Skocz do zawartości

Trwały brzmiący CD


hyde

Recommended Posts

Witajcież

Zestaw Onkyo TX 8150 plus Dali Sensor 3

Jaki polecacie odtwarzacz CD ?

Proszę nie pisac o Marantz bo ten po ok 3 latach przestał działac poprawnie w sensie przeskakują scieżki. Cholera skandal. Taka mikro wieża pioneera iles lat chodzi i wszystko czyta bez zająkniecia

a tu TAKI Marantz... Spodziewałem się czegoś trwalszego. Jaki model ? 5005 ! Poza tym jakosc z tego z CD jest słaba. Onkyo z radia internetowego czy z DAB potrafi wygenerowac czystrze dzwieki niz z tego CD.

Ktos poleci cos z CD trwalszego i lepiej grajacego do takiego zestawu? Dodam ze w przyszlosci planuje wywalenie Dali Sensor 3 i zamiane ich na Tannoy revolution 6 lub 8 - podłogowe.

Do jakiej muzyki ?

Kalsyczna rockowa, jazz i klasyczna plus ambient.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Po typach śmiem twierdzić że odtwarzacz CD nic nie wniesie do jakości dźwięku?

Może ktoś mi powie jaka optyka siedzi w proponowanych tu odtwarzaczach?

Bardziej mierzyłem w Rotel cd11 lub cd14 lub Atoll może Cambridge??? A może zwyczajnie wybrać tak jak polecacie Pioneer lub Yamaha skoro nie będzie różnicy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, michal40 napisał:

nie lepiej zgrac sobie wszystko do FLAC i odtwarzac z 8150 ?

Wiesz zależy co kto lubi. Napewno wygodniej ale ja jestem tradycjonalistą. Mając jakiś album w FLAC czasem chce mieć też w postaci płyty cd. To tak jak z płytami winylowymi. Wracają i są często kupowane pomimo że nie są praktyczne. Obcowanie z poligrafia czegoś namacalnego jest bezcenne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, lysyrafal napisał:

Rotel ma dobre odtwarzacze CD także spokojnie możesz je odsłuchać, ale na jakość dźwięku też mają wpływ kolumny, wzmacniacz. Nie możesz oczekiwać, że po zmianie samego odtwarzacza CD nagle będzie efekt WOW!!!

Marantz cd5005 w takiej konfiguracji jaką mam wypada mało wyraziście. Oczekuje od nowego CD by dał dźwięk klarowniejszy choćby na poziomie DAB z samego amplituner a Onkyo. I pochodził parę lat a nie okres gwarancji. Dobrze by było wiedzieć co ten Rotel ma za optykę. Sony? I jak z dostępem do takiej optyki

8 minut temu, michal40 napisał:

rozumiem ale nie pisze zebys spalił swoje plyty, tylko zgral je do flac lub wav - okladkę do przegladania mozesz zawsze wyjąć z pudełka. a po co Ci transport

W zasadzie to można nawet nie zgrywać a wykupić dostęp do Spotify czy Tidal i po sprawie 😁 Dzięki za udział w dyskusji ale nie przekonasz mnie . Transport musi być😁👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, hyde napisał:

Marantz cd5005 w takiej konfiguracji jaką mam wypada mało wyraziście. Oczekuje od nowego CD by dał dźwięk klarowniejszy choćby na poziomie DAB z samego amplituner a Onkyo. I pochodził parę lat a nie okres gwarancji. Dobrze by było wiedzieć co ten Rotel ma za optykę. Sony? I jak z dostępem do takiej optyki

W zasadzie to można nawet nie zgrywać a wykupić dostęp do Spotify czy Tidal i po sprawie 😁 Dzięki za udział w dyskusji ale nie przekonasz mnie . Transport musi być😁👍

chyba po to zeby miec co serwisować :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.06.2020 o 16:14, hyde napisał:

Dobrze by było wiedzieć co ten Rotel ma za optykę. Sony? I jak z dostępem do takiej optyki

Rotel jest dostępny tylko w Top Hi-Fi i tam trzeba zapytać o to, ale nie zakładaj iż od razu się zepsuje.

Z tańszych odtwarzaczy CD warto postawić na Pioneer PD-30AE. Odtwarzacze Blu-Ray tej firmy słynną z dobrego brzmienia i wykonania. Wiadomo, że to nie ta półka cenowa ale myślę iż to dobry kierunek.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Chcę CD które będzie grało i mieć spokój na lata. W Rotelach starych była optyka Sony. A internet mało mówi co tam siedzi. Za to oglądałem Pioneer pd 70 a tam to jest pięknie zapakowana optyka 😁

Co do odtwarzaczy blu Ray to mam Onkyo a to podobno pokrewna firma z Pioneer. Powiem Ci że jest strasznie tanio wykonany -to Onkyo.

Pioneer pd-30ae srebrne wymiotło że sklepów ?!

 

 

 

 

 

Edytowano przez hyde
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Czekałem trochę i tego Pioneera nie udało się kupić. Dziękuję za porady branży. Q 21 za merytoryczną odpowiedź zaś S4Home skończyło się na tym co napisaliście wyżej. Pisałem do was kilka razy i zero odpowiedzi. Więc kupiłem Onkyo CD  i od pierwszej chwili jest gigantyczna różnica. Jest głośniej na wejściu wyraźniej detalicznie a dźwięk dołem jest pięknie dociążony! Na Marantz tego nie było . Dramat zupełnie. Inne słuchanie i zupełnie nie rozumiem dlaczego nie wybrałem tego odtwarzacza od razu.

Ktoś może pomyśleć że mam amplituner czy wzmacniacz więc jeśli kupię jakikolwiek transport CD to będzie ok. Jest w błędzie.

Słuchajcie branży i tych którzy słuchają

Dzięki!

Kolejny etap zamiana kolumn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

OK

Nadszedł czas i pora by wymienic kolumny monitory Dali zensor 3 na podłogowe

Wzmacniacz ONKYO TX-8150.

Zmieniam wnetrze pokoju i mimo ze bardzo lubie te DALI to chciałbym zmianic na cos 'półke" wyzej niz te glosniki i koniecznie podlogowe.

Pokój 22 m

Muzyka preferowana

70% Jazz

15% Stary Rock

10%  Ambient... a la ENO

5%  Muzyka klasyczna

 

Dzwiek lubie szczegołowy, dynamiczny, góra wyraźna nie męcząca , dól ma byc zwarty , nie dudniący, i nie rozlazly, dociążony, inteligentny bas :P

Duuuuuuużo czytałem i wychodzi mi..... Tannoy Revolusion xt8

Czekam na sugestje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...