Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Obecnie posiadam zestaw Yamaha R-N602 + Indiana Line Tesi 561.

Zrobił on na mnie bardzo dobre wrażenie, ale powiedzmy, że na moim sąsiedzie także i jest zainteresowany jego kupnem :)

W związku z tym pomyślałem, że mógłbym w takim razie zrobić sobie upgrade całości i myślę o kupnie Yamahy R-N803d oraz kolumn podłogowych.

Zależy mi bardzo na Spotify, gdyż korzystam z niego na co dzień. Budżet całości zakupu (Yamaha + kolumny) niech to będzie powiedzmy około 6000-7000 PLN.

Salon mam około 22m2. Zestaw stoi na ścianie dłuższej, więc niestety nie mogę zbyt daleko odsunąć kolumn od ściany. Powiedzmy, że maksymalnie 30cm.

Zależy mi także na uniwersalności brzmienia, gdyż słucham muzyki o różnym przekroju - od muzyki elektronicznej, starego i nowofalowego rapu, po zespoły typu Pink Floyd, The Alan Parsons Project, progresywny rock, hardcore, metal, rock z lat 70. Nie słucham praktycznie w ogóle jazzu oraz muzyki poważnej.

Przyzwyczaiłem się do MusicCastu i uważam, że to super rozwiązanie, stąd Yamaha.

Kolumny, które chodzą mi po głowie to: Tesi 661, Pylony z serii Sapphire25/Ruby25/Diamond (choć przy tych ostatnich trzeba by mocno nagiąć budżet), Monitor Audio Bronze 6.

Co moglibyście mi podpowiedzieć jeżeli chodzi o te konkretne kolumny, oraz co ewentualnie innego mógłbym wziąć pod uwagę?

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Edytowano przez kacper.kaps
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz pozostać przy platformie MusicCast, rzeczywiście wybór amplitunera Yamaha R-N803D jest jak najbardziej optymalny. To dźwiękowo znacznie lepsze urządzenie niż 602. Alternatywą może być dobry wzmacniacz np. Audiolab 6000A, Cambridge Audio CXA61 czy Cyrus One i zewnętrzny odtwarzacz Yamaha WXAD-10. Chyba że możesz zrezygnować z MusicCast, wtedy spójrz na bardzo dobre wzmacniacze sieciowe Marantz PM7000NCyrus One Cast lub wchodzący za chwilę do sprzedaży Audiolab 6000A Play. To na pewno dźwiękowo lepsze rozwiązania niż amplituner Yamaha.

Kolumny - najciekawiej pod względem budżetu i bardzo dobrze jakościowo zagrają Monitor Audio Bronze 6. Pylon Audio to także świetna opcja, chociaż nie ukrywam, że najlepszą opcją będzie model Diamond 25. Warto spojrzeć także na Kef Q750. Każda z powyższych propozycji będzie wyraźnie lepsza niż obecny system.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne, atrakcyjne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Przeskok na 803 względem RN 602 jest znaczny.

I na przykład do takiego 803 polecam Heco 700 albo wspomniane KEF Q750

Alternatywą może być po prostu czysty wzmacniacz jak Magnat MR 780 w połączeniu z odtwarzaczem sieciowym iEAST M30 PRO czy też maliną i Fyne F502 albo Dynaudio Emit 30. I masz kiler zestaw w swojej cenie.

Zapraszam na odsłuch oraz po wypożyczenie sprzetu do domu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za sugestie @helmut.. @Q21 @S4Home 

Zostanę raczej jednak przy Yamaszce, bo nawet designersko mi najbardziej siedzi ten wzmacniacz.

Zaciekawiły mnie bardzo te KEFy po Waszych opiniach, i choć wyglądowo nie podobały mi się do końca czarne i białe okleiny, tak widzę, że KEF ma przy tym modelu okleinę orzechową, która wygląda bardzo atrakcyjnie i szczerze mówiąc podoba mi się najbardziej.

A jak one zachowają się przy niższych poziomach głośności? Nie widziałem ich na żywo, ale na zdjęciach wyglądają dość potężnie, a jednak słucham muzyki często też na niższych poziomach głośności.

