Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe (aktywne?) do 3000-4000 zł


renoxd

Recommended Posts

Witam,

Posiadany sprzęt:
1. Głośniki aktywne Edifier 2730db
2. DAC/AMP słuchawkowy Topping DX7 Pro na kości SABRE ES9038pro
3. Słuchawki HD660s od Senka
4. Źródło dźwięku ROON / Tidal 

Nie jestem jakoś specjalnie zadowolony z brzmienia głośników. Może to dlatego, że DAC ten na kościach SABRE ESS 9038Pro gra baaardzo czysto beż żadnego podbarwiania. 
Dodatkowo głośniki swoim dźwiękiem także nie powalają. Jedyne z czego tak naprawdę jestem zadowolony to bass. 

Czego szukam? Kolumn podłogowych z:

1. Nisko schodzącym, mocnym (kiedy trzeba) basem. Jego kontrola nie musi być idealna. Dokupienie subwoofera nie wchodzi w grę.
2. Ważne aby kolumny były muzykalne, ciepłe. Myślę, że mój solidny, czysty, dynamiczny DAC będzie dobrze współgrał z takimi kolumnami.
3. Bass reflex musi być z przodu ze względu na układ pokoju + jego niezbyt wielkie wymiary.
4. Moje uszy są wrażliwe na treble więc góra nie może być ostra. Nie zależmy mi także na tym aby treble były wybitne.
5. Średnica - tutaj dla mnie punkt także ważny. Wokale i instrumenty muzyczne muszą porywać.
6. Scena - czy w ogóle w głośnikach mówi się o scenie? Jeśli tak to wiadomo, że jak najszersza. Ale zdaję sobie sprawę, że im szersza scena, tym więcej kasy trzeba wyłożyć.


Muzyka jaką słucham: Trance, D&B, Pop, Soundtracki, Instrumentalna (Thomas Bergersen, Thomas Newman ... )
Z tego co się orientuję do muzyki elektronicznej najlepiej sprawdza się pasmo V shape. Dla popu najważniejsza jest średnica?
Teoretycznie potrzebowałbym każdą część pasma mieć na wysokim poziomie ab być zadowolonym, ale za to musiałbym zapłacić dużo więcej.
Ewentualnie mogę dorzucić 1000 i w sumie wydać 4000.

Zastanawiam się także czy jest szansa na takie zestawienie kolumn z wbudowanym wzmacniaczem. Wolałbym sobie oszczędzić wydawania kasy na wzmacniacz, jeśli chce wydać od 3000 do 4000 na kolumny.













 

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wymagania jakbys szukał kolumn za 40 000 :)

Serio :)

Dobre kolumny w tej cenie to Heco Aurora 700, Monitor audio Bronze 6, Dali Oberon 7.

11 godzin temu, renoxd napisał:

Zastanawiam się także czy jest szansa na takie zestawienie kolumn z wbudowanym wzmacniaczem. Wolałbym sobie oszczędzić wydawania kasy na wzmacniacz, jeśli chce wydać od 3000 do 4000 na kolumny.

W tej cenie kolumny podłogowe pasywne dostaniesz po prostu lepszej klasy. I to znacznie.

Pioneer A40 + Heco 700 na przykład i miescisz sie w budzecie.

pozyczaj

Zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie klasyczny zestaw wzmacniacz + kolumny . Ciekawym zestawieniem jest Heco Aurora 700 + Pioneer A40AE lub bardziej wyrównany tonalnie Marantz PM6006. Alternatywą może być Topping MX3 + Pylon Audio Sapphire 25 lub Polk Audio S55e. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 1Ender napisał:

Poszukaj kolumn aktywnych Backes Müller seria BM.

Nie wiadomo jakie masz duże pomieszczenie.

Do tych kolumn będzie potrzebny przedwzmacniacz. 

Pozdrawiam 

Wyglądają pięknie te wszystkie kolumny!!! 
Cenowo też są piękne :D
 

3 godziny temu, S4Home napisał:

Masz wymagania jakbys szukał kolumn za 40 000 :)

Serio :)

Dobre kolumny w tej cenie to Heco Aurora 700, Monitor audio Bronze 6, Dali Oberon 7.

