Skocz do zawartości

Yamaha BD-A1060 w roli multiformatowego odtwarzacza


Whiplash

Recommended Posts

Witam. 

Pojawił się u mnie pomysł wymiany CD Denona i BD Sony na jedno urzadzenie - BD1060. Podlaczyłbym to do Yamahy AS 701 po analogu. Blu ray Yamahy kosztuje ok 2400zl i z tego co widać to chyba konkretny sprzęt na dobrej kości  DAC BB 1795. Jak ten blu ray spisuje sie w odczycie płyt CD i BD wykorzystując własnie wyjscie analogowe?

Przyznam, że poza kolekcją CD mam sporo koncertów na BD i DVD. W tej chwili BD odczytuje na Sonówce i sygnał wypuszczam po coaxialu do wzmacniacza. BD Yamahy podłaczyłbym analogowo, wykorzystując jej DAC.

https://audioklan.pl/yamaha/produkt/yamaha-bd-a1060.html

Edytowano przez Whiplash
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobre urządzenie, sprawdzi się w roki tak odtwarzacza Blu-Ray, jak i dobrego odtwarzacza CD. Wbudowany przetwornik jest wysokiej klasy, jakość dźwięku na wyjściach analogowych jest naprawdę dobry.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz indywidualne wyceny. Właśnie wjeżdża do nas nowa dostawa BD-A1060.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że z tego co czytam w materiałach yamahy nie ma ona wbudowanego Youtube'a a w moim przypadku jest to konieczność - TV mam na tyle stary, że YT usunięto. Dziwne to i szkoda bo poprzednik miał serwisy sieciowe w sobie a obecny już nie. Czyli temat uważam za zamkniety..

Edytowano przez Whiplash
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

To urządzenie raczej do dobrego odsłuchu. Muzycznego. Dlatego nie ma takiego serwisu jak YT. Bo to oni do stereo ani do multikanałowego.

Pomyśl może o Pioneerze? Albo Panasonicu?

 

4 godziny temu, Q21 napisał:

Niestety ale YouTube nie jest najlepszym rozwiązaniem do słuchania muzyki. Do odtwarzania muzyki z YT wystarczy tak na prawdę moduł bluetooth. Jeśli zależy Ci na jakości dźwięku to Yamaha na pewno w tej kwestii ma sporo do powiedzenia. 

Ale ja nie słucham muzyki z YT tylko oglądam koncerty, które coraz czesciej udostepniaja artysci na swoich kanałach. W telewizorze nie mam YT, mam go w Blu Ray Sony, jesli go sprzedam i kupie Yamahe bez YT to pozbawie się możliwości oglądania czegokolwiek. 

Tak jak mowiłem na poczatku, chciałem yamahe ze wzgledu na to, że w jednej skrzynce miałbym dobre CD, BD i DVD + youtube. Jezeli YT w yamaszce nie ma to zakup dla mnie na chwile obecna odpada, bo coraz cześciej z tego YT się korzysta. Wykonawcy przestali wydawać swoje koncerty na BD a zaczeli umieszczac je na YT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Daniel09 napisał:

Przepraszam że się wtrącam w temat @Whiplash ale jeżeli można dopytać Branży odnośnie różnic w jakości  dzwięku na analogu między CD700  , a BD-A1060  . Który model ,, wygrywa ,, . Jeszcze jedno czy BD-S681 bardzo odstaje od A 1060 ? 

CDS 700 nie pamiętam względem 1060. Ale 681 gra gorzej od obu.

18 godzin temu, Whiplash napisał:

Ale ja nie słucham muzyki z YT tylko oglądam koncerty, które coraz czesciej udostepniaja artysci na swoich kanałach. W telewizorze nie mam YT, mam go w Blu Ray Sony, jesli go sprzedam i kupie Yamahe bez YT to pozbawie się możliwości oglądania czegokolwiek. 

Tak jak mowiłem na poczatku, chciałem yamahe ze wzgledu na to, że w jednej skrzynce miałbym dobre CD, BD i DVD + youtube. Jezeli YT w yamaszce nie ma to zakup dla mnie na chwile obecna odpada, bo coraz cześciej z tego YT się korzysta. Wykonawcy przestali wydawać swoje koncerty na BD a zaczeli umieszczac je na YT.

Ferguson Fbox ATV, Nvidia shield, takich odtwarzaczy jest pewnie jeszcze mase innych.

Nawet to podłączone pod amplituner z tyłu. nic nikt nie będzie widział: https://www.x-kom.pl/p/364244-odtwarzacz-multimedialny-google-chromecast-ultra-4k-black.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...