Skocz do zawartości

B&W 602 s3 + rotel ra 980bx


Przemek Duda

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Mam pytanie odnośnie zestawu, która zamieżam złożyć. Chodzi o sprzęt w tytule: kolumny i wzmacniacz.  Potrzebuje rady czy może ten rotel nie zasługuje na takie głośniki czy też vice versa? Mam tu na myśli to, że wzmacniacz mógłby być tańszy lub też kolumny są zbyt wymagające dla takiego wzmacniacza. Nie znam się na tym, ale nie chciałbym dać za jedną z tych rzeczy więcej mimo, że nie wykorzystam jego potencjału. Moje drugie pytanie to czy kwota 1400zł za ten wzmacniacz jest normalną, zawyżoną, czy też zaniżoną ze wzgledu na ukryte wady.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ra 980 w ładnym stanie można było kupić za około 1200 zł. Jeżeli wzmacniacz jest zadbany, po pełnym przeglądzie i z pewnego źródła to można dać 1400 zł. Jeżeli nie było pełnego serwisu to na start najlepiej oddać, by mieć święty spokój. Koszt około 200-300 zł + ewentualne części. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę robić zamętu w Twojej głowie, ale miałem kiedyś połączonego Rotela RA 1572 z dużo niższym modelem B&W, choć dość pochlebnie ocenianym. Chodzi mi o model DM 309. Grało to bardzo marnie w tej konfiguracji, aczkolwiek w moim pokoju cały czas borykam się z niedomaganiami z akustyką. Co ciekawe , zmiana kabli z "no name" na audioquesty wprowadziła bardzo wyraźną zmianę charakteru grania, nie mniej jednak kolumny odkupił szwagier, a ja nadal się nimi nie zachwycam.

Pamiętaj, że "małżeństwo" tych dwóch firm u jednego z większych dystrybutorów, to jedynie komercyjny zabieg, a nie wykrycie przez dystrybutora wyjątkowej symbiozy.

Słuchałem kiedyś B&W z serii 6** z A500 Cambridge Audio w dużym pomieszczeniu prawie pustym. Dudniły okrutnie.

W każdym razie zawsze warto posłuchać, bo może akurat Tobie się spodoba? A TO jest najważniejsze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...