Skocz do zawartości

Sluchawki nauszne. Budzet 1200 zl za same sluchawki i 2000 zl za zestaw sluchawki + DAC


Recommended Posts

Witam,

Bardziej preferujecie otwarte czy zamkniete sluchawki ? Nie moge trafic odpowiednich sluchawek, juz trzecie ktore będę odsylal. Do miasta na przymiarki mi sie nie chce jezdzic, bo to troche daleko. Szczerze mam juz dosc, będę zamawial kolejne i jak znow nie trafie to wroce do pierwszego wyboru Audio-Technica ATH-MSR7b. Moze polecicie mi jeszcze od siebie jakieś sluchawki ? Bardzo Was prosze. Bede je podpinał najczesciej do laptopa i czasami do telewizora zeby pograc na Playstation. Tak wiec zródło srednie. Przeznaczenie sluchawek głownie filmy, ale gry czy muzyka tez oczywiscie. Muzyka typu RAP oraz klubowa. Budzet powiedzmy do 1200 zl za same sluchawki albo zestaw 2000 zł za sluchawki z DACiem. Zależy mi na szerokiej scenie i głębi. Chce slyszec kazdy szelest podczas ogladania filmow czy grania w gry. Sluchawki będę uzywal tylko w warunkach domowych. Rodzaj nauszne, najlepiej przewodowe, z wymiennym kablem. Aktualnie mysle żeby zamowic  Sennheisery HD 650 ale nie wiem czy to dobry pomyl brac otwarte. Do tej pory uzywalem przez dlugie lata Sennheiser HD 555 i tak sobie pomyslalem, że moze bedzie lepiej sie przesiasc tym razem na zamkniete. Z tym, że czasami poznymi wieczorami potrafie przesiedziec na sluchawkach ogladajac jakis serial kilka godzin, wiec musza byc naprawde wygodne. Z gory dziękuję za kazdą pomoc.

Pozdrawiam, 

Michal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Widziałbym kilka ciekawych rozwiązań. Jednym z nich byłyby słuchawki Meze 99 Classic w połączeniu ze wzmacniaczem Ifi Hip DAC. Otrzymujesz muzykalne brzmienie z odpowiednią dynamiką i świetną podstawą basową. Audio Technica MSR7b to także dobra propozycja o szczegółowym brzmieniu i tutaj warto byłoby rozważyć Ifi Audio xDSD, który dociąży nieco brzmienie. 
Jesli miałby to być zestaw stacjonarny to polecam zwrócić uwagę na Hifiman Sundara w połączeniu z iFi Audio ZEN DAC lub Beyerdynamic DT990 Pro w połączeniu z Chord Mojo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz o Sennheiserach HD 650 i 660S do takich zastosowan jak wspomnialem powyzej ? Czy takie Sennheisery tez będą potrzebowaly lepszego zrodla, DACa, a jezeli tak, to jaki proponujesz ? Kazde sluchawki wspolpracuja lepiej z innym DACiem ? Myslalem tez o Edifier H880 + do tego jakis wzmacniacz/DAC. Co sądzisz? 

 

ps. jeżeli mam przyjemnosc z kims kto pracuje w sklepie z takimi rzeczami, to bardzo prosze odrazu o wycene na priv.

Edytowano przez MichalZZZZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Sennheiser HD 660S i HD 650 nie podłączysz do laptopa i konsoli bez wzmacniacza. Mają do tego zbyt wysoką impedancję. Edifier H880 i Audio-Technica ATH-MSR7b to słuchawki typowo mobilne, więc z nimi takich problemów nie będzie. Jednak do używania w warunkach domowych wybrał bym słuchawki o większych gabarytach, które zapewnią więcej wygody, bo te z kolei mają zredukowane rozmiary. Warto się od razu zdecydować czy mają być zamknięte, czy też otwarte. Zamknięte dają lepszą obustronną izolację. Po otwartych można się spodziewać lepszej wentylacji, co jest ważne przy długotrwałym ich używaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MichalZZZZ napisał:

Panowie, gdybym mial wybierac sposrod Sennheiser HD 660S, HD 650, Edifier H880 z ciut lepszym DACiem albo Audio-Technica ATH-MSR7b to ktore byscie mi polecili ? Ktore z tych powinienem skreslic odrazu majac na wzgledzie moje powyzsze wymagania a ktore moglby sie spisac najlepiej ?