W tej cenie kolumny podłogowe pasywne dostaniesz po prostu lepszej klasy. I to znacznie.

Pioneer A40 + Heco 700 na przykład i miescisz sie w budzecie.

pozyczaj

Zapraszam

Tak coś czułem, że przesadzam ;) To nie jest tak, że jestem całkowicie przeciwny wzmacniaczowi.
Po prostu skoro mam DX7Pro, która ma dobrego DACa, to po co tracić kasę na zintegrowany wzmacniacz i ponownie płacić za konwerter.
Czy są jakieś wzmacniacze, które DACa nie posiadają? Jak przeglądam internety to widzę, że praktycznie każdy to integra. Są jeszcze lampy, ale to kosztują majątek.

Myślałem że skoro jakaś integra ma mnie koztować 1 600 zł to może kolumny aktywne o 1600 zł droższe będą lepszym rozwiązaniem.
Mówiąc lepszym chodziło mi o to, że jakościowo będzie to lepiej wyglądać bo oszczędzam na sprzęcie, który już mam
Nie znam się :) 
 

2 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć,
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie klasyczny zestaw wzmacniacz + kolumny . Ciekawym zestawieniem jest Heco Aurora 700 + Pioneer A40AE lub bardziej wyrównany tonalnie Marantz PM6006. Alternatywą może być Topping MX3 + Pylon Audio Sapphire 25 lub Polk Audio S55e. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 


Tak jak napisałem koledze powyżej. Nie do końca rozumiem jeszcze wszystkich zależności. 
Zastanowię się nad waszymi propozycjami, dzięki za nie!


Czyli podłączam DX7 Pro do Pioneer A40AE a tego do Heco Aurora 700?
Swoją drogą, bardzo mi się wizualnie zarówno czarny Pioneer jak i Kolumny 700 podobają :):)



Poniżej pokój w którym sprzęt będzie stał. Niestety za wiele przestrzeni nie ma i odległość od kolumn też nie będzie zbyt duża.
Zapomniałem domalować, że obok prawej kolumny jest biurko na którym leży mój DX7Pro, który jest podłączony do PC.





image.png.fe3ffd2fc81765d72bac09de3ffbeb27.png


//Edit
Tak się zastanawiam czy na taki pokój, który ma jedynie 3m szerokości, te kolumny nie są za duże. 
Jeśli kupię natomiast jakieś monitorki, to czuje że basu będzie za mało.



 

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

No to w takim razie nie płać ponownie za konwerter tylko wybierz wzmacniacz i kolumny do tego pasywne. akurat Pioneer jest to o tyle fajny modelem że on oprócz wyposażenia też całkiem dobrze gra tak jak koledzy wspomnieli jest jeszcze do wyboru Marantz 6006.

Pioneer wygląda ok i jego "opis" bardziej mi odpowiada niż Marantza.


Mój DX7 Pro ma DAC mode i Preamp mode, więc rozumiem, że poniższe konfiguracje powinny działać(?):
PC -> DX7 Pro -> Pioneer A40 -> Heco Aurora 700
TV -> (usb) DX7 Pro -> (rca) Pioneer A40 -> (rca) Heco Aurora 700  
TV -> (otpical) Pioneer A40 -> (RCA) Heco Aurora 700 


Najchętniej bym wyburzył jedną ściankę w mieszkaniu i z 3 pokojowego mieszkania zrobiłbym 2 pokojowe z dużym salonem. Domownicy mogą mieć natomiast trochę inne zdanie na ten temat :D

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, renoxd napisał:

Zastanawiam się także czy jest szansa na takie zestawienie kolumn z wbudowanym wzmacniaczem. Wolałbym sobie oszczędzić wydawania kasy na wzmacniacz, jeśli chce wydać od 3000 do 4000 na kolumny.

Zmieścisz się w założonym budżecie z tymi głośnikami aktywnymi

https://www.avtest.pl/zestawy-glosnikowe/item/1014-klipsch-heritage-the-sixes

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemnie, ciepło brzmiące kolumny o mocnym dobitnym basie - powinieneś co najmniej wypożyczyć. Były u nas w promocji przez jakis czas i wtedy prawie mieściły się w Twoim budżecie. Myślę, że można by zawalczyć o to, żeby ją przywrócić 

https://sklep.rms.pl/triangle-elara-active-ln-05a-ln05a-aktywne-kolumny-podlogowe-2x80w-z-bluetooth-aptx-2szt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Już prawie jestem przekonany do wypożyczenia z S4home Aurora 700 + Pioneera A-40 AE. 

