Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

Dnia 19.04.2021 o 23:22, cobra napisał:

Ja natomiast jak byłem zwolennikiem Q5 Pro, tak od kilku dni jestem przeciwnikiem.

Gra na prawdę super jak za tę cenę, bez dwóch zdań, ale ma także minusy, pilot się zawiesza i musiałem wyciągać baterie z 10 razy, a nie używam go dużo. 
Najgorsze jest jednak to że po niecałych 4 miesiącach się zepsuł. Jak go włącze to gra około 25 minut a następnie restartuje się co 95 sekund.

W tej chwili staram się jakkolwiek załatwić reklamację, no ale zobaczymy. To wszystko spowodowało że odechciało mi Q5 Pro. W tej chwili zastanawiam się nad kilkoma innymi urządzeniami, ale już raczej nie chińśkimi, szkoda mojego czasu i nerwów. 

Moja historia jest podobna. Kupiłem na Amazon od chińczyka, zepsuł się po może 3-4 m-cach. Chińczyk się nie odzywa.
"Promocja"

To na pewno nie są urządzenia na lata. jak to się uwali to łatwo tego naprawić nie będzie - proszę sobie zobaczyć wielkość niektórych elementów.
Zagadałem jakiegoś facia z forum diyaudio - jemu wytrzymał 3 lata.

 

Edytowano przez Robi123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robi123 Reklamuj na Amazonie. U mnie było podobnie, sklep był miły dopóki nie udowodniłem że urządzenie nie działa, potem przestali się odzywać. Przypomniałem się raz, potem drugi trochę ostrzej i stwierdzili że to może zasilacz, i żebym sobie wymienił. Odpisałem że nic nie będę wymianiał i jak twierdzą że to zasilacz to niech mi przyślą nowy. Więcej się nie odezwali, więc zgłosiłem to do Amazona i tam kazali spakować towar i odesłać, pieniądze zwrócili na konto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fafilecki napisał:

Czy podłączając smsl q5 pro do kolumn o większej mocy ( 120 W), istnieje szansa ich uszkodzenia? Chodzi mi o zwykłe używanie, bez rozkręcania na maksa głośności. Mam zamiar używać ten wzmacniacz z Elac 510. 

Specyfikacja Elac 510 

https://www.hifi-wiki.de/index.php/Elac_510 

Myślę że jeżeli nie łupiesz na MAXA to powinno być Ok 🙂 Może niech kolega @seba3002 napiszę jakie kolumny podpinał do Q5 i nic się z nimi nie działo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Fafilecki napisał:

Czy podłączając smsl q5 pro do kolumn o większej mocy ( 120 W), istnieje szansa ich uszkodzenia? Chodzi mi o zwykłe używanie, bez rozkręcania na maksa głośności. Mam zamiar używać ten wzmacniacz z Elac 510. Wątpliwości mam po przeczytaniu kilku forum internetowych.

Te obawy wydają się być nieuzasadnione. Dość łagodne wchodzenie w przesterowanie tego wzmacniacza powinno sprawić że łatwiej usłyszeć gdy trzeba odpuścić większą moc. Generalnie wzmacniacze o mniejszych mocach, szczególnie te które wchodzą w przesterowanie gwałtownie mogą stanowić większe zagrożenie dla głośników wysokotonowych. To sprawia że lepiej mieć wzmacniacz o większej mocy. Te o większych mocach stanowią większe zagrożenie dla głośników niskotonowych uszkadzając je mechanicznie i termicznie gdy pracują z nadmiernymi wychyleniami membran. Pierwszy problem w takim samym stopniu dotyczy kolumn o niewielkiej mocy.

Co do awaryjności, dziwi mnie to. Wydaje się być wzmacniaczem w którym nie powinno się łatwo coś zepsuć. Używam go kilka lat i nic mi w nim nie nawala. Jeśli występują jakieś wady w okresie gwarancji, trzeba go reklamować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałem go z "innymi wzmacniaczami" ani też nie wybierałem pomiędzy nim a innymi piecykami🙂. Porównywałem go jedynie z moim marantzem ki pearl lite. Jeśli miałbym napisać górnolotnie 😉, to rzekłbym, że smsl nie jest tak wyrafinowany jak Japończyk. A mówiąc bardziej po ludzku, smsl moim zdaniem słabiej kontroluje bas, który z tym maluchem staje się mniej zróżnicowany w porównaniu do marantza. Brakuje też odrobinkę tej "błyszczącej" góry, która daje ki pearl. No i wg mnie średnica jest bardziej cofnięta w stosunku do marantza. Oczywiście część tych rzeczy można delikatnie skorygować equalizerem ale ja słuchałem praktycznie bez jego używania. Podsumowując, jak na wzmacniacz za te pieniądze, gra on naprawdę bardzo przyzwoicie i ja, posiadająca niewielki budżet, wolałbym go przeznaczyć na lepsze kolumny zostając przy tym wzmacniaczu 🙂.

Pozdrawiam, Sebastian 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć, wiele dobrego można poczytać na temat tego maleństwa. Ja potrzebuje nagłośnić salon z aneksem kuchennym, razem to jakieś 35m2. Niestety podlogówki nie wchodzą w grę.

Jakiego grania bym oczekiwał, melodyjnego, z dobrym dołem i ciutkę ostrą, choć nie przyostrzoną górą. Głównie słucham popu. Chciałbym też, aby sprawdziły się w filmie, choć priorytetem muzyka.

