Skocz do zawartości

Jakie głośniki do PianoCraft ?


Robert314

Recommended Posts

Tak jak w temacie. Które głośniki będą najlepsze do PianoCraft E810? Tutaj zrobiłem krótką listę tych które polecaliście:
TANNOY M1 - nie ma
B&W 686 - 1900
Usher S520 -
B&W 602 S3 -
Mission M33i - 1900
Tonsil Siesta - nie ma
Ceny są ze sklepu TOP HI-FI. Czy któreś z tej listy się wywyższają? Czy wszystkie będą dobre i pozostaje tylko pójść na odsłuch? A może jeszcze jakieś inne?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktore sie z tych wywyzszaja ?
napenwo Tonsil Siesta - nie ma , bo sa tylko do zamowienia na stronie protonsila. Chyba cos kolo 800 zl
usher 520 - mozna znalesc na allegro - cena okolo 1400
B&W 602 S3 - wpisz w google napewno sie jakies ceneo zglosi :]. Ceny nie pamietam, ale w okolicach 1500

Jak nie chcesz wydawac powyzej 1k , siesty idealne.

Co do m1, juz ich nie produkuja. Ten produkt zastapil F1, nie slyszalem go ale kazdy mowi ze groszy icon_smile.gif

ps. cieszy mnie fakt ze pierwsze czytales i przegladales, potem piszesz posta :]

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert314 troszke zle dobierasz porownania icon_smile.gif , podoglowki siesty z malymi podstawkowymi ushera . Podlogowki stosuje sie do pomieszczen o wielkosci od 18-20 m kw. w gore. Takie podlogowki nalepwno zagraja lepszym, glebszym , i nizej schodzacym basem niz monitory. Jednak przypominam ze tyczy sie to wiekszych pomieszczen.
Kolejna sprawa ze pianocrart nie zostal zaprojektowany by "grac" z kolumnami podlogowymi. Do tego sluza wieksze wieze.

ps. Tonsil siesta podlogwki okolo 1,5 k.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam nie zauważyłem Twojego pytania wyżej. Nie no jeszcze nie posiadam niczego. Ale odrazy chciałbym inne kolumny ponieważ czytałem że do rocka i muzyki elektronicznej (nie techno) to te zestawowe kolumny słabo grają. A w sklepie np. TOP HI-FI sa zestawy od razy z innymi głośnikami np. z B&W 686.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde tak polegasz na innych wypowiedziach ?? a może dla Ciebie będzie bardzo ok ?
hmm no to radze trzźwo spojrzeć..choć nie wiem jakie masz i na ile wyczulone lub raczej osłuchane ucho swoje... na prawde polecam najpierw kupić, pograć..2..3..4 tygodnie ...niech monitorki sie wygrzeją.. a pozniej poszukać ew innych rozwiązań...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no nie polegam aż tak na czyimś zdaniu. Bo wiadomo każda opinia jest subiektywna. Mam zamiar najpierw dokonać odsłuchów różnych zestawień. Dlatego prosze o jakieś zestawienia. A jeśli naprawdę te kolumny zestawowe będą wystarczające to nie będę ich zmieniał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy koledzy uwazaja orginalne kolunmy od Pianicrafta za najgorsze w calym systemie. Ja osobiscie mam odmienne zdanie i uwazam ze razem swietnie do siebie pasuja. Ale jak to sie mowi: "posluchamy zobaczymy" wiec bez odsluchów sie nie obejdzie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytania:
1. Jakie niedrogie, dobre kable polecacie do PC?
2. Czy Dvix w E810 odtwarza napisy?
3. Ile czasu wygrzewa się PC?
Dokładnie to tu chce zakupić PC http://www.avpartner.pl/product_info.php?c...products_id=880 i właśnie powiedzieli mi że mają tam kable głośnikowe: Tech link 8zł/m lub Profigold 12zł/m i IC Profigold za ok.60zł. Czy to się opłaca? Jeśli tak to które wybrać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie pianocraft ale kolumny i ich podzespoly. bedzie to trwalo okolo 2 tyg.
Jakos z lepszymi opiniami w sprawie kabli spotkalem sie przy PROCAB.
Do kupienia na www.onstage.pl. Kable to ls-25 a ic to cos z kocowka 820 icon_smile.gif
cena 1 to 4.9 za metr a ic to 55 zl ..
podobno w kwocie 10 krotnie wyzszej kable glosnikowe nie maja sobie rownych. Sam je mam .. tylko musze sobie kupic dluzsze. Bo bede robil bi-ware na ls-25 do niskotonowych i ls-15 do wysokotonowych Swietnie wykonane. Moze nie za ladne , bo grube i czarne . ale nie to sie liczy icon_smile.gif
ic wlasnie tez bede procab kupowal tylko budzet podreperuje :]

