że po prostu głośnik jest źle dobrany do obudowy.

Czy to jest subwoofer do domu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...