Skocz do zawartości

Onkyo seria RZ 810


matyjas74

Recommended Posts

Witam Chcę kupić Onkyo seria rz 810  Czy ten ampituner jest warty tyle pieniędzy? Szkalem opinii i jakoś mi ciężko znaleźć. Rozważam też zakup Denon AVR 3400H. Parametry przemawiają na wybór Onkyo,ale powiem szczerze boje się ze nie będę zadowolony. Czytalem 3 opinie użytkowników modelu 840  i wypada slabo.

Z Denona ludzie zadowoleni. Co wybrać?

Edytowano przez matyjas74
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Dokładnie ?

Tyle = ile?

pokaż je.

Denon X 3400 to półka niżej ale bardzo fajny amplituner ze świetnąkalibracją.

Jakie kolumny?

Amplituner ma napędzać zestaw 5.1 docelowo 7.2 System4 THX Tufla.

8 godzin temu, Markcox napisał:

Tyle, czyli ile? Ampli sprzed trzech lat, więc używka?! Trudno się odnieść, za mało treści. Do czego, z czym, w czym, jakie preferencje, oczekiwania etc. Nikt tu nie ma szklanej kuli

Jeżeli chodzi a ampla to nowy są jeszcze w sprzedaży. A kolumny to tak jak wspomnialem System 4 THX set 7.2 Tufel.

Edytowano przez matyjas74
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Markcox napisał:

ale to nie jest 7.2 😁 dlatego nie mogłem się dogrzebać ;) 

sorki oczywiście 7.1

jeżeli chodzi o ceny na teraz to: 

Onkyo RZ 810 znalazłem za 3890zł

Zestaw kolumn System 4 THX 5.1 3600zł

Denon AVR 3400H 3500zł 

Chcę się zmieścić w kwocie 7500zł maks za komplet pomieszczenie w którym będzie kino to około 20m. 

Jeżeli chodzi o kolumny, to zestawy z podłogówkami odpadają {mało miejsca i kot który zrobi z nich sobie drapak}, Pierwszy zestaw który brałem pod uwagę to RZ 840 i zestaw kolumn 5.1Heco Aurora 300 , ale wyszło za dużo kasy. Mam 7500 zł i potrzebuje kupić amplituner i zestaw głośników półkowych takie oto moje pytanie do Was.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie znam tych kolumn. 

Gdzieś tam kiedyś je widziałem w jakimś sklepie ze wszystkim. Facet je chyba sam sprowadza z Niemiec. Średni produkt. Takie sprawiał wrażenie. Ale co kto lubi. 

to że te kolumny są sprzedawane w Niemczech z amplitunerem Onkyo to wcale nie jest wyznacznik. U nas podobnie było z kolumnami Bose one też były oferowane swego czasu z amplitunerami Onkyo. To po prostu kwestia dogadania się dystrybutorów a nie realna propozycja że to dobrze ze sobą współgra. Może pomyśl o solidnym zestawie 5.1 niż jakimś udawanym z thx

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, S4Home napisał:

Oj nie znam tych kolumn. 

Gdzieś tam kiedyś je widziałem w jakimś sklepie ze wszystkim. Facet je chyba sam sprowadza z Niemiec. Średni produkt. Takie sprawiał wrażenie. Ale co kto lubi. 

to że te kolumny są sprzedawane w Niemczech z amplitunerem Onkyo to wcale nie jest wyznacznik. U nas podobnie było z kolumnami Bose one też były oferowane swego czasu z amplitunerami Onkyo. To po prostu kwestia dogadania się dystrybutorów a nie realna propozycja że to dobrze ze sobą współgra. Może pomyśl o solidnym zestawie 5.1 niż jakimś udawanym z thx

Nie potrzebuje zestawu z certyfikatem THX wystarczy dobre 5.1 do rozbudowy 7.1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Stolarz napisał:

Chcesz kupić zestaw 5.1 bazując tylko na gabarytach? :|
Odpuść te Tojfele i idź w zestaw Heco Aurora 300.