Sprawdzę na pewno Kefy, MA Bronze 6, Heco oraz jakieś Pylony. Najpierw postaram się stacjonarnie w Poznaniu odsłuchy ogarnąć, a potem będziemy myśleć, co dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,a ja kolego namawialbym cie jednak do wzmacnicza,ja rowniez mialem yamaszke rn-602+heco aurora 700 i wymienilem ja na wzmaciacz cambidge cxa60,i powiem ci ze przeskok na jakosci dzwieku byl kolosalny oczywiscie na plus dla wzmaciacza,do tego mam chromecast audio jako transport plikow z tidala hifi,na prwde goraco namawiam na wzmaka choc wypozycz i posluchaj w domku,wiem ze yamaha to mega funkcjonalnosc i apka firmowa fajna wiem bo mialem,ale jak raz posluchasz wzmaciacza to nie wrocisz juz do amplitunera polecam wyprobowaci pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak: jutro jestem umówiony na odsłuch Yamahy z KEF Q750 / Diamondami 25 / Monitor Audio Bronze 6 / Oberonami 7. Przesłucham sobie te kolumny i zobaczę mniej więcej, która z nich podoba mi się najbardziej,

Niemniej jednak trochę mi namieszaliście w głowie tymi wzmacniaczami i skoro ma to zabrzmieć faktycznie lepiej, z pewnością będę chciał sprawdzić także opcję wzmacniacz + odtwarzacz sieciowy.

Więc kolejne pytanko teraz - przy założonym budżecie 7000 PLN (do ewentualnego delikatnego nagięcia), co moglibyście polecić?

Przeglądałem wspomniane wcześniej wzmacniacze Audiolab 6000A / Cyrus One / Cambridge Audio CXA61 (choć ostatni chyba jednak trochę przekroczy mój budżet). Coś jeszcze jest naprawdę godnego uwagi? Np. NAD?

I jaki odtwarzacz sieciowy do tego, aby wszystko miało ręce i nogi i działało bez zarzutów? Zależy mi oczywiście na bezstratnym strumieniowaniu muzyki - najlepiej używając kompa oraz telefonu. Chromecast, czy raczej celować w coś innego?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie mieszaj. Skoro masz odsłuch zrób tak.

Odsłuchaj Yamahe z wymienionymi kolumnami. Te które najbardziej Ci się spodobają na końcu zostaw a poroznoś o podmiankę na wzmacniacz z podobnego budżetu. Prawdę mówiąc obojętnie jaki. Oczywiscie sa bardziej i mniej dopasowane, ale chodzi o to czy zauważysz ten przeskok WOW.

Poźniej bedziesz się zastanawiał jaki wzmacniacz i jaki odtwarzacz sieciowy.

Bo może zostaniesz przy amplitunerze

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchałem i powiem szczerze, że byłem w pierwszym momencie bardzo niepocieszony :) Ruby Mk2 totalna tragedia z Yamahą, po 10 minutach odłączyliśmy bo zaczęła mnie boleć głowa. Płytki bas, a średnica i góra zaatakowały mnie tak, że skapitulowałem

Dalej Bronze 6 - było dużo lepiej jeżeli chodzi o wysokie tony i średnicę, ale brakowało mi jednak basu, który nie schodził tak nisko jak lubię. KEF brzmiał przyzwoicie, ale jednak szczerze nie na tyle, żeby dokładać tyle kasy.

Zanim jeszcze rozpocząłem odsłuch, Pan który mnie obsługiwał podłączył wzmacniacz - Musical Fidelity M2Si i powiedział, że jak skończę odsłuchiwać Yamahę, odpali mi wzmak + odwtarzacz sieciowy yamahy. No i jak już wjechało moje niepocieszenie, to odpalił i się zaczęło... przy KEFach na paru kawałkach wbiło mnie w fotel, aczkolwiek potem zaczęło mi w większości odsłuchiwanych utworów brakować basu.

Podłączyliśmy Ruby 25 Mk2 i dosłownie jakby powstały z martwych. Ożyły  Skończyłem odsłuch na Sapphire 25 i niestety musiałem pomału się ulatniać, więc przełożyłem porównanie tych kolumn na inny dzień, gdyż dziś już byłem jednak trochę zmęczony.

