Skocz do zawartości

Streamers vs Google Chromecast Audio


Remi Franek

Recommended Posts

9 minut temu, Remi Franek napisał:

Ja nie piszę że sie nie da ... Ja pisze ze jak chcesz cos dobrego to kompletnie nie ten sprzet a tym bardziej juz jako Chromecast. Aby to zrozumieć musisz mieć porównanie, bez tego nie wiesz nawet jak to moze działać.

Jakbyś miał w domu Shield to juz nigdy nie chciałbyś wrócić do Mi Box S :).

Przy okazji na Shield swietnie gra sie w Cyberpunka poprzez GeForce Now. Dodatkowo upscalling do 4k za pomocą AI działa wyśmienicie.

Panowie,a czy z obu tych sprzętów mi box i NVIDIA,uzyskamy taka samą jakość dźwięku jak z chromecasta audio?,jako że ten nie jest już osiągalny mogła by to być jakaś alternatywa w budżetowym segmencie transportu plików.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Jak to ma być tylko do dźwięku to nic bym nie kombinował poza Chromecast Audio. Box’y i Shield to tylko jak potrzebujesz przy okazji sprzet to strumieniowania Video lub grania. Do samego audio absolutnie Chromecast Audio wystarczy.

6 minut temu, Łukasz Słomka napisał:

Tylko którą wersję wziąć bo widzę na allegro dużo 2019

To zależy. Sa dwie.

https://www.androidcentral.com/nvidia-shield-pro-vs-standard-which-should-i-buy

przy czym tylko nowe rozważaj (tzn. Model z ubiegłego roku a nie poprzedni).

W skrócie jak chcesz jeszcze zagrać to model Pro jak tylko oglądać to zwykły. Do grania potrzebujesz jeszcze dowolny kontroler na Bluetooth (moze być np. Orginalny od Nvidia lub Xbox One lub dostępny na Allegro).

Edytowano przez Remi Franek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zbynio napisał:

Panowie,a czy z obu tych sprzętów mi box i NVIDIA,uzyskamy taka samą jakość dźwięku jak z chromecasta audio?,jako że ten nie jest już osiągalny mogła by to być jakaś alternatywa w budżetowym segmencie transportu plików.

Bez problemu CA jest dostępny na ebayu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Oloim napisał:

Chromecast <= Bluesound Node <= CXN

Jeżeli miałbym ograniczyć się do samego streamowania to zostałbym przy Node. 

Z każdego urządzenia korzystałem. 

Funkcjonalnie do Noda żaden z nich nie ma startu. Apka wciąga konkurencję nosem. 

Dźwiękowo wygrywa CXN, podłączony do CXA po XLR gra lepiej od Noda i jest to do wyłapania. Często korzystam też z TV po optyku, jakoś dźwięku na korzyść CXNa i tu żadne z wymienionych urządzeń nie ma startu. CA ze względów oczywistych od razu odpada. 

 

 

Zupełnie bez złośliwości pytam, czym wciąga nosem? Zastanawiałem sie nad Nodem ale... nie ma pilota, a na tym mi zależało (łatwość obsługi radia internetowego). W aplikacji mogę przełączać wejścia, wybór stacji radiowej i serwisy. Co ma więcej Node?

Po XLR nie sprawdzałem, różnica jest znacząca? 

Edytowano przez Picy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Picy napisał:

Zupełnie bez złośliwości pytam, czym wciąga nosem? Zastanawiałem sie nad Nodem ale... nie ma pilota, a na tym mi zależało (łatwość obsługi radia internetowego). W aplikacji mogę przełączać wejścia, wybór stacji radiowej i serwisy. Co ma więcej Node?

Po XLR nie sprawdzałem, różnica jest znacząca? 

Funkcjonalnością

1. Podłączysz TV jak nie masz DACa

2. Obsługa dysków

3. Możliwość zaprogramowania pilota

4. Stabilność sieci, możliwość pracy po kablu sieciowym

5. Stabilność aplikacji

6. Wszystko masz w jednym miejscu jeśli chodzi o apke

7. Poprawa jakości dźwięku ( tu mogą pojawić się osoby za i przeciw ) 

8. Obsługa MQA ( kwestia poprawy jakości j. w  )

9. Roon ready ( nie korzystałem ) 

To by było na tyle z mojej strony. 