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz troszke checi i mozliwosci to mozesz zrobic samemu standy. Za blache zaplacilem 50 zl , za kolce 26 , spawanie u sasiada i malowanie u drugiego. Waga okolo 12-15 kg. Robia mi dziury w parkiecie jak nie dam tych malych podstawek na kolce ;p . Efekt jest jak dla mnie bardzo zadowalajacy icon_smile.gif Dolacze zdjecia , ale jak wroce do domu.
Jednak jak nie masz mozliwosci to najlepiej kupic jakies. np http://www.allegro.pl/item529308647_podsta...cja_zimowa.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaslony sa bardziej "pozadane" gdyz oprocz okna jescze kawalek sciany zawsze zakryja i zatrzymaja odbicia fal muzycznych. Jednak roleta tez nie jest zla. Zreszta takie aspekty nie maja duzego znaczenia ( chyba ze zaslony zakryja jescze dobre kilka metrow sciany). Wybierz co ladniej bedzie pasowac :]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszce lepiej kupić sztory piękna sprawa..prawie kinowa

a tak dla koljnego mętliku w głowie
mały news..
Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać rodziny systemów PianoCraft. Te klasyczne już zestawy oferują możliwości, których nie powstydziłby się żadna pełnokrwista instalacja stereofoniczna.

PianoCraft DRX-730 to uniwersalny zestaw midi. Poza klasycznymi już dla wszystkich urządzeń Yamaha doskonałymi charakterystykami brzmieniowymi i kolumnami głośnikowymi wykończonymi lakierem fortepianowym, system zadziwia swą funkcjonalnością. Wyposażony on jest w doskonały napęd DVD, obsługujący nośniki CD oraz DVD z materiałem DVD-Video, CD Audio, DivX, MP3, WMA i JPEG. Bezstratna jakość transmitowanego sygnału gwarantowana jest przez uniwersalne złącze HDMI, współpracujące ze skalerem 1080p. Użytkownicy mają ponadto możliwość podłączenia przenośnej pamięci USB i stacji dokującej do iPoda. Jakby tego było mało, po nabyciu opcjonalnego odbiornika fal Bluetooth Yamaha YBA-10 i podłączeniu go do DRX-730, można na nim odtwarzać muzykę zapisaną na telefonach komórkowych i notebookach kompatybilnych z komunikacją Bluetooth

PianoCraft Micro MCR-330 to propozycja dla tych wszystkich, którzy pragną delektować się najwyższej jakości dźwiękiem, a nie dysponują wystarczająco dużą ilością miejsca na ustawienie w pomieszczeniu większego pod względem gabarytowym systemu muzycznego. MCR-330 oczaruje nie tylko swoim niepospolitym wyglądem, ale z pewnością także niezwykłymi możliwościami: wbudowaną stacją dokującą do iPoda, gniazdem USB na panelu górnym, możliwością odtwarzania plików MP3 i WMA, tunerem z pamięcią stacji czy mocą 20W na każdy z dwóch kanałów


a tu pliki dla Was:

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...