Moje ostatnie przemyślenia odnoszą się do samego wzmacniacza. Czy zakupienie sprzętu wydając dodatkowe 500-1000z (2500 maks) będzie miało jakieś większe przełożenie na dźwięk?

Na niektórych forach piszą że te kolumny zasługują na "lepszy" wzmacniacz. Nie do końca ufam takim opiniom.

Dalej zależy mi na nieostrej ale w miarę detalicznej górze i gładkiej miłej średnicy. Kolor wzmacniacza musi być czarny i najlepiej aby był trochę niższy niż Pioneer 

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2020 o 07:00, S4Home napisał:

Pioneer daje taką górę.

W tym budżecie można się połasić o Xindaka 06 on gra lepiej ale też spokojnie na gorze. Oraz Cyrus ONE.

Moge ci wypożyczyć i Pioneera i Cyrusa i sobie odsłuchasz.

 

Stało się. Zdecydowałem się wypożyczyć kolumny Aurora 700 i obydwa wzmacniacze: Pioneera A-40 i Cyrus One. Martwi mnie jedynie, że decydowałem się nagiąć budżet o 1000 a nie o 1500. Mam nadzieję, że się jakoś dogadamy Piotrku jeśli bym się zdecydował na Cyrusa 🙂

Sprzęt ma być u mnie na początku lipca a pod koniec czerwca  mam się upomnieć telefonem przed wysyłką. 

Czy można powiedzieć że ten Cyrus jest dużo "lepszy" od Pioneera? Na paru forach pisało, że te kolumny aby grały dobrze przy niskiej głośności potrzebują mocnego zapasu nocy. Z tego co rozumiem to brzmieniowo obydwa wzmaki są bardzo podobne.

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Słucham dzisiaj sprzętu od rana i zauważyłem, że w gęstych kawałkach muzyki trance, gdzie jest dużo dźwięków Cyrus jakoś lepiej je zaznacza, wyraźniej. 
Nie powiedziałbym jednak, że znacząco lepiej.

Jeśli chodzi o zejście i kontrole mocno zróżnicowanych basowo kawałków, rzeczywiście Cyrus pokazuje klasę. Muzykalność jest jednak troszkę lepsza po stronie Pioneera w moim odczuciu.

Zauważyłem, że Cyrus jest trochę jaśniejszy na górze w stosunku do Pioneera. Przeszkadza mi to odrobinę przy głośniejszym słuchaniu muzyki gdy kawałki są stosunkowo słabej jakości - Youtube. Może dzieje się tak przez to, że sygnał idzie z Toppinga. Nie widziałem jakoś specjalnie aby ktoś narzekał na "jasną stronę" połączenia Aurora 700 + Cyrus one.
Jako, że zazwyczaj muzyka nie leci specjalnie głośno, nie jest to jednak dużym problemem. 

Gdyby cena nie różniła się tak zacznie, decyzja byłaby łatwiejsza. Jednakże taką nie jest  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej słucham po pracy, gdzie w końcu mam czas się bardziej skupić, tym bardziej czuję różnice w dźwięku

Czy są jeszcze jakieś wzmacniacze w granicy 3000 zł, które mają trochę łagodniejszą górę niż pioneer? 
Jeśli dźwięk będzie minimalnie bardziej ocieplony to nie będzie mi to przeszkadzać (chociaż nie jest to celem)
Pioneer wydaje mi się cieplejszy i dźwięk jest ok. Gdyby jakościowo był taki jaki Cyrus, wybrałbym jego ze względu na wysokie tony.

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsyłam Cyrusa i Pioneera i na testy teraz wleci Atoll IN 80 SE oraz Magnat MR 780 


Cyrus ONE mi nie leży. Czuję, że coś mnie w nim męczy podczas słuchania i denerwuje się na siebie, że nie jestem w stanie określić co dokładnie. 
Coś jakby tych dźwięków było za dużo na raz, za szybko. Zamiast odczuwać przyjemność ze słuchania, moje uszy się trochę męczyły.