Przemyśl dobrze wybór, a najlepiej odsłuchaj w którymś z salonów powyższe słuchawki w zestawieniu z audioquest nightowl + dragonfly red (jeśli budżet pozwala to z dragonfly cobalt).

Miałem podobny dylemat co Ty, miałem nawet zakupione Sennheisery hd 650, w ostatniej chwili oddałem, zakupiłem na ich konto słuchawki które wymieniłem powyżej i z każdą godziną odsłuchu utwierdzałem się w przekonaniu, że był to dobry wybór. 

PS. Nie wierzyłem w wygrzewanie słuchawek ale przy Nightowlach nie trzeba być audiofilem aby dostrzec, że po kilkudziesięciu godzinach grają zdecydowanie lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przed chwilą, kuba8911 napisał:

Przemyśl dobrze wybór, a najlepiej odsłuchaj w którymś z salonów powyższe słuchawki w zestawieniu z audioquest nightowl + dragonfly red (jeśli budżet pozwala to z dragonfly cobalt).

Miałem podobny dylemat co Ty, miałem nawet zakupione Sennheisery hd 650, w ostatniej chwili oddałem, zakupiłem na ich konto słuchawki które wymieniłem powyżej i z każdą godziną odsłuchu utwierdzałem się w przekonaniu, że był to dobry wybór. 

PS. Nie wierzyłem w wygrzewanie słuchawek ale przy Nightowlach nie trzeba być audiofilem aby dostrzec, że po kilkudziesięciu godzinach grają zdecydowanie lepiej.

Czemu ostatecznie oddales HD660 ? Czym Audioquest nightowl Cie przekonaly ? 

Edytowano przez MichalZZZZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne i drugie słuchawki ciekawe i bez odsłuchu się nie obędzie. Audioquest NightOwl to ciemniejszy charakter brzmienia z bardziej soczystą średnicą. HD660s to dynamiczniejsze brzmienie z lepszą prezentacją sceny dźwiękowej. Nie skreślałbym z listy odsłuchowe HD600, ponieważ wcale nie są gorsze, a  cenowo wychodzą lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MobyDick napisał:

Na pewno Sennheiser HD 660S i HD 650 nie podłączysz do laptopa i konsoli bez wzmacniacza. Mają do tego zbyt wysoką impedancję. Edifier H880 i Audio-Technica ATH-MSR7b to słuchawki typowo mobilne, więc z nimi takich problemów nie będzie. Jednak do używania w warunkach domowych wybrał bym słuchawki o większych gabarytach, które zapewnią więcej wygody, bo te z kolei mają zredukowane rozmiary. Warto się od razu zdecydować czy mają być zamknięte, czy też otwarte. Zamknięte dają lepszą obustronną izolację. Po otwartych można się spodziewać lepszej wentylacji, co jest ważne przy długotrwałym ich używaniu.

Piszac o wiekszych gabarytach masz na mysli wspomniane Sennheisery czy jeszcze jakies inne ? Sluszna uwaga, bo sluchawki bede uzywal tylko w warunkach domowych. Moje obecne Sennheisery HD 555 gabarytowo sa identyczne jak np HD 660S albo HD 650 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MichalZZZZ napisał:

Po przeczytaniu kilku recenzji jestem zainteresowany Audioquest Nightowl. 

No to teraz mam dylemat, otwarte Sennheisery HD660S czy zamkniete Audioquest Nightowl :)

Nightowle są mega wygodne (bez problemu odsłuchy po kilka godzin), wykonane bardzo ładnie, zero jakiegokolwiek plastiku, jednakże nie wyobrażam sobie użytkowania ich na zewnątrz.

Tak jak pisał @Q21 Nightowle i HD650 to bardzo podobne słuchawki, mnie przyciągnęło do Audioquestów trochę ciemniejsze brzmienie (jednak nieznacznie).

Różnice w brzmieniu tych słuchawek musisz poznać sam odsłuchując je, te szczegóły pomiędzy nimi zadecydują które wybierzesz. Jednakże jeśli mowa o wygodzie to Nightowle bija wszystko w tej cenie :) Do tych słuchawek pamiętaj obowiązkowo przy odsłuchu o dragonfly red lub cobalt (ten drugi w mojej opinii ma bardzo podobne granie do dużo droższego chord mojo)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MichalZZZZ napisał:

Piszac o wiekszych gabarytach masz na mysli wspomniane Sennheisery czy jeszcze jakies inne ? Sluszna uwaga, bo sluchawki bede uzywal tylko w warunkach domowych. Moje obecne Sennheisery HD 555 gabarytowo sa identyczne jak np HD 660S albo HD 650 ?