Jednak różnica pomiędzy brzmieniem amplitunera a wzmacniacza to jest tak kolosalna przepaść, że mam ochotę swoją Yamahę wywalić za okno w tym momencie i przytulić się do tego wzmaka. Nie spodziewałem się, że różnica będzie aż tak ogromna. Usiadłem na sofie, odpaliłem bodajże Pink Floydów i szczerze się roześmiałem i złapałem za głowę. 

Tak więc na pewno już będę celować we wzmacniacz (M2Si jest aktualnym faworytem, bo jest to jedyny wzmak, którego słuchałem) + odtwarzacz sieciowy. Aktualnie skłaniam się też ku kolumnom Pylona - Sapphire 25, jednak chciałbym kolegów zapytać jeszcze co sądzicie o tym połączeniu, co ewentualnie byście zmienili itd. Jak M2Si ma się do Audiolabu 6000A lub Cyrus One?

Cc: @S4Home @Q21

Z góry dzięki.

 

Edytowano przez kacper.kaps
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kacper.kaps napisał:

Odsłuchałem i powiem szczerze, że byłem w pierwszym momencie bardzo niepocieszony :) Ruby Mk2 totalna tragedia z Yamahą, po 10 minutach odłączyliśmy bo zaczęła mnie boleć głowa. Płytki bas, a średnica i góra zaatakowały mnie tak, że skapitulowałem

Dalej Bronze 6 - było dużo lepiej jeżeli chodzi o wysokie tony i średnicę, ale brakowało mi jednak basu, który nie schodził tak nisko jak lubię. KEF brzmiał przyzwoicie, ale jednak szczerze nie na tyle, żeby dokładać tyle kasy.

Zanim jeszcze rozpocząłem odsłuch, Pan który mnie obsługiwał podłączył wzmacniacz - Musical Fidelity M2Si i powiedział, że jak skończę odsłuchiwać Yamahę, odpali mi wzmak + odwtarzacz sieciowy yamahy. No i jak już wjechało moje niepocieszenie, to odpalił i się zaczęło... przy KEFach na paru kawałkach wbiło mnie w fotel, aczkolwiek potem zaczęło mi w większości odsłuchiwanych utworów brakować basu.

Podłączyliśmy Ruby 25 Mk2 i dosłownie jakby powstały z martwych. Ożyły  Skończyłem odsłuch na Sapphire 25 i niestety musiałem pomału się ulatniać, więc przełożyłem porównanie tych kolumn na inny dzień, gdyż dziś już byłem jednak trochę zmęczony.

Jednak różnica pomiędzy brzmieniem amplitunera a wzmacniacza to jest tak kolosalna przepaść, że mam ochotę swoją Yamahę wywalić za okno w tym momencie i przytulić się do tego wzmaka. Nie spodziewałem się, że różnica będzie aż tak ogromna. Usiadłem na sofie, odpaliłem bodajże Pink Floydów i szczerze się roześmiałem i złapałem za głowę. 

Tak więc na pewno już będę celować we wzmacniacz (M2Si jest aktualnym faworytem, bo jest to jedyny wzmak, którego słuchałem) + odtwarzacz sieciowy. Aktualnie skłaniam się też ku kolumnom Pylona - Sapphire 25, jednak chciałbym kolegów zapytać jeszcze co sądzicie o tym połączeniu, co ewentualnie byście zmienili itd. Jak M2Si ma się do Audiolabu 6000A lub Cyrus One?

Cc: @S4Home @Q21

Z góry dzięki.

 

Kacper tylko, że rywalizacja była bardzo nie równa. Amplituner all in one za 3000zł vs. wzmacniacz stereo za prawie 4000 zł i ty sie dziwisz, że yamaha wypadła blado? Yamaha ma na pokładzie kompletną sieć, przetwornik DAC, radio fm, dab, bluetooth. Musical Fidelity M2Si nie ma w sobie nawet DAC, jest gołym wzmacniaczem stereo wiec w tym przypadku cala kwota która za niego placisz idzie w jakość dzwieku. Minusem tego jest to, że nie podlaczysz do niego nic cyfrowego, odtwarzacz sieciowy musisz dokupic osobno to robi juz kwote 4500.