Poszedłem do firmy Akustyka (zapomniana przeze mnie firma) miesci sie pod moim nosem. Sprzedawca zaproponował mi zestaw klipsch 51 + sub 10 cali w cenie 3700 amplituner denon AVR3400. Panowie czy ten zestaw jest godny polecenia? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poza tym, że Ci zaproponował, włączył Ci to i pokazał jak gra? 

I trudno ocenić, czy warto, póki nie zaczniesz posługiwać się konkretnymi oznaczeniami modeli. Pod terminem sub 10", może kryć się pół magazynu audio ;) 

a to 3,7k to same kolumny, czy wraz a ampli? Powiedz przede wszystkim, czy w ogóle czegoś słuchałeś i jakie masz preferencje, co do reprodukcji dźwięku. Bo na ten moment rzucasz propozycjami i do tego skrajnie różnie grającymi kolumnami. Generalnie dużo piszesz i nic nie piszesz. Choćby totalnie zlałeś podstawowe pytanie, które pojawiło się na samym początku

Dnia 2.06.2020 o 00:05, Markcox napisał:

Do czego, z czym, w czym, jakie preferencje, oczekiwania etc.

A od tego powinieneś zacząć - wspomniałeś jedynie o 20m pomieszczeniu. Wysil się trochę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Markcox napisał:

a poza tym, że Ci zaproponował, włączył Ci to i pokazał jak gra? 

I trudno ocenić, czy warto, póki nie zaczniesz posługiwać się konkretnymi oznaczeniami modeli. Pod terminem sub 10", może kryć się pół magazynu audio ;) 

a to 3,7k to same kolumny, czy wraz a ampli? Powiedz przede wszystkim, czy w ogóle czegoś słuchałeś i jakie masz preferencje, co do reprodukcji dźwięku. Bo na ten moment rzucasz propozycjami i do tego skrajnie różnie grającymi kolumnami. Generalnie dużo piszesz i nic nie piszesz. Choćby totalnie zlałeś podstawowe pytanie, które pojawiło się na samym początku

A od tego powinieneś zacząć - wspomniałeś jedynie o 20m pomieszczeniu. Wysil się trochę

Szanowny kolego pisalem ze mam do wydania 7500zł na ampla i zestaw kolumn5.1. Co do kolumn to muszą być półkowe też pisalem. Pomieszczeniem około 20 m pokój z aneksem kuchennym. Miesce odsluchowe bedzie miało około 12 m oddzielone czesciowo  ścianką od kuchni. Scianka długość okolo 2m wysoka 2.5m na tej scianie tv po bokach kolumny front na środku centralny. Trzy metry od scianki z mediami kanapa miejsce odsluchowe. Po bokach kanapy satelity gdzieś jeszcze trzeba wstawić suba. Jak zle opisalem to zrobie rysunek i wkleję. 😜 zestaw ktory zaproponował mi facet w salonie to klipsch r51m 4 szt centralny klipsch r 52c sub klipsch R100  sw. Za set 5.1wola sobie. 3700.

Alleluja😜😜

Edytowano przez matyjas74
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczny kolego, więc jeszcze raz

8 godzin temu, Markcox napisał:

Do czego

Kino, muzyka (jeżeli tak, to jaka?) Jakie proporcje?

8 godzin temu, Markcox napisał:

z czym

Co ma być źródłem filmów/muzyki

8 godzin temu, Markcox napisał:

w czym

To już opisałeś aż nadto, ale rysunek możesz wrzucić ;) 

8 godzin temu, Markcox napisał:

jakie preferencje, oczekiwania

Czy do tej pory posiadałeś jakieś audio? Jeżeli tak, to jakie i co w nim podobało Ci się najbardziej, a co chciałbyś poprawić/zmienić, co było nie do zaakceptowania. Jeżeli nie posiadałeś, to może słuchałeś gdzieś jakichś kolumn? Klipsch'a, a już zwłaszcza z serii "R" nie bierze się w ciemno. To jest specyficzny charakter grania, że rzadko komu się podoba (stąd moje pytanie, czy poza poleceniem, dał Ci również go posłuchać?).

