Skocz do zawartości

Streamers vs Google Chromecast Audio


Remi Franek

Recommended Posts

10 godzin temu, JohnDoe napisał:

Ja kiedyś porównywałem właśnie:

Node > coax  > DAC RME

Chromecast > toslink >DAC RME

W takiej konfiguracji nie usłyszałem najmniejszej różnicy, chociaż próbowałem wiele razy i na różne sposoby. Raz słuchałem dłużej, innym razem przełączałem szybko pilotem od DAC źródła Node/Chromecast.  Dźwięk z tych obu niczym się nie różnił. 

Porządny Dac jak Rme prawdopodobnie radzi sobie z jitterem Chromecast Audio lepiej niż niektóre dziwaczne, drogie urządzenia. Topping E30 i Tidal grany naprzemiennie z dedykowanego laptopa z czystym systemem Windows 10 vs Chromecast Audio pokazuję że Chromecast jest bardzo dobrym urządzeniem. Różnica jest naprawdę minimalna. A mój system gra jasno i szczegółowo. Na co dzień słucham z Chromecast Audio, a laptop włączam głównie ze względu na możliwość korekcji Apo Equalizerem. Testy bodajże na ASR wykazały że Chromecast jest w stanie przesłać sygnał bit perfect, a z jitterem poradzi sobie przyzwoity DAC. Warto mieć go na stanie choćby jako alternatywę gdy nasza malina lub wypasiony streamer cierpi na przerwę w działaniu i czekamy miesiąc na aktualizacje buga (Chromecast Audio działa zawsze). Minusem jest na pewno implementacja Spotify. Nie dość że samo w sobie ma słaby dźwięk, to jeszcze na CCA działa gorzej niż na czymkolwiek innym. Stąd może też opinie o gorszej jakości CCA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

No ja używałem Chromecast podłączonego po światełku do CXA81, później na testy przyszedł CXN v2. Dla mnie różnica jest kolosalna. Teraz podłączony CXN jest po analogu, wydaje mi się jeszcze lepiej (ale tutaj to różnica bardzo znikoma). 

Też się zastanawiałem, przecież po cyfrowym nie powinno być różnicy a naprawdę jest spora. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Picy napisał:

Też się zastanawiałem, przecież po cyfrowym nie powinno być różnicy a naprawdę jest spora. 

Jak już piszesz ze spora to chociaż napisz w czym. Spotify faktycznie kiepsko zaimplementował Chromecasta, ale Tidal gra według mnie bardzo dobrze. Na pewno dużo zależy też od Daca i jego zdolności radzenia sobie z jitterem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2021 o 08:23, DudasDudek napisał:

Nie chodzi mi o recenzje, tylko w tematach o malinie, opisy ludzi jak to się zmieniło brzmienie np. z USB Dac, a maliną po coax do Dac. Jesli jesteś z wielkopolski, zapraszam do siebie.

Tak, mam na myśli to, że transport muzyczny robi wielką różnicę.

Ja akurat jestem kablosceptykiem, więc nie do mnie takie podejście. Różnicy między Spotify a Tidal nie powinno być żadnej, albo prawie żadnej. MP3 dobrze oszukuje. Ale jako, że się posiada drogi sprzęt, po prostu wypada słuchać w jakości CD.

Kiedyś też nie wierzyłem, że jak to, przecież sygnał cyfrowy to cyfrowy, jak może być różnica. A potem kupiłem malinę.

Ok. Rozumiem. W tematach o malinie. Może błędne podejście moje cyfra to cyfra. Ale wracam do mojego pierwotnego założenia różnic w jakości dźwięku między dwoma konkretnymi urządzeniami Chromecast audio vs Bluesound node 2i, która niby ma być bardzo duża. Wcale się to nie potwierdza. 

17 godzin temu, Picy napisał:

No ja używałem Chromecast podłączonego po światełku do CXA81, później na testy przyszedł CXN v2. Dla mnie różnica jest kolosalna. Teraz podłączony CXN jest po analogu, wydaje mi się jeszcze lepiej (ale tutaj to różnica bardzo znikoma). 

Też się zastanawiałem, przecież po cyfrowym nie powinno być różnicy a naprawdę jest spora. 

Jak masz cxn podłączony po analogu do cxa jest to najlepsze rozwiązanie, bo korzystasz z daca w cxn który w teorii powinien być lepszy niż w cxa chociażby ze względu na 2 przetworniki Wolfsona vs 1. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łukasz Słomka napisał:

Ok. Rozumiem. W tematach o malinie. Może błędne podejście moje cyfra to cyfra. Ale wracam do mojego pierwotnego założenia różnic w jakości dźwięku między dwoma konkretnymi urządzeniami Chromecast audio vs Bluesound node 2i, która niby ma być bardzo duża. Wcale się to nie potwierdza.