Pioneer A-40AE dawał mi lepsze odczucie ogólne, szczególnie przy słuchaniu przy średniej i wyższej głośności. Ten dźwięk był jakby bardziej dla mnie. 
NIESTETY Pioneer jakością mocno odstawał.

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 3.07.2020 o 11:47, renoxd napisał:

Odsyłam Cyrusa i Pioneera i na testy teraz wleci Atoll IN 80 SE oraz Magnat MR 780 


Cyrus ONE mi nie leży. Czuję, że coś mnie w nim męczy podczas słuchania i denerwuje się na siebie, że nie jestem w stanie określić co dokładnie. 
Coś jakby tych dźwięków było za dużo na raz, za szybko. Zamiast odczuwać przyjemność ze słuchania, moje uszy się trochę męczyły.

Pioneer A-40AE dawał mi lepsze odczucie ogólne, szczególnie przy słuchaniu przy średniej i wyższej głośności. Ten dźwięk był jakby bardziej dla mnie. 
NIESTETY Pioneer jakością mocno odstawał.

Moim zdaniem siedzisz za blisko kolumn to raz. Druga sprawa za dużo odbić przede wszystkim od ścian. Też mam pokój szeroki 313cm długi 460 wysoki 330 dopiero ustawienie kolumn na krótszej ścianie plus odsuniecie ich od tylnej ściany 50cm plus odsunięcie się od kolumn plus panele pochłaniające na boczne ściany na pierwsze odbicia o dywanie nie wspomnę i na koniec pułapki basowe za kolumnami grubości 50cm wys 2m i szer 60cm, czyli praktycznie przy kolumnach co w żaden sposób nie zmniejsza głębokości sceny. Po takich zabiegach jest bajka, można zacząć się bawić ustawieniem kolumn, szerokością i dogięciem. Jeżeli akustyka kuleje i źle rozmieszczone są kolumn w pomieszczeniu, to nigdy nie będzie dobrze, fale stojące i pierwsze odbicia tak niszczą wszystko, że masakra. Można wymieniać całe życie kolumny, wzmacniacze,dac, kable itp i zawsze będzie średnio albo słabo. Zresztą w niezaadaptowanym pomieszczeniu raczej kabli nie usłyszymy. Jeżeli nie możesz zmieniać ustawienia, to przynajmniej zrób jakieś panele na pierwsze odbicia, tylko nie przegnij z ilością. Jednak jeżeli nie zrobisz tak, jak pisałem wyżej, to będzie słabo, wiem coś o tym:)

 

Jeszcze chciałem dodać, że teraz masz bardzo nie symetrycznie, z prawej strony ściana wszystko się odbija, a z lewej 4m jak nie lepiej przestrzeni gdzie może tworzyć się nawet jakiś pogłos czy coś takiego. To jak w takich warunkach ma nie być chaotycznie, zbyt jasno ?

Edytowano przez Dare432
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zdecydowany na NAD 356 od s4home. Czekam jedynie na info o jego dostępności. Ponoć w połowie sierpnia będzie znana dokładniejsza data.
Dostałem potwierdzenie od Pana Stanisława, że będzie na pewno. 

Co do akustyki, przeczytałem, że w przypadku mniejszych, prostokątnych pokoi, lepiej mieć kolumny na dłuższej ścianie niż na krótszej i skręcić je bardziej do środka, żeby przecinały się przed głową słuchacza. Od ściany kolumny odsunięte mam na 25 cm. Przy NADzie zatkany jeden z dwóch otworów bass reflex. 
Powyższe zabiegi spowodowały, że głośniejsze słuchanie muzyki już nie jest męczące. 
Do tego dorzucę jeszcze dywan, jakieś fajne panele akustyczne (dekoracyjne) nad sofą bo ściana tam jest całkowicie goła, nad tv jakąś półkę i myślę, że wystarczy :) 
Poza tym, nie mam możliwości ustawienia kolumn inaczej.

Cyrus mi nie leżał też ze względu, że brzmiał zbyt sucho. Ponoć klasa D wzmaka to powoduje. Pewnie gdyby moim źródłem nie był DX7 Pro, byłoby z nim lepiej.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...