Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe (aktywne?) do 3000-4000 zł


renoxd

Recommended Posts

2 godziny temu, renoxd napisał:

lepiej mieć kolumny na dłuższej ścianie niż na krótszej i skręcić je bardziej do środka, żeby przecinały się przed głową słuchacza. Od ściany kolumny odsunięte mam na 25 cm.

Też tak uważam i nie ma co kombinować jeśli jesteś zadowolony z brzmienia systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:
7 godzin temu, S4Home napisał:

Czyli mówisz po prostu o akustyce. I ja się z Tobą zgadzam. Ona wnosi więcej niż wzmacniacz do systemu.

 

Tylko jak odkopałeś ten post po miesiącu?

 

Szukałem info o kolumnach aktywnych i tak się natknąłem na ten post.

3 godziny temu, renoxd napisał:

Ja już zdecydowany na NAD 356 od s4home. Czekam jedynie na info o jego dostępności. Ponoć w połowie sierpnia będzie znana dokładniejsza data.
Dostałem potwierdzenie od Pana Stanisława, że będzie na pewno. 

Co do akustyki, przeczytałem, że w przypadku mniejszych, prostokątnych pokoi, lepiej mieć kolumny na dłuższej ścianie niż na krótszej i skręcić je bardziej do środka, żeby przecinały się przed głową słuchacza. Od ściany kolumny odsunięte mam na 25 cm. Przy NADzie zatkany jeden z dwóch otworów bass reflex. 
Powyższe zabiegi spowodowały, że głośniejsze słuchanie muzyki już nie jest męczące. 
Do tego dorzucę jeszcze dywan, jakieś fajne panele akustyczne (dekoracyjne) nad sofą bo ściana tam jest całkowicie goła, nad tv jakąś półkę i myślę, że wystarczy :) 
Poza tym, nie mam możliwości ustawienia kolumn inaczej.

Cyrus mi nie leżał też ze względu, że brzmiał zbyt sucho. Ponoć klasa D wzmaka to powoduje. Pewnie gdyby moim źródłem nie był DX7 Pro, byłoby z nim lepiej.
 

No cóż, próbowałem,może kiedyś zmienisz zdanie. Pierdyknij też panel albo jakąś zasłonę na tę boczną ścianę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, renoxd napisał:

@Dare432
Mój rysunek pokoju tego nie oddaje, bo nie uwzględniłem na nim drzwi balkonowych. Nie mam gdzie umieścić na bocznej ścianie czegokolwiek.
W każdym razie dzięki za pomysł! 

A to zmienia postać rzeczy, trochę kicha z tymi drzwiami. Co do nad c356bee,miałem go ok. 3 lat, dużo lepiej gra po modyfikacji u muda44,tylko wtedy tracisz gwarancję, jeżeli kupisz nowy wzmacniacz. Polecam też kolumny zamknięte lepszy bas, mogą stać bliżej ściany, polecam poczytać, dużo, dużo lepiej się sprawdzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dare432
Byłem zadowolony z brzmienia jakie słyszałem. Wiem, że nie jest idealnie ale szukając idealnego zestawienia zejdzie mi znowu dużo czasu na dalsze poszukiwania.
Jak pomyślę o ponownym przewalaniu wszystkich wzmacniaczy pod następne kolumny. Wysyłki, odsyłki itd. Nie mam już na to chęci.

Co do moda mudy44 słyszałem różne opinie. Nie mówię, że nie warto ale na pewno nie będę robił przeróbek jeśli wcześniej nie posłucham jak to gra.
Jak się zmęczę brzmieniem przedwzmacniacza i będę chciał więcej sceny i separacji, NAD zagra jako końcówka a mój DAC zrobi za przedwzmacniacz z cyfrową regulacją głośności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, renoxd napisał:

@Dare432
Byłem zadowolony z brzmienia jakie słyszałem. Wiem, że nie jest idealnie ale szukając idealnego zestawienia zejdzie mi znowu dużo czasu na dalsze poszukiwania.
Jak pomyślę o ponownym przewalaniu wszystkich wzmacniaczy pod następne kolumny. Wysyłki, odsyłki itd. Nie mam już na to chęci.

Co do moda mudy44 słyszałem różne opinie. Nie mówię, że nie warto ale na pewno nie będę robił przeróbek jeśli wcześniej nie posłucham jak to gra.
Jak się zmęczę brzmieniem przedwzmacniacza i będę chciał więcej sceny i separacji, NAD zagra jako końcówka a mój DAC zrobi za przedwzmacniacz z cyfrową regulacją głośności.

Ta opcja z dac dobry pomysł tylko trochę strach z tą cyfrową regulacją.Nad, jako końcowa gra parkatycznie, moim zdaniem oczywiście, jak po modyfikacji, która omija zbędne rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dare432

Pytałem o to Muda44 i powiedział mi, że nie gra do końca tak jak końcówka. Tylko, że lepiej, bo omija tylko niektóre układy a i dodaje coś od siebie. Nie wiem na ile można temu wierzyć. Jak widać nie do końca, skoro Ty mówisz, że nie widziałeś specjalnie różnicy. 

Dlatego właśnie chyba nie do końca ma sens ta przeróbka w moim przypadku 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...