Skocz do zawartości

Dobor wzmacniacza stereo do kolumn Esa Vivace XT3


soberowy

Recommended Posts

Witam wszystkich, 

Przymierzam sie do wymiany wzmacniacza CA Azur 340a. Starosc mu juz doskwiera i kanaly graja nierowno a czasami przestaje grac jedna z kolumn. Charakter brzmienia tego wzmacniacza jest jasny i przy jasnej stronie chcialbym pozostac. Zrodlem obecnie jest Technics PG490. Jednak w najblizej przyszlosci planuje zgrac kolekcje plyt na dysk i odtwarzac pliki z laptopa. W tym przypadku rozwazam tani Dac Magic 100. 

Wracajac do wzmacniacza stereo. Chcialbym aby ulegly poprawie przede wszystkim scena i bas. W obecnym zestawieniu przede wszystkim te elementy dzwieku mi nie odpowiadaja. Brakuje oderwania dzwieku od kolumn, gra jak ze sciany, brak glebi, separacji instrumentow. Kolumny sa 3 drozne i graja kiepskim basem. Brak mu wykopu, zroznicowania, sprezystosci, twardosci i detalu. Basu jest sporo ale to taki buczek. Wzmacniacz powinien miec sporo mocy przy impedancji 4Ohm. Nie zalezy mi na c/a, mnogosci wejsc i wyjsc, bajerach czy regulacji tonow. Obecny Azur 340a gra na direct i nie brakuje mi tonow wysokich czy niskich. Pokoj, w ktorym sprzet uzytkuje to ok 10m2 na poddaszu. Przenioslem na gore zestaw poniewaz w salonie 25m2 byl zanik basu. Pomieszczenie jest trudne akustycznie i dopoki nie zostanie urzadzone jak nalezy bede uzywal sprzetu na gorze. 

Naturalnym kandydatem na nastepce 340a jest wzmacniacz CA 651a. Prosze forumowiczow o sugestie. 

Pozdrawiam,

Into

 

Edytowano przez soberowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Budzet mam niestety ograniczony, ok 2 tys zl. Pod uwage bralem rowniez starszy model Rotel ra980, Pioneer a70, Yamaha as 701 oraz wspomniany CA 651a.

Podlaczalem pod moje kolumny Nad C352 i nie bylo tak przejrzyscie i otwarcie jak z CA. U brata sluchalem Denon 600ne z monitorami B&W i tam z kolei brakuje srednicy.

Za CA przemawia mozliwosc w przyszlosci zrobienia modyfikacji. 

Na pewno musi byc to wzmacniacz, ktory bedzie mial kontrole na basie. Moje kolumny maja z tym problem. 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...