Skocz do zawartości

Trwały brzmiący CD


hyde

Recommended Posts

2 godziny temu, S4Home napisał:

XT8F to super kolumny. ale nie ma szans na podłączenie ich pod 8150.

Kolumny z tego budżetu nie zagrają na swoje możliwości. Ograniczeniem bedzie amplituner.

 

Piotr

Tak myślałem. Tak piszą inni. Kojarzysz jak zagrają, czego będzie brakowało? 

Opcja 1

Jakie więc kolumny do tego Onkyo?

Opcja 2

Zakładałem wymianę na wzmacniacz tylko jaki? Obstawialbym Cyrus One lub HD.

Jakie różnice usłyszę między tym Onkyo a Cyrusem na przykład?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.06.2020 o 15:42, lysyrafal napisał:

Z tańszych odtwarzaczy CD warto postawić na Pioneer PD-30AE. Odtwarzacze Blu-Ray tej firmy słynną z dobrego brzmienia i wykonania.

A ja pociągnę jeszcze powyższą kwestię - w jaki zatem min. model BR należałoby celować ze stajni Pioneer, żeby miał on audio z CD na poziomie PD30?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że miałem tu na myśli wyższe modele odtwarzaczy BR, ale cenowo i jakościowo to już wyższa półka. W tej chwili są dostępne dwa modele, które grają na pewno lepiej od PD-30AE. Pytanie czy warto wydawać tyle kasy na BR jak można w tej cenie dostać lepszy CD. Z drugiej strony jeżeli ktoś potrzebuje odtwarzacz do różnych typów płyt to dobry wybór.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Markcox napisał:

ok, dzięki za wyjaśnienie ;) zaintrygowała mnie tamta Twoja wypowiedź i sądziłem, że można szarpnąć jakieś BD, czy nawet UHD w rozsądniejszych pieniądzach, grające CD po analogu nie gorzej, niż wspomniane w tym wątku PD10/30

Nie warto. Lepiej mieć osobno dobre CD i jakieś BR. Format BR się zmienia, nie wiadomo co będzie za kilka lat.... Może okazać że połowę nowych filmów nie da się odczytać. Nie warto inwestować w BR. CD jest nie zmienne od lat i nic tu raczej nowego nie wymyslą. Takie jest moje zdanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przez chwilę naszła mnie myśl, że uda mi się przycebulować i upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Ale na logikę, w tym co piszesz jest dużo racji.

Tak swoją drogą, to czy pomiędzy PD10, a PD30, jedyne różnice są w gniazdach cyfrowych i wejściu na słuchawki, czy w brzmieniu również takowe występują?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Markcox napisał:

Tak przez chwilę naszła mnie myśl, że uda mi się przycebulować i upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Ale na logikę, w tym co piszesz jest dużo racji.

Tak swoją drogą, to czy pomiędzy PD10, a PD30, jedyne różnice są w gniazdach cyfrowych i wejściu na słuchawki, czy w brzmieniu również takowe występują?

Podobno są. Tak mówią Ci którzy słyszeli.

Ja nie słyszałem. Wogóle jest problem z dostępnością odtwarzacza pd30 Pioneera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hyde napisał:

Nie warto. Lepiej mieć osobno dobre CD i jakieś BR. Format BR się zmienia, nie wiadomo co będzie za kilka lat.... Może okazać że połowę nowych filmów nie da się odczytać. Nie warto inwestować w BR. CD jest nie zmienne od lat i nic tu raczej nowego nie wymyslą. Takie jest moje zdanie

Nie raczej nie wymyślą, tylko na pewno nie wymyślą. Były już próby w postaci SACD, ale z wiadomych przyczyn się nie przyjęło. Świat idzie w kierunku plików i streamingu, czy nam się to podoba czy nie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2020 o 09:55, hyde napisał:

Tak myślałem. Tak piszą inni. Kojarzysz jak zagrają, czego będzie brakowało? 

Opcja 1

Jakie więc kolumny do tego Onkyo?

Opcja 2

Zakładałem wymianę na wzmacniacz tylko jaki? Obstawialbym Cyrus One lub HD.

Jakie różnice usłyszę między tym Onkyo a Cyrusem na przykład?

Zabraknie dynamiki, sterowania, rozdzielczości do takich kolumn. W zasadzie wszystkiego. Zakładanie sportowych , drogich opon do cinquecento z myslą że prędkość i komfort jazdy się poprawi.

Cyrus gra mocniej, bardziej rozdzielczo, swobodniej. Dobry wzmak pod niektóre kolumny. Ewentualnie jeszcze Xindak 06, NAD 356 BEE czy Pioneer A50 którego możemy zaoferować w bardzo dobrej cenie.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...