Połączenie XLR odnosiło się do CXN względem Noda po RCA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. CXN to samo

2. CXN to samo

3. Pilot w zestawie który obsługuje wzmacniacz i CXN (ale to dobra opcja nie wiedziałem że jest)

4. CXN to samo

5. CXN to samo - nie mam z nią problemu

6. Nie wiem jak to wygląda na Node ale fakt że wole natywna aplikacje Tidal niż przez StreamMagic

7. Tu nie wiem, nie słyszałem Noda

8. No i tu jest (chyba) przewaga. CXN mimo zapowiedzi nie wprowadził MQA - może coś się zmieni jak wprowadzą Tidal Connect ale wątpie. 

9. CXN to samo

W sumie dalej nie wiem dlaczego zjada inne. Może jak bym poużywał aplikacji zmienił bym zdanie. 
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem się Node do Chromecast Audio. 

Jedyną przewagą CXNa do BS Node to poprawa jakości dźwięku i po analogu i po cyfrze.

Obsługa CXNa z apki jest ciężka. Wolę obsługiwać tidal z własnej aplikacji, a radio z poziomu urządzenia. Względem BSa, CXN bardzo często gubi połączenie po Wi-Fi ( uroki blokowiska). Nie wypowiem się w kwestii obsługi dysków zewnętrznych ( nie korzystałem jeszcze ). Dźwięk z TV jest nieporównywalnie lepszy jakościowo. Support Cambridga wcale nie pomaga w rozwiązywaniu problemów. 
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi chodziło o porównanie CXN do Node. Ja CXN mam podłączony po kablu do sieci wiec tego problemu nie mam. Natomiast u mnie co jakiś czas (raz na miesiąc, może rzadziej) muszę CXN zresetować (mam ustawione cały czas czuwa). Przestaje mi widzieć urządzenie jako Chromecast. 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2021 o 18:09, Remi Franek napisał:

Jak to ma być tylko do dźwięku to nic bym nie kombinował poza Chromecast Audio. Box’y i Shield to tylko jak potrzebujesz przy okazji sprzet to strumieniowania Video lub grania. Do samego audio absolutnie Chromecast Audio wystarczy.

To zależy. Sa dwie.

https://www.androidcentral.com/nvidia-shield-pro-vs-standard-which-should-i-buy

przy czym tylko nowe rozważaj (tzn. Model z ubiegłego roku a nie poprzedni).

W skrócie jak chcesz jeszcze zagrać to model Pro jak tylko oglądać to zwykły. Do grania potrzebujesz jeszcze dowolny kontroler na Bluetooth (moze być np. Orginalny od Nvidia lub Xbox One lub dostępny na Allegro).

Właśnie doczytałem się, że NVIDIA nie ma wyjścia optycznego audio. Czyli jak to podłączyć do Daca ? Chyba że masz na myśli gry i video ale to nie to forum. Myślałem że jest bardziej uniwersalne. Już chciałem zamawiać a tu taki zonk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Dnia 5.06.2020 o 22:12, Remi Franek napisał:

to jak? :) ma to znaczenie czy nie? :) i jesli ma to dlaczego ma znaczenie przy wyjściu cyfrowym :).

Ps. w między czasie wziałem Sonos Port do testów. Zobaczymy przez 100 dni czy to daje radę.

Jak wypadł Sonos Port?

Szukam streamera, znam Sonosa i jego funkcjonalność. Kupiłam Chromecast audio, ale słabo wypada (sterowanie itp.) w porównaniu. Myślę o Node, CXN trochę za drogi.

Albo Sonos Port/Amp jako kolejny członek ekipy.

