Skocz do zawartości

Wybór głośników do kina domowego


Marcin Czarnecki

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie. 

Proszę o pomoc w doborze głośników do kina domowego, że względu, że w tej dziedzinie jestem zielony, a mądrego dobrze jest pośłuchać:) 

Do rzeczy. Planuję zakup głośników ściennych i mam dwa typy;

1. Jamo D600 lcr

2. Taga HARMONY Azure OW 80

O Jamo parę materiałów znalazłem, a o TAGA trochę skąpo. 

Głośniki chciałem napędzać amplituner em Onkyo tx nr696 i wspomagać subwooferem Tannoy ts 2.12 lub Jamo 660 sub. 

Mile widziane inne zestawienia.

Całość grałaby na 30m2. Dodam jeszcze, że do filmów jakieś 85% a reszta do muzyki. 

Pozdrawiam i liczę na pomoc. 

Edytowano przez Marcin Czarnecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co z tego jest konkretne to Amplituner.
Napisz na czym Tobie zależy, na filmach czy na muzyce, jaki system chcesz stworzyć 5.1 czy może Atmos, no i najważniejsze jaki budżet???
Czemu padł wybór na takie głośniki bo suby pewnie bo tanie ale one na 30m2 mogą być za słabe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do suba Jamo, miałem z poprzednim kinem i robił wrażenie. Aktualnie przeszedłem z 5.1 na soundbar sony bo mojej żonie przeszkadzały głośniki i ze względu na zmianę mieszkania. Więc szukam głośników które mogę powiesić na ścianie(trzeszcząca żona). 

Chcę na początek kupić zestaw 2.1 i z czasem rozbudować. Może uda się do 5.1, ale to odległy termin. 

Budżet... w granicach 8-9k.

Pozdrawiam 

P. S. Przewaga filmowa... muzyka sporadycznie

Edytowano przez Marcin Czarnecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ogólnie jest tak , filmy to amplituner KD , Amplituner KD i dźwięk  kinowy to min.5.1 , bez 5.1 to nie ma sensu ,bo za tą kasę będziesz miał lepsze stereo i lepszy dźwięk podczas oglądaniu filmów niż z 2.1 z amplitunera / w tym samym budżecie lepszy wzmacniacz i przede wszystkim kolumny/. Kupując teraz amplituner KD ,to przy tej progresji wypuszczania na rynek nowych modeli amplitunerów, to jak piszesz  " w odległej przyszłości " gdy dojdziesz do 5.1 to obecnie kupiony amp. może być już przeżytkiem . Przy 2.1 nie będziesz miał ani kina, ani stereo .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie to wieczne rozterki i kompromisy. Tutaj muszę skupić się na poszukiwaniach głośników, które mogę powiesić... to właśnie ten kompromis, a rozterka, to jakie głośniki... 

"odległa przyszłość" to jakieś pół do roku i myślę, że ten ampli dla moich potrzeb wystarczy w zupełności. 

Mam też świadomość, że prawdziwe kd to nie tylko 5.1 ale znacznie więcej... atmos i kto wie co tam wymyślą by napędzać rynek... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że te subwoofery w życiu, ale to nigdy nie ogarną 30 metrów kwadratowych. Nie dostaniesz z nich najniższego kinowego basu i jeśli chcesz słuchać głośno raz dwa je przesterujesz. Jeśli to ma być taki set do obejrzenia czasami filmu na umiarkowanym poziomie głośności to OK. Generalnie te Jamo cieszy się dobrymi opiniami, ale możesz też mieć gotowy set od uznanego producenta, ktory od wielu lat w USA robi głośniki do kina domowego 

https://sklep.rms.pl/definitive-technology-procinema-600-pro-cinema-zestaw-kolumn-do-kina-domowego-5-1-biale 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Jeżeli chodzi o wybór głośników do kina to wybór padł na Jamo D600 lcr w systemie 4.1 ze względu na ograniczenia pokoju i małżonki. 

Pozostała kwestia doboru suba. Tu myślałem nad klipsch 112sw bo 115 gabarytowo jest za duża, a 112 ma optymalny rozmiar. 

Może jakieś inne propozycje co do suba. 

Miłego dnia wszystkim życzę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Marcin Czarnecki napisał:

Pozostała kwestia doboru suba. Tu myślałem nad klipsch 112sw bo 115 gabarytowo jest za duża, a 112 ma optymalny rozmiar. 

REL 1205, SVS PB1000/2000, Heco Aurora sub30A.

22 godziny temu, Marcin Czarnecki napisał:

Jeżeli chodzi o wybór głośników do kina to wybór padł na Jamo D600 lcr w systemie 4.1 ze względu na ograniczenia pokoju i małżonki. 

A no to jeśli masz więcej niż jedną to rozumiem. niektórzy z jednym WAZ sobie nie radzą. U Ciebie rozumiem w takim razie i spoko. Trzymaj się brachu! Niebo na nas czekaaaaa!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...