Skocz do zawartości

Przesyłanie audio z komputera przez WiFi na amplituner Onkyo - problem z Tidalem i Youtube


vtr

Recommended Posts

Witam,

Posiadam amplituner Onkyo TX-8250 połączony do internetu kablem Ethernet oraz laptopa połączonego z tą samą siecią przez WiFi. Do tej pory zawsze słuchałem muzyki przez Spotify - komputer robił za kontroler wbudowanej aplikacji w amplitunerze, która sama ściągała muzykę i wszystko działało bez zarzutów. Zachęcony dobrymi opiniami o jakości dźwięku w Tidalu postanowiłem wypróbować konto HiFi z bezstratną kompresją dźwięku, lecz niestety pojawił się problem. Amplituner posiada aplikację Tidal, ale nie jestem w stanie nią sterować przy pomocy komputera, tak jak to miało miejsce ze Spotify. Iphone natomiast widzi wzmacniacz, ale jedynie na zasadzie przesyłu przez chromecast, a w ten sposób nie jestem w stanie przesłać muzyki w najwyższej jakości. Muzykę z wbudowanej aplikacji amplitunera jestem w stanie puścić jedynie przy pomocy pilota lub aplikacji Onkyo z telefonu i rzeczywiście jakość dźwięku jest wtedy świetna jednak funkcjonalność w porównaniu ze Spotify znacznie gorsza. Nie jestem w stanie sterować amplitunerem z poziomu komputera czy telefonu, tak jakby był on niewidoczny.

Co mam zrobić aby kontrolować amplituner w ten sam sposób jak Spotify? Restartowałem wszystko kilkukrotnie, amplituner posiada najnowsze oprogramowanie.

 

2. problem mam z przesyłaniem dźwięku z Youtube'a w kompie poprzez chromecast na amplituner w ten sposób aby obraz był na komputerze, a audio z hifi. Mianowicie jest opóźnienie dźwięku względem obrazu, a sam dźwięk często się tnie i jest mocno niestabilny. Dodam że z Macbooka przez Airplay wszystko działa idealnie, dźwięk jest w pełni zsynchronizowany i stabilny. Wyłączenie przyspieszenia sprzętowego w Google Chrome nieco poprawiło sytuacje, ale rozbieżność wciąż istnieje. Czy zakup zewnętrznego urządzenia Miracast (Chromecast Audio?) coś tu pomoże?

Może wina w/w problemów leży po stronie ustawień routera? Ostatnio nawet zmieniłem na nowy (TP-Link Archer A9), ale niestety nic to nie dało. Bardzo proszę o pomoc.

Edytowano przez vtr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Faktycznie z Tidala też mi odpisali że ta funkcja z poziomu komputera nie działa.

marecki - jest też aplikacja Onkyo na Windows z której mogę sterować amplitunerem, ale wtedy muszę najpierw dodawać playlistę do ulubionych w Tidalu i dopiero odpalać z zewnętrznego programu, a jest to dość mało funkcjonalne w porównaniu ze Spotify, więc chyba przy nim zostanę dopóki nie pojawi się jakaś aktualizacja.

Powiedzcie mi tylko jeszcze proszę co mam zrobić aby poprawić stabilność połączenia youtube'a przez chromecasta i zniwelować to opóźnienie względem obrazu. Dużo oglądam ze znajomymi różnych setów z komputera właśnie i zależy mi by działało to tak stabilnie jak na Macbooku przez Airplaya.

Edytowano przez vtr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...