Skocz do zawartości

Denon AVR-X1400H i melodika BL MKIII


jacmih04

Recommended Posts

Witam

Tak jak w tytule , posiadam takowy sprzęt w domu . Szczerze przyznam się ze liczyłem na lepszy bas , 

co jest nie tak , że nie gra to tak jakbym chciał?

słucham muzyki lat 80-90  , lubie jak bas milutko mruczy a tutaj nie za bardzo jest tak jakbym chciał

Podpowie ktoś cos?

Dzięki z góry

Pozdrawiam

Jacek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodów może być wiele. Nie wiem, jak duże masz pomieszczenie, to kolumny które dobrze sprawdzą się w salonie powiedzmy do max. 25 m2. Może problemem jest akustyka... Ale na pewno najważniejszym ograniczeniem jest podstawowy amplituner kina domowego. Zamiana na dobry wzmacniacz dużo by tu poprawiła. Ewentualnie uzupełnij system dobrym subwooferem, to też rozwiązanie.

Zapraszam do nas na odsłuchy.

PS
czy na pewno masz dobrze skonfigurowane kolumny w amplitunerze tzn. ustawione na large?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Powodów może być wiele. Nie wiem, jak duże masz pomieszczenie, to kolumny które dobrze sprawdzą się w salonie powiedzmy do max. 25 m2. Może problemem jest akustyka... Ale na pewno najważniejszym ograniczeniem jest podstawowy amplituner kina domowego. Zamiana na dobry wzmacniacz dużo by tu poprawiła. Ewentualnie uzupełnij system dobrym subwooferem, to też rozwiązanie.

Zapraszam do nas na odsłuchy.

PS
czy na pewno masz dobrze skonfigurowane kolumny w amplitunerze tzn. ustawione na large?

Witam

Konfigurowałem sprzet wg instrukcji z mikrofonem dostarczonym z amplitunerem , ale cos mi się wydaje , że jak nie był skonfigurowany sprzęt to chyba to zagrało mi lepiej 

sam już nie wiem

nie bardzo się znam , jak to mam zrobić , bo nie mam możliwości korygować dźwięku na tym amplitunerze

jak mam sprawdzić czy mam ustawione na large?

na large powinno zagrac lepiej?

jutro zrobie zdjęcie jak mam w salonie to ustawione i wrzucę tu na forum

3 godziny temu, 1Ender napisał:

Może dlatego, że jest to amplituner kina domowego.. 

Pozdrawiam 

bardzo możliwe ze tak jest , ale zalezało mi na sprzęcie , który będę mógł sparować z telefonem , aby słuchac swojej muzyki na spotify

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, 1Ender napisał:

Możesz oddać ampli? Lub wymienić na wzmacniacz stereo lub amplituner stereo? Albo sprzedać? 

Pod kolumny trzeba by dobrać odpowiedni wzmacniacz lub ampli stereo. 

 

wszystko zależy za ile uda mi się opylic mój amplituner , żzeby nie za dużo dokładać

masz jakies sugestie odnośnie zmiany sprzętu?

wolałbym aby był to amplituner stereo , ponieważ moja zona często słucha muzyki ze spotify przez kolumny więc nie chciałbym jej tej przyjemności zabierać , dlatego musi być możliwość aby telefony parowały się z amplitunerem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Rozumiem że masz BL 40 MKIII ? Dziwne  że do te pory nikt nie zapytał? Przecież są jeszcze 30tki.

Jakiej wielkości masz pomieszczenie?

Pokaz jak stoi sprzęt. Akurat te kolumny mają  bas więc albo obstawiał bym akustykę pomieszczenia albo ustawienia w amplitunerze.

tak , mam BL 40 MKIII

wieczorem wrzuce zdjecie

pomieszczenie ma jakies 30-32 mkw

Edytowano przez jacmih04
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy odpowiedź :)

I od tego trzeba było zacząć. A nie kręcić.

1. Kolumny dostawione wrogu, tak się nie ustawia stereo

2. Trzeba je rozstawić szerzej i wysunąć

3. Ze zdjęcia wygląda że masz do nich daleko, jak nie bardzo daleko

4. Twarde powierzchnie! To nie będzie grac na płytkach.

5. Duże, być może za duże pomieszczenie dla nich. i dla Denona

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

No i mamy odpowiedź :)

I od tego trzeba było zacząć. A nie kręcić.

1. Kolumny dostawione wrogu, tak się nie ustawia stereo

2. Trzeba je rozstawić szerzej i wysunąć

3. Ze zdjęcia wygląda że masz do nich daleko, jak nie bardzo daleko

4. Twarde powierzchnie! To nie będzie grac na płytkach.

5. Duże, być może za duże pomieszczenie dla nich. i dla Denona

Nie kręciłem , gdybym krecił niew wysyłałbym zdjęcia

do kolumn z wypoczynku mam jakies 3 m , zdjęcie moze nie jest zrobinone dobrze , ale nie jest daleko

nie mam mozliwosci wysunac do przodu ani na boki , bo z lewej strony drzwi tarasowe a z prawej wykusz ze stołem , więc wszystkie przestawianie na boki i do przodu odpada

czy zmiana na amplituner stereo tez nic nie da?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, seba3002 napisał:

Ale masz tam jeszcze po ok 20 cm z każdej strony. Rozstaw troszkę szerzej te kolumny. Połóż jakiś dywan na podłogę. Zacznij od tego. Może już takie zabiegi dadzą delikatną poprawę.

Dzięki za sugestie , ale niestety odpada , ponieważ dywanu nie mozemy połyc zadnego bo w domu jest mały pies i może skojarzyc dywan z matami pieluchowymi na które sikal jak był szczeniakiem , więc kładąc dywan istnieje ryzyko że będzie sikał na niego , a wtedy moja małzonka może zabic mnie , a nie psa :)

czy zmieniajac amplituner , ktory mam na amplituner stereo poprawi sie dzwiek ?. Albo dokupując suba , tylko tutaj tez istnieje problem , gdzie postawic subwoofer

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, seba3002 napisał:

Wypozycz amp stereo od branży i sam się przekonaj. Nasuwa mi się tylko pytanie czemu do dwóch kolumn kupowałeś amp KD? 

było calkiem odwrotnie . Kupiłem amplituner , poźniej kupiłem focale nadstawkowe , ale to wtedy wogole nie grało , wiec sprzedałem je i kupiłem te melodiki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Stolarz napisał:

Ale wiesz, że w antyaksutycznym pomieszczeniu możesz kupić sprzęt za 20k a i tak będzie bieda?

No tak , wiem o co chodzi , 30 lat grywałem po weselach to wiem co to znaczy nieakustyczne pomieszczenia , ale to nie czyni ze mnie fachowca , dlatego szukam pomocy tutaj

a kupując suba cos sie zmieni?

nie szukam jakosci jak w studiu odsłuchowym , bo wiem , ze mi sie to nie uda , ale chociaz troche zeby grało to inaczej .

Wczoraj słuchałem utworu Pink Floydów Comfortable Numb , jest to utwór mocno basowy  i taki dzwięk podobał mi sie  , chociaz na słuchawkach gra to calkiem inaczej , tzn. duzo lepiej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...