Skocz do zawartości

Porada potrzebna: muzyka + kino


Przem.Ko

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

O dźwięku już przy prawidłowym rozstawie będę mógł coś napisać w poniedziałek , bo w niedzielę udaje się do kolegi na " wielkie otwarcie " pokoju muzycznego :) 

@tomek4446: Dzięki za opis. Z pewnością biorę Cyrusa w takim razie na odsłuch. U mnie powierzchnia trochę większa (7x5m), więc do tego większe podłogówki podłączę i zobaczymy.

Jeśli chodzi o światełka (i sam wygląd), to już wymyśliłem, że zawsze zamiast stawiać go na półce pod telewizorem, mogę go wrzucić do szafki (z przyciemnianą szybą) :)

Daj koniecznie znać jak poszło po ustawieniu wszystkiego przy poprawnym ustawieniu.

A co do pokoju muzycznego, to ja się nie dziwię Pani Architekt. Pewnie wymaganie było sprecyzowane "to będzie pokój muzyczny - zostawiam Pani doświadczeniu takie zaprojektowanie, żeby, żeby rodzina nie narzekała, że za głośno. Ja się mam tam delektować". No to Pani Architekt wstawi do takiego pokoju szezląg, lodówkę i barek, zaproponuje słuchawki na uszy i pozwoli delektować się muzyką ze szklanką w ręce. Przecież nie ma sensu inaczej, bo od kolumn z pewnością byłoby za głośno, więc rodzina mogła by narzekać :P 

-----------------------------------------------------------------------------------

A żeby wrócić do mojego oryginalnego pytania:
Mam na razie typy: Cyrus one + Yamaha 685 albo Roksan K3 + ta sama Yamaha, a do tego malina.

Czy ktoś jescze może zaproponować jakiś dobrze brzmiący zestaw wzmak + ampli, gdzie oba te urządzenia nie powinny przekroczyć okolic 8.5k?

Muzyka: rock, indie-pop + unplugged (w obu wokal - zwłaszcza damski), trochę ścieżek z filmów (orkiestra). 60% ważności
Film: 5.1 (ewentualnie 7.2, ale nie więcej). 40% ważności

Do tego pasujące brzmieniem i mocą kolumny: fronty około 4k plus SW, tyły i centralny.

Myślę, że jak będę miał jeszcze ze 2 propozycje, to zamawiam wszystko na odsłuch :)

Edytowano przez Przem.Ko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MobyDick napisał:

Przypomina mi się wątek z jakiegoś programu TV, gdzie architekci urządzali komuś dom. Ten chciał mieć stereo i powieszono mu 2 soundbary. Jeden pod TV a drugi obok niego :) .

Dla Ciebie to zabawne a my na prawdę mamy z nimi do czynienia. I nie jest wesoło :/

 

7 godzin temu, Przem.Ko napisał:

A żeby wrócić do mojego oryginalnego pytania:
Mam na razie typy: Cyrus one + Yamaha 685 albo Roksan K3 + ta sama Yamaha, a do tego malina.

Czy ktoś jescze może zaproponować jakiś dobrze brzmiący zestaw wzmak + ampli, gdzie oba te urządzenia nie powinny przekroczyć okolic 8.5k?

Muzyka: rock, indie-pop + unplugged (w obu wokal - zwłaszcza damski), trochę ścieżek z filmów (orkiestra). 60% ważności
Film: 5.1 (ewentualnie 7.2, ale nie więcej). 40% ważności

Do tego pasujące brzmieniem i mocą kolumny: fronty około 4k plus SW, tyły i centralny.

Myślę, że jak będę miał jeszcze ze 2 propozycje, to zamawiam wszystko na odsłuch

Pamiętaj że pozyczamy :)

Dopisz jeszcze Denona PMA 1600 i NAD 375

Co do kolumn w tym budzecie: Heco Aurora 700, Bronze 6, ELAC F6.2, KEF Q750, Fyne F501 no jest tego trochę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchałem Cyrusa One oraz Musicala Fidelity M3si. Do tego kolumny: Emit m30, KEF q750 oraz q950.

Cyrus z m30 brzmiał dla mnie bardzo dobrze. Basu jest wystarczająco, choć pewnie można by się czepiać, że może być trochę za mało. I to był jedyny "minus" jak dla mnie. Mogłby być trochę głośniejszy i byłoby idealnie. Za to wokale kobiece i "wyższe męskie" brzmią dla mnie idealnie. Mam wrażenie, że są mocno podkreślone i lekko odseparowane od tła muzycznego (ale w przyjemny sposób, który pozwala sobie wyobrazić, że wokalista jest bliżej niż sekcja instrumentów). Instrumenty w tle brzmią świetnie i można skupić się na każdym osbno, jeśli ktoś ma ochotę. Wokale męskie "średnie" i "niskie" brzmią dobrze, choć nie wybijają się tak na pierwszy plan, jak te nieco wyższe.

Cyrus z q950 brzmiał dla mnie za grubo. Bas oczywiście był mocny i stanowczy (więc ktoś, kto lubi dobry bas pewnie by się cieszył), choć dla mnie brzmiał jakby był trochę podkolorowany. Ta siła i specyficzność basu spowodowała, że całość sceny w moim odczuciu została lekko przyćmiona. Miałem wrażenie, że kolumny stoją za jakąś zasłoną. Po podpięciu q750 było lepiej i miałem wtedy spory dylemat, czy m30 czy q750 brzmi lepiej. q750 miały mniej basu niż q950, więc średnica i wysokie tony brzmiały czyściej. Finalnie jednak mój werdykt poszedł na korzyść m30. Doszedłem do tego dopiero po chwili, łapiąc się na tym, że szukam w q750 jak powinny grać, żeby być bliżej m30 (a nie w drugą stronę).

Musicala słuchałem tylko z Emit m30, ale odpadł u mnie, bo miałem wrażenie, że dźwięk nie jest tak przejrzysty, jak z Cyrusa. Nie chciałem więc sprawdzać jak będzie brzmiał z KEFami, bo podejrzewam, że skoro brzmią mi zbyt basowo, to z Musicalem akcent byłby położony zupełnie nie na to, czego oczekiwałem.

Dziękuję wszystkim, którzy  służyli pomocą :)

Finalnie idę z taką specyfikacją:

- Cyrus One HD
- Emit m30
- Centralne, SW i surroundy: Monitor Audio (Bronze 50 + C150 + W10)
- Yamha rx-v685
- Malina + Digi+ Pro (chciałem Allo, ale niestety nie ma na stanie w Botlandzie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...