Generalnie słuchawki do celów stacjonarnych projektuje się zwykle z większym naciskiem na wygodę niż rozmiary. W przypadku słuchawek mobilnych istotne staje się aby nie były zbyt duże. Pisałem ogólnie. Sennheisery o których wspomniałeś zaliczają się do słuchawek typowo stacjonarnych. Edifier H880 i Audio-Technica ATH-MSR7b są słuchawkami mobilnymi. Audioquest Nightowl to dość specyficzne słuchawki, bo ludzie którzy je mają sami przyznają ze trudno je sobie wyobrazić do celów mobilnych, jednak dobrze współpracują z takim sprzętem, szczególnie gdy ma jasną sygnaturę dźwiękowa. Dobrze grają z dość tanich źródeł dźwięku. HD 660S i HD 650 wymagają dość drogiej elektroniki aby w pełni je docenić. Często wielokrotnie droższej od nich samych. Tu możesz dać więcej zarobić sklepom :) . 800 zł to może być zdecydowanie za mało do nich. Ale możesz zacząć od tańszego źródła i z czasem zapewne będziesz potrzebował iść dalej ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MichalZZZZ napisał:

Po przeczytaniu kilku recenzji jestem zainteresowany Audioquest Nightowl. 

No to teraz mam dylemat, otwarte Sennheisery HD660S czy zamkniete Audioquest Nightowl :)

To ja jeszcze dorzucę Audio Technica ATH-A990Z. W bezposrednim starcoi pokonały, wg. mnie oczywiście, Audioquest Nightowl. Dla nie graja berdziej przekjrzyście i z lepszym, punktowym i dobrze kontrolowanym basem. Dodatkowo sa bardzo wygodne i nie wymagaja żadnych regulacji. Wada to na stała przymocowany przewód.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MobyDick napisał:

Generalnie słuchawki do celów stacjonarnych projektuje się zwykle z większym naciskiem na wygodę niż rozmiary. W przypadku słuchawek mobilnych istotne staje się aby nie były zbyt duże. Pisałem ogólnie. Sennheisery o których wspomniałeś zaliczają się do słuchawek typowo stacjonarnych. Edifier H880 i Audio-Technica ATH-MSR7b są słuchawkami mobilnymi. Audioquest Nightowl to dość specyficzne słuchawki, bo ludzie którzy je mają sami przyznają ze trudno je sobie wyobrazić do celów mobilnych, jednak dobrze współpracują z takim sprzętem, szczególnie gdy ma jasną sygnaturę dźwiękowa. Dobrze grają z dość tanich źródeł dźwięku. HD 660S i HD 650 wymagają dość drogiej elektroniki aby w pełni je docenić. Często wielokrotnie droższej od nich samych. Tu możesz dać więcej zarobić sklepom :) . 800 zł to może być zdecydowanie za mało do nich. Ale możesz zacząć od tańszego źródła i z czasem zapewne będziesz potrzebował iść dalej ...

Troche mnie zmartwiles, bo mialem nadzieje w pelni wykorzystac takie Sennhiesery kupujac do nich wzmacniacz w granicach 800 zl :( W ilu mniej wiecej % wykorzystam mozliwosc takich sluchawek majac taki budzet na wzmacniacz ?

Edytowano przez MichalZZZZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce juz mieszac, chce wybrac sposrod Sennheiser HD 650, Sennheiser HD 660S, Audioquest Nightowl, Audioquest Nighthawk, Audio-Technica ATH-MSR7b i Edifier H880. Na tych sluchawkach chce sie najbardziej skupic. Co innego jezeli chodzi o wzmacniacze, tutaj jestem caly czas otwarty na inne propozycje... Budzet na wzmacniacz to okolo 800 zl. Choc w przypadku Audio-Technica ATH-MSR7b a w szczegolnosci Edifier H880 moglbym przekroczyc budzet. 

Ktos cos wiecej o zestawie Audio-Technica ATH-MSR7b + jakis wzmacniacz ? Co myslicie o np tych sluchawkach + DragonFly cobalt ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...