Ja, jako generalnie zwolennik Klipsch'a, serię R zdecydowanie Ci odradzam - ale posłuchać w tej "Akustyce" możesz, dla własnego doświadczenia, zawsze będziesz miał jakiś punkt odniesienia. Wcześniej wspominałeś o Aurora, które ma zgoła inne brzmienie - generalnie dwa różne światy. Zrozum, że przy mnogości produktów i skrajnie różnych ich charakterach brzmienia, trudno powiedzieć, "bierz X", nie znając do końca Twoich oczekiwań brzmienia i zastosowania.

I nie odbieraj moich postów jako ataku na Twoją osobę. Staram się tylko pomóc uzyskać Ci informacje, których tutaj oczekujesz. Hawk! 😎

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Markcox napisał:

Serdeczny kolego, więc jeszcze raz

Kino, muzyka (jeżeli tak, to jaka?) Jakie proporcje?

Co ma być źródłem filmów/muzyki

To już opisałeś aż nadto, ale rysunek możesz wrzucić ;) 

Czy do tej pory posiadałeś jakieś audio? Jeżeli tak, to jakie i co w nim podobało Ci się najbardziej, a co chciałbyś poprawić/zmienić, co było nie do zaakceptowania. Jeżeli nie posiadałeś, to może słuchałeś gdzieś jakichś kolumn? Klipsch'a, a już zwłaszcza z serii "R" nie bierze się w ciemno. To jest specyficzny charakter grania, że rzadko komu się podoba (stąd moje pytanie, czy poza poleceniem, dał Ci również go posłuchać?).

Ja, jako generalnie zwolennik Klipsch'a, serię R zdecydowanie Ci odradzam - ale posłuchać w tej "Akustyce" możesz, dla własnego doświadczenia, zawsze będziesz miał jakiś punkt odniesienia. Wcześniej wspominałeś o Aurora, które ma zgoła inne brzmienie - generalnie dwa różne światy. Zrozum, że przy mnogości produktów i skrajnie różnych ich charakterach brzmienia, trudno powiedzieć, "bierz X", nie znając do końca Twoich oczekiwań brzmienia i zastosowania.

I nie odbieraj moich postów jako ataku na Twoją osobę. Staram się tylko pomóc uzyskać Ci informacje, których tutaj oczekujesz. Hawk! 😎

 

Zestaw potrzebuje bardziej do filmów niż do muzyki{70 do 30 dla filmu} ale wiadomo że muzyki też będę słuchał {muzyka rozrywkowa} . Źródłem na chwilę obecną będzie internet, tv później odtwarzacz blu ray. kilka dni temu sprzedałem swój pierwszy zestaw kina domowego  kupiony był 12 lat temu .zestaw tego kina to kolumny M audio set 5,1 amp Onkyo NR 5..lub3.. dokładnie nie pamiętam modelu i odtwarzacz CD. Grało głośno i w miarę czysto na początku wydawało mi się,że zajebiście. Po pewnym czasie kolega kupił ampla Denona i zestaw 5,1 to były kolumny półkowe przetworniki tonsila skrzynki robiła firma Akustyka. Kolega puścił film na swoim kinie iii czar mojego kina prysnął. Zestaw kolegi walił średnimi dźwiękami i wysokimi jak opentany i dynamika i trzaski tłuczonego szkła no szczęka mi opadła. Trochę mało basu było ale w porównaniu do mojego kina to miazga. Byłem dzisiaj w Akustyce zobaczyć co mają i jak firma się rozwinęła. Na półkach Klipsch , Dali, Pylon,Heco i wiele innych czyli jest moc. Facet z Akustyki pokazał mi Klipsa R51 i mówił że to kolumny do oglądanie filmów do muzyki proponował Heco aurora 300 {mówimy tylko o kolumnach półkowych} Na odsłuch muszę się umówić.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...