Skocz do zawartości

Streamers vs Google Chromecast Audio


Remi Franek

Recommended Posts

Pytanie może dziwne ale im więcej czytam tym mniej już wiem i rozumiem :) ....

Otóż obecnie mam następującą konfigurację jeśli chodzi o słuchanie muzyki:

Źródło: Tidal, Pliki Flac, Spotify, 

Streamer: Google Chromecast Audio

Procesor: Emotiva MC-700 (CCA podłączony do wejścia OPTYCZNEGO w Emotivie)

Końcówka mocy: Emotiva A-5175

i teraz pytanie:

Czy zmiana Chromecast Audio podłączonego poprzez kabel optyczny na np. Bluesound Node 2i, Denon 800NE da cokolwiek w mojej konfiguracji? Pomijam oczywiście aspekty związane z jakością i ergonomią aplikacji mobilnych (ta od Bluesound jest bardzo dobra).

Remi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cześć,
Różnica będzie bardzo duża i warto wymienić Chromecast Audio na coś porządniejszego. Tutaj Bluesound czy Audiolab 6000n byłyby bardzo dobrym rozwiązaniem. Denon to cieplejszy charakter brzmienia i ogólnie jest to sprzęt godny polecenia ale aplikacja sterująca jest taka sobie. 

Zapraszam do kontaktu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remi Franek, drąż temat. Też mnie to ciekawi, bo używam Chromecast Audio po optyku. Zastanawiam się, czy w technice cyfrowej zmiana na bardziej "poważny" sprzęt da odczuwalną różnicę.

Choć chętnie wypróbowałbym do mojej pastylki takie coś jak SPDIF iPurifier. Ponoć eliminuje jitter i "regeneruje" sygnał cyfrowy. Tylko, że cena Chromecasta i tego gadżetu razem to już pewnie wartość sprzętu wyższej klasy.

Ale najważniejsze i podstawowe pytanie: czy faktycznie dźwięk będzie lepszy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę zaletę z punktu widzenia wygody użytkowania. Chromecast ma swoje ograniczenia ... właściwie do wszystkiego inna apka i przekonuje mnie Sonos lub Bluesound aczkolwiek koszt duzy. Potestujemy Sonosa :) ... na razie w domu mam Yamahe WXAD-10 ... hmm... jak ktos nie ma chromecasta i za bardzo nie przejmuje sie jakoscia to spoko. Apka daje rade ... dzwiek tez daje rade (WXAD-10 nie ma wyjscia cyfrowego) ... ale chyba wole dalej chromecasta chyba ze ktos naprawde kupi pare glosnikow od yamahy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Remi Franek napisał:

... na razie w domu mam Yamahe WXAD-10 ... hmm... jak ktos nie ma chromecasta i za bardzo nie przejmuje sie jakoscia to spoko. Apka daje rade ... dzwiek tez daje rade (WXAD-10 nie ma wyjscia cyfrowego) ... ale chyba wole dalej chromecasta chyba ze ktos naprawde kupi pare glosnikow od yamahy.

Twoim zdaniem dźwięk z chromecasta jest lepszy niż z wxad-10 Yamahy? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Dnia 5.06.2020 o 07:48, Q21 napisał:

Cześć,
Różnica będzie bardzo duża i warto wymienić Chromecast Audio na coś porządniejszego. Tutaj Bluesound czy Audiolab 6000n byłyby bardzo dobrym rozwiązaniem. Denon to cieplejszy charakter brzmienia i ogólnie jest to sprzęt godny polecenia ale aplikacja sterująca jest taka sobie. 

Zapraszam do kontaktu 

Odgrzebie temat. Tu chodzą już legendy. Uważam że stwierdzenie "różnica będzie duża" mija się z prawdą. W końcu to cyfra. Jak narazie brak na polskich forach rzetelnego testu typu:

1.blusound node połączony po coaxial/toslink vs Chromecast audio po toslink. Tu mam wątpliwości co do tej zdecydowanej przewagi.

2. Bluesound połączony po analogu vs Chromecast po toslink (wykorzystujemy dac bluesound). Tu moim zdanie różnica będzie w barwie rodzaju grania.

Ostatnio bluesound był w promce za niecałe 2k. Jak wróci - kupię i podzielę się wrażeniami z odsłuchu. Nawet zrobię tak, że Chromecasta do jednego optyka bluesound do drugiego i w jednym czasie z 2 tel połączenie tym samym utworem do 2 źródeł. We wzmaku podczas odsłuchu będę tylko zmieniał źródło wejścia.

Szczerze ? Po optyku obstawiam jakość zbliżoną na granicy percepcji. Mojej oczywiście, a ja trochę głuchy jednak jestem :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Łukasz Słomka napisał:

blusound node połączony po coaxial/toslink vs Chromecast audio po toslink. Tu mam wątpliwości co do tej zdecydowanej przewagi.

