Skocz do zawartości

Chcę kupić 5.1 do salonu. Budżet 8-9 tys.


Esechiel

Recommended Posts

Witam. Posiadam salon 6x6 otwarty na kuchnię. Chcę stworzyć dobry zestaw grający do netlixa i muzyki. Przygotowuję się do dolby atmos. Posiadam już 4 głośniki sufitowe: magnaty nad kanapą i dali alteco nad TV. Chcę kupić duże głośniki 5.1 by stworzyć zestaw 5.1.4 Posiadam już amplituner Onkyo RZ740. Jakie głośniki kupić? Oprzeć się na Monitor Bronze 6, Oberonach 7 (tutaj zestaw 5.1 pewnie przewyższy mój budżet) czy jeszcze czymś innym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odradzam Klipsch. Chyba że seria RP no to ok.

I nie wiem czy pod Onkyo to jest dobry trop.

Podobnie jasne granie ale mniej meczące to Monitor Audio Bronze albo Magnat Signature 507.

z kolei po drugiej stronie masz cieplejsse gładsze granie, KEF Q750, ELAC F6 czy Heco Aurora

Polk Signature jest po środku.

 

Zapraszam na odsłuch

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Przede wszystkim nie podałeś informacji jakiego brzmienia oczekujesz. Rozwiązań jest kilka:

1. Monitor Audio Bronze 6 set - brzmienie detaliczne z Szybką prezentacją basu 
2. Kef Q750 set - szczegółowe brzmienie z szerszą prezentacją sceny dźwiękowej oraz chudszym basem ( tutaj niedostatki nadrobi subwoofer)
3.  Heco Aurora 700 set - muzykalne brzmienie, które sprawdzi się bardzo dobrze zarówno w kinie jak i w stereo. Bas jest obszerny, średnica bliska, a góra łagodna. 
4. Pylon Audio Sapphire 31 set- jest to brzmienie z bardzo dobrą podstawą basową. Brzmienie muzykalne, trochę detaliczniejsze względem Aurory. 

 

Zapraszam do kontaktu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...