Być może nie ma takiej dużej różnicy między nimi akurat, niestety się ciężko wypowiedzieć jak Bluesound nie słuchałem. Z jakiegoś powodu jakiś czas temu można było go dostać za 1300 na olx. Podobno można przerobić zasilanie w niej na liniowe i wtedy niby jest lepiej. Ale nadal ciężko się wypowiedzieć mi.

Może to nie Bluesound jest słaby a Chromecast rewelacyjny w swojej cenie. Mimo, że kosztuje ponad 10 razy mniej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DudasDudek napisał:

Być może nie ma takiej dużej różnicy między nimi akurat, niestety się ciężko wypowiedzieć jak Bluesound nie słuchałem. Z jakiegoś powodu jakiś czas temu można było go dostać za 1300 na olx. Podobno można przerobić zasilanie w niej na liniowe i wtedy niby jest lepiej. Ale nadal ciężko się wypowiedzieć mi.

Może to nie Bluesound jest słaby a Chromecast rewelacyjny w swojej cenie. Mimo, że kosztuje ponad 10 razy mniej ;)

Dokładnie tak. Powiem więcej. Mam pudełko Mi Box S, które ma wyjście cyfrowe tak jak chromecast audio, po optyku też nie ma różnicy a funkcjonalność bardzo fajna, bo można z niego strumieniować audio do wzmacniacza i obraz do TV przez hdmi. Jak ktoś chce, omija chromecasta instalujac na urządzeniu apke tidala, który transportuje dźwięk już w MQA (chromecast tego nie potrafi) Czy gra wtedy lepiej ? Nie wiem, bo ogranicza mnie dac, który wsparcia MQA nie mna.

W tym przypadku chyba bardziej chodzi o samą technologię "chromecast" niż urządzenie. Jest to świetne rozwiązanie i pozwala fantastycznie przekazać audio. Kiedyś takiego rozwiązania nie było. Jak na razie jak przeglądałem fora, to często gęsto jak ktoś wspomni, że ma w domu jedno i drugie urządzenie po cyfrze, nie słyszy różnicy zaraz jest krytykowany. Myślę, że niektórzy wolą żyć w przekonaniu, że wydali za transport 2-3k słusznie, jakość dzwięku "zjada" chromecasta za 100 zł.

20 godzin temu, Picy napisał:

No ja używałem Chromecast podłączonego po światełku do CXA81, później na testy przyszedł CXN v2. Dla mnie różnica jest kolosalna. Teraz podłączony CXN jest po analogu, wydaje mi się jeszcze lepiej (ale tutaj to różnica bardzo znikoma). 

Też się zastanawiałem, przecież po cyfrowym nie powinno być różnicy a naprawdę jest spora. 

Tu kolega mówi o konkrecie.  Z Tego CXN rozumiem ze na zmianę puszczałeś ? Hmmm. To jest ciekawe i fajne spostrzeżenie. Może masz jakiegoś domownika, któremu zrobisz ślepy test ? Ja tak robię zawsze, bo czasami nasza głowa chciałaby innych wyników niż są. Czasami następuje rozczarowanie, gdy partnerka stwierdza inaczej niż sobie wymyśleliśmy, ale po chwili przychodzi refleksja - cholera. Ma faktycznie racje :)

Edytowano przez Łukasz Słomka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Łukasz Słomka napisał:

Dokładnie tak. Powiem więcej. Mam pudełko Mi Box S, które ma wyjście cyfrowe tak jak chromecast audio, po optyku też nie ma różnicy a funkcjonalność bardzo fajna, bo można z niego strumieniować audio do wzmacniacza i obraz do TV przez hdmi. Jak ktoś chce, omija chromecasta instalujac na urządzeniu apke tidala, który transportuje dźwięk już w MQA (chromecast tego nie potrafi) Czy gra wtedy lepiej ? Nie wiem, bo ogranicza mnie dac, który wsparcia MQA nie mna.

W tym przypadku chyba bardziej chodzi o samą technologię "chromecast" niż urządzenie. Jest to świetne rozwiązanie i pozwala fantastycznie przekazać audio. Kiedyś takiego rozwiązania nie było. Jak na razie jak przeglądałem fora, to często gęsto jak ktoś wspomni, że ma w domu jedno i drugie urządzenie po cyfrze, nie słyszy różnicy zaraz jest krytykowany. Myślę, że niektórzy wolą żyć w przekonaniu, że wydali za transport 2-3k słusznie, jakość dzwięku "zjada" chromecasta za 100 zł.