Ja kiedyś porównywałem właśnie:

Node > coax  > DAC RME

Chromecast > toslink >DAC RME

W takiej konfiguracji nie usłyszałem najmniejszej różnicy, chociaż próbowałem wiele razy i na różne sposoby. Raz słuchałem dłużej, innym razem przełączałem szybko pilotem od DAC źródła Node/Chromecast.  Dźwięk z tych obu niczym się nie różnił. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Bluesound jest wygdny i wielu to wystarcza. Jakość grania zapewne ma poprawną (nie słyszałem i pewnie zrobię podobny eksperyment jak @Łukasz Słomka tylko porównam z CA CXNv2).
Swoją drogą CXNv2 też nie jest uznawany za szczególnie audiofilski a mnie urzekł tym że ma pilota i wyświetlacz i nie muszę sięgać po kompa czy komórkę.

Chromecast - działa, po digitalu - ot, transport. Jest tani, ale wymaga 1. dac-a, 2. urządzenia które rzuci mu stream.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Inferno napisał:

@Łukasz Słomka mam BluSound i on tego pokładowego DAC’a to nie ma zbyt dobrego. Funkcjonalnie jes mistrz ale w pomiarach to troszkę słabo wyszedł. Mam, uwielbiam go za funkcjonalność ale jakoś niesamowity to on nie jest 😏

Prosze bardzo. Funkcjonalność to on ma super i to płynie info z wielu źródeł. Co do tych "dużych różnic" w jakości dźwięku po cyfrze rozumiem, że potwierdzasz moje przypuszczenia ;) Dzięki

 

11 minut temu, JohnDoe napisał:

Zgadza się. BluOS jest super!  🙂   Gdybym nie przesiadł się na coś innego to do tej pory używałbym Node. 

Już chyba testów nie trzeba. Panowie w kilku postach pięknie podsumowali temat. Dzięki!

Edytowano przez Łukasz Słomka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łukasz Słomka napisał:

Odgrzebie temat. Tu chodzą już legendy. Uważam że stwierdzenie "różnica będzie duża" mija się z prawdą. W końcu to cyfra. Jak narazie brak na polskich forach rzetelnego testu typu:

Różnica nie tylko będzie bardzo duża, ale kolosalna.

No w końcu to cyfra... Ale różnice między TV a wcześniej przytaczaną maliną słuchać po 0.5 sekundy, nawet przez osobę kompletnie niezwiązaną z światem HiFi (SPRAWDZONE).

Testów jest mnóstwo, wystarczy poczytać forum. A jak nadal nie wierzysz po prostu wypożycz sprzęt i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DudasDudek napisał:

Różnica nie tylko będzie bardzo duża, ale kolosalna.

No w końcu to cyfra... Ale różnice między TV a wcześniej przytaczaną maliną słuchać po 0.5 sekundy, nawet przez osobę kompletnie niezwiązaną z światem HiFi (SPRAWDZONE).

Testów jest mnóstwo, wystarczy poczytać forum. A jak nadal nie wierzysz po prostu wypożycz sprzęt i tyle.

Tych mnóstwo testów powiadasz. Ja nie odnotowalem. Szczerze mówiąc nie wiem jak traktować Twój wpis bo piszesz o tv i malinie ja o zupełnie czym innym. Pewnie masz na myśli sam transport cyfrowy, że o tym wspomniakem. To że słychać po 0.5 sek . Hmmm. Co to zmienia ? Po 0.5 sek nie odnotujesz zmiany jakości? Wcześniej kolega ładnie opisał sposób podłączenia i nic nie odnotował tej kolosalnej roznicy.  Ale tak to już jest. Niektórzy słyszą kolosalna różnicę w kablach inni nie. Możliwe że każdy inaczej ma nastawiona percepcję. Jeszcze inni wszystko są w stanie sobie wmówić. Ja jestem głuchy. Różnicy np. między Spotify/Tidal jakiejś krytycznej nie słyszę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o recenzje, tylko w tematach o malinie, opisy ludzi jak to się zmieniło brzmienie np. z USB Dac, a maliną po coax do Dac. Jesli jesteś z wielkopolski, zapraszam do siebie.

Tak, mam na myśli to, że transport muzyczny robi wielką różnicę.

Ja akurat jestem kablosceptykiem, więc nie do mnie takie podejście. Różnicy między Spotify a Tidal nie powinno być żadnej, albo prawie żadnej. MP3 dobrze oszukuje. Ale jako, że się posiada drogi sprzęt, po prostu wypada słuchać w jakości CD.

Kiedyś też nie wierzyłem, że jak to, przecież sygnał cyfrowy to cyfrowy, jak może być różnica. A potem kupiłem malinę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...