Skocz do zawartości

Canton GLE 409


Michał Markowski

Recommended Posts

Witam,

Mam okazję kupić kolumny Canton GLE 409 w idealnym stanie w niezłej cenie. Pytanie czy ktoś zna te kolumny ?, eksploatuje je bądź czy coś o nich wie ? Jestem na etapie kompletowania sprzętu, póki co nic nie mam, a kolumny trafiły się przypadkowo.

Moje oczekiwania muzyczne: naturalny miękki bas, czyste, wyraźne wysokie tony, neutralna średnica - szczerze nie lubię jak sprzęt generuje dominujące średnie tony. Gatunki muzyczne to mega miszmasz, ale w przewadze muzyka niezależna, indie rock, a poza tym blues, rythm & blues, tematy psychodeliczne typu The Beatles - Revolver, sgt Peper; The Beach Boys - Pet Sounds, no i na końcu elektronika niezależna jak i klasyka typu pierwsze 2 albumy The Prodigy i tego typu tematy. Pokój ma około 27 metrów.

Temat wzmacniacza jest otwarty, ale celuję w Denony PMA 600/800 NE, ze względu na uniwersalność DRA 800 H, lub Yamaha S301 / S501

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Za dużo jest tu na nie

12 godzin temu, Michał Markowski napisał:

czyste, wyraźne wysokie tony,

GLE 409 ci to da

12 godzin temu, Michał Markowski napisał:

neutralna średnica

409 powinien ci to dać.

12 godzin temu, Michał Markowski napisał:

naturalny miękki bas

co to znaczy? Naturalnie miekki? Bas naturalnie nie jest miekki. Uderzenia stopy perkusji są krótkie i nie miękkie. Canton GLE 409 nie jest niekki. To sztywne, szybkie granie ale z dużą ilością basu.

12 godzin temu, Michał Markowski napisał:

Temat wzmacniacza jest otwarty, ale celuję w Denony PMA 600/800 NE, ze względu na uniwersalność DRA 800 H, lub Yamaha S301 / S501

To żadnego z nich nie podłączysz Cantona. W Przypadku Denona uzyskasz potezny momentami dudniący bass. Chyba że lubisz takie pokaźne ilości.

W przypadku Yamahy natomiast dużą sterylność, chyba aż nad to.

Do GLE 409 polecam NADA 356 BEE może i 326BEE dalej Marantza PM 6006 czy nieco drożej ale wyjątkowo lepiej Magnata MR 780.

Zapraszam po wypożyczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli chciałbyś uzyskać pełne brzmienie z mocną podstawą basową to polecam zwrócić uwagę na NAD C356BEE lub Magnat MR780. Jeśli cenisz sobie przestrzenność dźwięku oraz czystość to koniecznie zwróć uwagę na Audiolaba 6000a. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuję za Wasze odpowiedzi, trochę zmieniły moją koncepcje, ponieważ Denona PMA 600 lub 800 mógłbym mieć w niezłych cenach - kupony promocyjne i karty podarunkowe do Media Markt. 

Odnośnie pytania S4Home dotyczącego mojej wypowiedzi "naturalnie miękki bas", chodziło mi o bas który nie jest dudniący, huczący itd, a raczej precyzyjny, konturowy i niski. Dla przykładu, słuchając kontrabasu chciałbym usłyszeć nie huk i bolący jednolity bas w uszach, a raczej jego składowe. W takie coś celuję, nie wiem czy jest to osiągalne. 

Wydaje mi się że Cantony mogły by trafić w moje gusta.

Wracając do wzmacniaczy.

Firmy NAD i Audiolab nie do końca mnie przekonują, mimo niewątpliwie dobrej jakości dźwięku, ale powód mojego braku zainteresowania nimi, zapewne dla wielu trywialny, jest taki, że zwyczajnie mi się nie podobają, są brzydkie ;) 

Magnata MR780 znam, ponieważ mój tata posiada ten sprzęt. Po powyższych sugestiach zacząłem się nim interesować, chociaż przekracza budżet, który na początku zakładałem.

  

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...