Tu kolega mówi o konkrecie.  Z Tego CXN rozumiem ze na zmianę puszczałeś ? Hmmm. To jest ciekawe i fajne spostrzeżenie. Może masz jakiegoś domownika, któremu zrobisz ślepy test ? Ja tak robię zawsze, bo czasami nasza głowa chciałaby innych wyników niż są. Czasami następuje rozczarowanie, gdy partnerka stwierdza inaczej niż sobie wymyśleliśmy, ale po chwili przychodzi refleksja - cholera. Ma faktycznie racje :)

Jeszcze jedno. Jak dasz po analogu cxn jest to jak najbardziej wytłumaczalne ze moze gra lepiej(lepszy system wsparcia dac) Zeby test był porownywalny, trzeba by cxn spiąć cyfrowo z cxa80/81

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2021 o 12:32, Łukasz Słomka napisał:

Tu kolega mówi o konkrecie.  Z Tego CXN rozumiem ze na zmianę puszczałeś ? Hmmm. To jest ciekawe i fajne spostrzeżenie. Może masz jakiegoś domownika, któremu zrobisz ślepy test ? Ja tak robię zawsze, bo czasami nasza głowa chciałaby innych wyników niż są. Czasami następuje rozczarowanie, gdy partnerka stwierdza inaczej niż sobie wymyśleliśmy, ale po chwili przychodzi refleksja - cholera. Ma faktycznie racje :)

Miałem takowy test. Jak sprzęt na testach był u mnie, wpadł kolega do mnie. Grał Chromecast i jak przełączyłem na CXN było - "ale różnica". Stwierdził przy okazji że za to tyle by za tą różnice nie zapłacił ale to inna kwestia ;). Nie jest to jakieś takie moje wymysły, nie kupił bym sprzętu jak by była minimalna różnica. Co do jednego jestem pewny, stosunek ceny do jakości bez dwóch zdań wygrywa Chromecast (ja płaciłem za niego 100 zł.) porównując tylko jakość dźwięku. 

Test robiłem tylko na cyfrowym wyjściu. Jak kupiłem kombinowałem dopiero po analogu. No i porównanie robiłem na standardzie Chromecast, wole słuchać z aplikacji Tidal niż z tej od Cambridge. Czekam teraz na aktualizację CXN do Tidal Connect. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast <= Bluesound Node <= CXN

Jeżeli miałbym ograniczyć się do samego streamowania to zostałbym przy Node. 

Z każdego urządzenia korzystałem. 

Funkcjonalnie do Noda żaden z nich nie ma startu. Apka wciąga konkurencję nosem. 

Dźwiękowo wygrywa CXN, podłączony do CXA po XLR gra lepiej od Noda i jest to do wyłapania. Często korzystam też z TV po optyku, jakoś dźwięku na korzyść CXNa i tu żadne z wymienionych urządzeń nie ma startu. CA ze względów oczywistych od razu odpada. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.06.2020 o 09:39, Ars_Poland napisał:

Optykiem do DACa we wzmacniaczu cxa80 .

Wxad-10 sprzedałem bo chromcast u mnie lepiej gra. Ja słucham tylko z Tidal dlatego dla mnie chromcast się bardziej sprawdził

No proszę widzę że nie tylko ja doszedłem do wniosku że chromecast gra lepiej,ja pozbyłem się yamahy np s303,a zostawiłem chromecasta z cxa80 i aurora 700, i na razie nie szukam nic innego,natywna apka tidala jest super wygodna, coś jest na rzeczy ponieważ cena poczciwego chromka wzrosła niebotycznie,i jest już u nas nieosiągalny czy to przypadek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zbynio napisał:

No proszę widzę że nie tylko ja doszedłem do wniosku że chromecast gra lepiej,ja pozbyłem się yamahy np s303,a zostawiłem chromecasta z cxa80 i aurora 700, i na razie nie szukam nic innego,natywna apka tidala jest super wygodna, coś jest na rzeczy ponieważ cena poczciwego chromka wzrosła niebotycznie,i jest już u nas nieosiągalny czy to przypadek?

Nie przypadek.  Na zagranicznych forach ludzie wykupili po kilka sztuk chromcasta . Chromcast audio trochę namieszał konkurencji.  Aktualnie posiadam bluesound node 2i i chromcasta audio podpięte do Denona pma 1600ne.  Bluesound jest ponad 20razy droższy od chromcasta i myślicie że gra ponad 20razy lepiej od chromcasta 😁w życiu . W ślepym teście nie jeden by poległ a też słucham tylko z Tidal. 

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Łukasz Słomka napisał:

Ja polecam jako streamer Xiaomi mi box s. Ma Chromecasta. Wyjście USB i optyczne. No i oprócz audio wiele innych zastosowań.