Będę wdzięczna za garść wniosków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Zastanawiam się ostatnio nad sposobem działania Chromecast Audio. Obecnie mam go podpiętego tanim kablem optycznym do Yamahy R-N602. Ostatnio zrobiłem eksperyment i podpiąłem go analogowym minijack-RCA. Wydaję mi się, że dźwięk był pełniejszy i przybrał na sile. I teraz tak się zastanawiam, czy Chromecast Audio obrabia dźwięk w DAC jeśli używam wyjścia optycznego? Gdzieś czytałem, że podpinanie zewnętrznego DAC jest bez sensu, bo Chromecast i tak już wypuszcza PCM w określonej rozdzielczości i nic już się z tym nie da zrobić, tzn., że nie jest przeźroczysty. Natomiast czy wyjście analogowe nie jest obarczone zakłóceniami z sieci? No właśnie jak się zapatrujecie na dokupywanie zasilacza, czy granie z powerbanku. Jaki dźwięk płynie z Chromecast optycznym jeśli wysyłam mu z androida z Deezera 16 bit/44.1kHz? A jaki dźwięk popłynie jeśli będzie to Tidal MQA, a jeśli będzie Tidal FLAC? Kiedy następuje przetworzenie i na jakie parametry? Czy lepiej dokupić dobry kabel analogowy czy trzymać się optyka? A może dobry kabel optyczny (materiał światłowodu, polerowanie itd.) da jeszcze lepszy efekt? Czy wtedy czasem dźwięk nie jest obraniany przez 2 przetworniki (ten w Chromecast, a potem ten w Yamaszce)? Drugi Chromecast mam wpięty w starą Yamahę AX-396 i również po analogu gra znakomicie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 28.09.2021 o 12:31, kevbo napisał:

Zastanawiam się ostatnio nad sposobem działania Chromecast Audio. Obecnie mam go podpiętego tanim kablem optycznym do Yamahy R-N602. Ostatnio zrobiłem eksperyment i podpiąłem go analogowym minijack-RCA. Wydaję mi się, że dźwięk był pełniejszy i przybrał na sile. I teraz tak się zastanawiam, czy Chromecast Audio obrabia dźwięk w DAC jeśli używam wyjścia optycznego? Gdzieś czytałem, że podpinanie zewnętrznego DAC jest bez sensu, bo Chromecast i tak już wypuszcza PCM w określonej rozdzielczości i nic już się z tym nie da zrobić, tzn., że nie jest przeźroczysty. Natomiast czy wyjście analogowe nie jest obarczone zakłóceniami z sieci? No właśnie jak się zapatrujecie na dokupywanie zasilacza, czy granie z powerbanku. Jaki dźwięk płynie z Chromecast optycznym jeśli wysyłam mu z androida z Deezera 16 bit/44.1kHz? A jaki dźwięk popłynie jeśli będzie to Tidal MQA, a jeśli będzie Tidal FLAC? Kiedy następuje przetworzenie i na jakie parametry? Czy lepiej dokupić dobry kabel analogowy czy trzymać się optyka? A może dobry kabel optyczny (materiał światłowodu, polerowanie itd.) da jeszcze lepszy efekt? Czy wtedy czasem dźwięk nie jest obraniany przez 2 przetworniki (ten w Chromecast, a potem ten w Yamaszce)? Drugi Chromecast mam wpięty w starą Yamahę AX-396 i również po analogu gra znakomicie. 

Przeczytałem cały wątek i dopiero ten człowiek zadał konkretne pytania na które sam chciałbym poznać odpowiedź.

U mnie jest tak samo, kilka razy zmieniałem  podłączenie CA z cyfrowego na analogowe i za każdym razem analogowe było finalnie lepszej jakości, jakby szersze pasmo. Zawsze wydawało mi się że cyfrowy transport będzie transparenty ale w przypadku CA słychać, że cos jest jeszcze tak z tym wyjściem cyfrowym. No i tutaj wraca pytanie czy w takim przypadku rzeczywiście nie warto zakupić jakiegoś stremera który pozwoli na dostarczenie do DAC wysokiej jakości sygnal cyfrowy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast Audio gra dobrze po analogu (warto włączyć pełny zakres dynamiczny w Google Home bo wtedy jest 2V na wyjściu) ale jeszcze lepiej gra po optyku z dobrym dac. Z Rme Adim czy już nawet Toppingiem E30 gra lepiej po optyku niż z analogu, ale nie jest to przepaść. Wbudowany w CA dac Akm jest bardzo przyzwoity. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...