W yamaszce mamy kompromis funkcjonalnosci i jakosci brzmienia na poziomie wzmacniaczy do 2000zł. Zwróć uwage jeszcze na nowego Marantza PM 7000N

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Whiplash napisał:

Kacper tylko, że rywalizacja była bardzo nie równa. Amplituner all in one za 3000zł vs. wzmacniacz stereo za prawie 4000 zł i ty sie dziwisz, że yamaha wypadła blado? Yamaha ma na pokładzie kompletną sieć, przetwornik DAC, radio fm, dab, bluetooth. Musical Fidelity M2Si nie ma w sobie nawet DAC, jest gołym wzmacniaczem stereo wiec w tym przypadku cala kwota która za niego placisz idzie w jakość dzwieku. Minusem tego jest to, że nie podlaczysz do niego nic cyfrowego, odtwarzacz sieciowy musisz dokupic osobno to robi juz kwote 4500.

W yamaszce mamy kompromis funkcjonalnosci i jakosci brzmienia na poziomie wzmacniaczy do 2000zł. Zwróć uwage jeszcze na nowego Marantza PM 7000N

Tak, ja wiem i rozumiem. Ale mimo wszystko różnica była taka, że mi opadła szczęka.

IMO absolutnie warto dopłacić do wzmaka i odtwarzacza nawet kosztem kolumn, bo zestaw M2Si + WXAD + Sapphire 25 zagrał dużo lepiej niż Y 803d + przykładowo KEF Q750, który został wyżej podany. Różnica naprawdę diametralna, a kasa w tym wypadku nawet niższa za zestaw z M2Si.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mowilem ze jak posluchasz wzmaka to nie wrocisz juz do ampka,a moze warto posluchac cxa80,to integra ma na pokladzie dobrego daca,i jest w dobrych pieniazkach mozna poszperac w necie,do tego jako streming sieciowy(transport)chromecast audio za 130zl,uwiz mi nie gorszy od drozszych streamerow do 1 tys.,i moze kefy Q750,moze byc ciekawie,pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper - No nie do końca warto dopłacac do wzmaka kosztem kolumn. To kolumny odpowiadaja w wiekszosci za brzmienie, potem jest dopiero wzmacniacz. Poczekaj chwilke, bo widze ze głowa goraca po odsluchu a wtedy najlatwiej o nie trafione decyzje. Na twoim miejscu nie szalalbym ze wzmacniaczami a skupił sie na kolumnach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Whiplash napisał:

Kacper - No nie do końca warto dopłacac do wzmaka kosztem kolumn. To kolumny odpowiadaja w wiekszosci za brzmienie, potem jest dopiero wzmacniacz. Poczekaj chwilke, bo widze ze głowa goraca po odsluchu a wtedy najlatwiej o nie trafione decyzje. Na twoim miejscu nie szalalbym ze wzmacniaczami a skupił sie na kolumnach.

Ok, tylko że zestawione z M2Si Sapphire 25 zagrały w moim odczuciu dużo lepiej niż KEFy Q750, a różnica w cenie pomiędzy tymi kolumnami jest raczej spora. 

Nie podejmuję decyzji na gorąco. Za jakiś czas umówię się na kolejny odsłuch, ale już wiem, że na pewno nie będzie to amplituner.

A tak poza tym, napisałeś, że nie warto dopłacać do wzmacniacza i skupić się na kolumnach, a poleciłeś mi Marantza PM 7000N, który kosztuje 5,5 klocka;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Whiplash napisał:

Kacper - No nie do końca warto dopłacac do wzmaka kosztem kolumn. To kolumny odpowiadaja w wiekszosci za brzmienie, potem jest dopiero wzmacniacz. Poczekaj chwilke, bo widze ze głowa goraca po odsluchu a wtedy najlatwiej o nie trafione decyzje. Na twoim miejscu nie szalalbym ze wzmacniaczami a skupił sie na kolumnach.

Popieram.Tez kiedys chcialem zmienic RN803 na wzmaka.I okazalo sie po dluzszym czasie ze to byla bledna droga.Kolumny i jeszcze raz kolumny.W tej kwestii zmienia sie bardzo wiele.RN803 to bardzo dobry amplituner ale nie zagra dobrze z kazdymi kolumnami.Ale jak dobrac mu odpowiednie to szczeka tez opada.Owszem mam tez wzmacniacze ale tego ampli nie mam zamiaru sie pozbywac i najczesniej slucham wlasnie RN803D.

Edytowano przez T Z6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...