 

 

A ja nie polecam. Stabilność Mi Box S jest żenująca ... Zarówno Chromecast Audio jak i Chromecast 4k Ultra jako odpowiednik działają o wiele lepiej. A jak chcesz zobaczyć jak powinien działać box na Androidzie to przetestuj NVidia Shield. Pomiędzy Shield a Mi Box S jest przepaść pod kątem jakości, stabilności i wydajności. To jedyne urządzenie z którego ostatnio częściej korzystam niż z Apple Tv 4k. 

Mi Box'a miałem przez 3 miesiące ... i naprawdę są rozwiązania o wiele lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Remi Franek napisał:

A ja nie polecam. Stabilność Mi Box S jest żenująca ... Zarówno Chromecast Audio jak i Chromecast 4k Ultra jako odpowiednik działają o wiele lepiej. A jak chcesz zobaczyć jak powinien działać box na Androidzie to przetestuj NVidia Shield. Pomiędzy Shield a Mi Box S jest przepaść pod kątem jakości, stabilności i wydajności. To jedyne urządzenie z którego ostatnio częściej korzystam niż z Apple Tv 4k. 

Mi Box'a miałem przez 3 miesiące ... i naprawdę są rozwiązania o wiele lepsze.

Powiem Ci że u mnie korzystam 2 lata i zero problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Łukasz Słomka napisał:

Powiem Ci że u mnie korzystam 2 lata i zero problemów.

Ja nie piszę że sie nie da ... Ja pisze ze jak chcesz cos dobrego to kompletnie nie ten sprzet a tym bardziej juz jako Chromecast. Aby to zrozumieć musisz mieć porównanie, bez tego nie wiesz nawet jak to moze działać.

Jakbyś miał w domu Shield to juz nigdy nie chciałbyś wrócić do Mi Box S :).

Przy okazji na Shield swietnie gra sie w Cyberpunka poprzez GeForce Now. Dodatkowo upscalling do 4k za pomocą AI działa wyśmienicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Remi Franek napisał:

Ja nie piszę że sie nie da ... Ja pisze ze jak chcesz cos dobrego to kompletnie nie ten sprzet a tym bardziej juz jako Chromecast. Aby to zrozumieć musisz mieć porównanie, bez tego nie wiesz nawet jak to moze działać.

Jakbyś miał w domu Shield to juz nigdy nie chciałbyś wrócić do Mi Box S :).

Przy okazji na Shield swietnie gra sie w Cyberpunka poprzez GeForce Now. Dodatkowo upscalling do 4k za pomocą AI działa wyśmienicie.

Oczywiście. Tak jak z każdym sprzętem. Zawsze znajdziesz coś lepszego i droższego. NVIDIA droższa razy 3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, JaZz napisał:

Lag? 

Przy takiej grze jak Cyberpunk mi wygole nie przeszkadza. Masz 70ms vs 40ms (Local) na testach. Gra sie doskonale na wszystkich detalach na Ultra. Mam kupione na pół roku Abonament dla Founders.

4 minuty temu, Łukasz Słomka napisał:

Oczywiście. Tak jak z każdym sprzętem. Zawsze znajdziesz coś lepszego i droższego. NVIDIA droższa razy 3

Owszem ale absolutnie warte swojej ceny. Czasami nie warto oszczędzać ... patrząc na ceny audio o których tutaj mówimy na grupie to juz sa bardzo drobne koszty :)  ... u mnie to główny element kina domowego na Anthem MRX 720 i B&W Seria 700 w 5.1.2

Uwierz mi ze naprawde różnica pomiędzy shieldem (szczególnie nowym) a Mi Box jest jak pomiędzy opel fiesta 5 letni a Ferrari lub Lambordzini.

 

Edytowano przez Remi Franek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Remi Franek napisał:

Przy takiej grze jak Cyberpunk mi wygole nie przeszkadza. Masz 70ms vs 40ms (Local) na testach. Gra sie doskonale na wszystkich detalach na Ultra. Mam kupione na pół roku Abonament dla Founders.

Owszem ale absolutnie warte swojej ceny. Czasami nie warto oszczędzać ... patrząc na ceny audio o których tutaj mówimy na grupie to juz sa bardzo drobne koszty :)  ... u mnie to główny element kina domowego na Anthem MRX 720 i B&W Seria 700 w 5.1.2

Uwierz mi ze naprawde różnica pomiędzy shieldem (szczególnie nowym) a Mi Box jest jak pomiędzy opel fiesta 5 letni a Ferrari lub Lambordzini.

 

Ok. Przetestuje i zdam relacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...