Jakie 2-3 pary kolumn byście polecili odsłuchać w budżecie do 4000zł??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Maciek6 napisał:

Cześć, wiele dobrego można poczytać na temat tego maleństwa. Ja potrzebuje nagłośnić salon z aneksem kuchennym, razem to jakieś 35m2. Niestety podlogówki nie wchodzą w grę.

Jakiego grania bym oczekiwał, melodyjnego, z dobrym dołem i ciutkę ostrą, choć nie przyostrzoną górą. Głównie słucham popu. Chciałbym też, aby sprawdziły się w filmie, choć priorytetem muzyka.

Jakie 2-3 pary kolumn byście polecili odsłuchać w budżecie do 4000zł??

To bardzo duża przestrzeń na monitory.

Monitor audio Silver 100, Bronze 100, Quadral Argentum 530.

Ale ja zdecydowanie stawiam tu na podłogowe.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezygnacja z podłogówek to nie wybór, a przymus. Nie ma jak ich i gdzie ustawić, choć może to się wydawać dziwne na takim metrażu ( a może nie) ale tak jest. 

To nie jest równy kwadrat gdzieś w bloku, tylko domek. Z jednej strony jest wejscie na taras, z drugiej wielkie okno, z trzeciej aneks, z czwartej kominek i schody na piętro. Jest jedno miejsce gdzie może stać tv, a jest to komoda narożna i niestety po bokach komody jak można się domyślić nie idzie ustawić podłogówek, a z moją ukochaną doszliśmy do wniosku, że nie będziemy trzymać kolumn przed komodą, a zasadniczo to wiadomo kto zadecydował ;)

Na ten moment mam odkopane, przywiezione od rodziców Ediefiry R2600 z chromecastem audio. One mają niby 124W RMS, głośności samej w sobie zasadniczo mi nie brakuje, ale dół nie ten sam co w 15m2, soprany też musiałem podkręcić, bo w porównaniu do grania z PCeta, Edifiery z Chromecastem grają zza kotary, jakieś wszystko przytłumione co mnie mega irytuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Maciek6 napisał:

soprany też musiałem podkręcić, bo w porównaniu do grania z PCeta, Edifiery z Chromecastem grają zza kotary, jakieś wszystko przytłumione co mnie mega irytuje.

CA gra dużo lepiej od PC. Ustaw pełny zakres dynamiczny w Google Home, a może i też zmień kabel bo fabryczny coś nie kontaktował mi i to na 2 sztukach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, marcinmarcin napisał:

CA gra dużo lepiej od PC. Ustaw pełny zakres dynamiczny w Google Home, a może i też zmień kabel bo fabryczny coś nie kontaktował mi i to na 2 sztukach.

Mógłbyś mnie naprowadzić? Szukam tego zakresu dynamicznego i ni hu hu, nie moge znalezc :/

4 minuty temu, MobyDick napisał:

Tannoy Arena

https://allegro.pl/oferta/tannoy-arena-5-1-bronze-zestaw-glosnikowy-9397259286

3 niepotrzebne kolumny z tego zestawu można sprzedać lub wykorzystać w innym systemie.

Jednak preferowałbym klasyczne stereo, to że chciałbym aby się sprawdziło także w filmie ok, z tym, że ja oglądam filmy z 4x w miesiącu, a muzyki jednak codziennie. A wszędzie można przeczytać , że stereo >kino w muzyce.

34 minuty temu, marcinmarcin napisał:

CA gra dużo lepiej od PC. Ustaw pełny zakres dynamiczny w Google Home, a może i też zmień kabel bo fabryczny coś nie kontaktował mi i to na 2 sztukach.

Ok, znalzlem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to te zestawy bywały również w konfiguracji 2.1 i wtedy zakładano ich użycie do muzyki. Ich subwoofer również dobrze nadaje się do tego celu z innymi kolumnami. Można kupić osobno ten subwoofer i do niego kolumny dedykowane lub inne.

https://allegro.pl/oferta/tannoy-arena-sub-bronze-outlet-9401833934

Jako kolumny główne można brać pod uwagę np. KEF LS50 używane. Wysokie można wtedy podnieść nieco z poziomu wzmacniacza.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

CA gra dużo lepiej od PC. Ustaw pełny zakres dynamiczny w Google Home, a może i też zmień kabel bo fabryczny coś nie kontaktował mi i to na 2 sztukach.

Dzięki bardzo dobry człowieku. Powiem tak, Edifiery dostały nowego, lepszego życia. Tak jakby ktoś ustawił Loud na wzmacniaczu, a głośność na tym samym poziomie znacznie wyższa. Dzwoneczki pięknie pykają, bas pełniejszy, wokal/gitary ładnie wyszły do przodu i faktycznie, znacznie lepiej niż z PCta, coś tam nawet czasem potrząśnie delikutaśnie sofą, a raczej pomruczy jakby mrówki przeszły, ale jednak. Nie wiem, może może mi się wydaje, ale czasami chyba słysze więcej szczegółów. Generalnie chyba też bardziej melodyjnie, a może mi się wydaje bo głośniej, no chce się tego słuchać i nóżka sama podskakuje. Niby ten sam sprzęt a inny. Aż chyba jeszcze bardziej się napaliłem na lepszy sprzęt.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...