Skocz do zawartości

Zestaw stereo tylko do muzyki - pomocy


Got13

Recommended Posts

Witam wszystkich, 

Proszę o pomoc w doborze zestawu: kolumny i wzmacniacz, plus ewentualnie CAD. Sprzęt będzie  służył tylko i wyłącznie do słuchania muzyki (bardzo różnorodnej: od acid jazz'u poprzez bossa nova, szeroko rozumiane electro, funky, hiphop, rock).

Kwotę jaką mam do przeznaczenia to ok.5000 zł. Najchętniej kupiłabym używane ale lepsze kolumny, co do wzmacniacza to mam szczególne wymagania, więc możliwe że trzeba bedzie nowy kupić, aczkolwiek nie mam nic przeciw używanym. Muzyka słuchana będzie z podłączonego komputera, dysku zewn, a więc potrzebne USB i albo dodatkowo DAC albo wbudowany DAC we wzmacniaczu. 

Pokój to ok.37 m2 razem z aneksen kuchennym. Po przeprowadzce  poprzedni sprzęt nie nadaje się do takiej powierzchni. Kupuję sprzęt na conajmniej kilka lat.

Proszę o porady. 

Pozdrawiam

 

 

1591133042077178158631.jpg

Edytowano przez Got13
Załącznik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj wzmacniacza nie amplitunera.

Nie koniecznie musisz mieć DAC w nim.

Np używany: Arcam rDAC + Denon PMA 1060 / 1500r albo coś nowszego Marantz PM 8003 i do tego Klipsch F3 / Mission M35i Dali Blue 8008. Masz dośc duże pomieszczenie.

Wiec i kolumny powinni być dośc solidne i pokaźnych rozmiarów. Monitor audio RX8 / Heco Music Style 1000.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz za co przepraszać. po prostu ci tylko delikatnie zwróciłem uwagę że to nie ma ani sensu z twojej strony ani sensu z naszej strony jako doradzania. To twój wątek możesz dorobić co ci się podoba. Oprócz przeklinania i obrażania innych bo na to zwraca uwagę moderacja 🤘

ale szczerze nawet po wstępnym odsłuchu wróć do nas co ci się bardziej podobało co ci się nawet nie podobało to wtedy będziemy więcej wiedzieć i mogli lepiej doradzić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2020 o 12:13, S4Home napisał:

Nie masz za co przepraszać. po prostu ci tylko delikatnie zwróciłem uwagę że to nie ma ani sensu z twojej strony ani sensu z naszej strony jako doradzania. To twój wątek możesz dorobić co ci się podoba. Oprócz przeklinania i obrażania innych bo na to zwraca uwagę moderacja 🤘

ale szczerze nawet po wstępnym odsłuchu wróć do nas co ci się bardziej podobało co ci się nawet nie podobało to wtedy będziemy więcej wiedzieć i mogli lepiej doradzić

Zakupiłam Denon PMA 1500r, do tego Arcam rDAC - dziękuję za poradę.

Ze wszystkich kolumn, które słuchałam mój faworyt to amphion helium 520. Dźwięk czysty, neutralny, szczegółowy, ciepły, żywy. Bardzo realny, prawie jak na żywo. A i kolumny same w sobie piękne, proste.

Kolejne to Monitor Audio Silver RX8. Wszystko pięknie ładnie, tylko nie udało mi się ich posłuchać z moim denonem. Dźwięk dokładny, czysty. 

Edytowano przez Got13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Got13 napisał:

Zakupiłam Denon PMA 1500r, do tego Arcam rDAC - dziękuję za poradę.

Ze wszystkich kolumn, które słuchałam mój faworyt to amphion helium 520. Dźwięk czysty, neutralny, szczegółowy, ciepły, żywy. Bardzo realny, prawie jak na żywo. A i kolumny same w sobie piękne, proste.

Kolejne to Monitor Audio Silver RX8. Wszystko pięknie ładnie, tylko nie udało mi się ich posłuchać z moim denonem. Dźwięk dokładny, czysty. 

Amphion to na pewno klasa wyżej, dodatkowo to kolumny, które bardzo dobrze radzą sobie z trudniejszymi akustycznie pomieszczeniami. RX8 będą jednak mocniejsze, bardziej energetyczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Dzien dobry, 

Ponownie proszę o pomoc/poradę 

Potrzebuję kolejnego zestawu, tym razem do pokoju ok 20-30 m2. 

Zdecydowałam się na C355bee. Potrzebuję dobrac kolumny. Jest jeszcze opcja zamiany, czyli podłączyć nada do amphionow i szukać kolumn do denona.

Proszę o opinie. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...