Skocz do zawartości

Wymiana Onkyo 876 na coś nowszego


Dawid Szumilas

Recommended Posts

Witam serdecznie

Między innymi dzięki pomocy na tym forum ( za co bardzo dziękuję) doszedłem do wniosku, że pora wymienić mojego onkyo 876 na coś nowszego. Amplituner musi spełnić 3 wymogi:

1. Amplituner w systemie 7.1 lub 7.2

2. Musi posiadać pre out na fronty (mam CA Azur 740a i działa w trybie końcówki mocy)

3. Mieć HDMI 2.0 z hdcp 2.2 (chodzi mi o filmy w 4k z hdr i 60k/s)

 

Pomieszczenie ~20 mkw. Fronty to Klipsch rf82, reszta pochodzi z zestawu heco MS, subwoofer 2x Klipsch r112sw. Budżet okolice 2500zł.

Z nowych w budżecie mieszczą się Denon avr x 2600 i Marantz sr 5010

Z używanych Marantz 6009, Pioneer VSX-1123-K, Denon x4100, denon x 3200, yamaha rx a 850

Sprzęt będzie w większości używany w kinie, czasem jakaś domówka ale to wtedy i tak tylko na frontach i wtedy CA będzie w użytku.

 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie bardzo mam wyjście. Kupiłem nowy telewizor i chciałbym skorzystać z dobrodziejstw 4k, HDR itd. Już kombinowałem z różnymi opcjami jak uruchomić wszystko z użyciem mojego Onkyo, ale skończyło się na tym, ze nie bardzo jest jak. Niestety, żona już i tak nie bardzo jest skłonna do wydawania pieniędzy na wymianę sprzętu bo powiedzialem, że po wymianie telewizora koniec z wydatkami na sprzęt póki co, więc muszę się ratować sprzętem z niskiej półki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dawid Szumilas napisał:

2. Musi posiadać pre out na fronty (mam CA Azur 740a i działa w trybie końcówki mocy)

(...)

Z nowych w budżecie mieszczą się Denon avr x 2600 (...)

No to ten Denon niestety nie ma pre outów, a żałuję ;)

Ale w budżecie mieszczą Ci się Onkyo 696 lub Yamaha 695 które już je mają.

Chyba, że przy okazji chcesz zmieniać trochę brzmienie, bo to Ci da przesiadka na Denona/Marantza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...