Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

Uważam że wystarczy przełączać w stan czuwania. Jeśli zapomni się go wyłączyć, to również nie powinno mieć większego znaczenia. Jeśli gdzieś wyjeżdżasz i przez dłuższy czas nie będzie używany, wtedy można jego zasilacz odłączyć od zasilania całkiem. Codzienne odłączanie od zasilania wyłącznikiem na listwie zasilającej nie powinno mu zaszkodzić. Jednak wtedy będzie często narażony na większe różnice temperatury. Nie jestem pewien czy nie zaszkodzi to na to jak będzie grał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MobyDick napisał:

Uważam że wystarczy przełączać w stan czuwania. Jeśli zapomni się go wyłączyć, to również nie powinno mieć większego znaczenia. Jeśli gdzieś wyjeżdżasz i przez dłuższy czas nie będzie używany, wtedy można jego zasilacz odłączyć od zasilania całkiem. Codzienne odłączanie od zasilania wyłącznikiem na listwie zasilającej nie powinno mu zaszkodzić. Jednak wtedy będzie często narażony na większe różnice temperatury. Nie jestem pewien czy nie zaszkodzi to na to jak będzie grał.

Tzn ja po prostu wylaczam go pilotem przyciskiem power. A juz sobie poradzilem ze slabym zrodlem dzwieku jakim jest tv. Muzyki slucham z playstation 4, podlaczone do tv hdmi i dalej do wzmacniacza optykiem. Spotify i youtube gra tak samo jak z kompa na usb. W porownaniu z smart tv duzo lepiej. Przez playstation na volume 15 juz ciezko sie rozmawia bo jest glosnosc duza, z tv samsung podobny poziom to 25-30 volume. A na dorywcze sluchanie radia itp zakupilem polecany przekaznik bluetoth vikefon z aptx hd, tylko ten juz mam na aux. Troche slabiej gra ale to na poranne sluchanie radia aby jest. Aczkolwiek po podlaczeniu tego vikefon bo optyku tez gra bardzo ladnie ale za duzo kabli juz, idealnie by bylo jakby smsl mial dwa wejscia optyczne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Do niego potrzebny jest tylko napęd optyczny z wyjściem coaxial. Jeśli wzmacniacz stoi obok TV dobrze jest do tego użyć BD który posiada takie wyjście. Często urządzenia Sony posiadają takie. Bardziej powszechne są tu jednak wyjścia optyczne. Jeśli ma to być typowy CD, to warto szukać sprawnych używanych odtwarzaczy Philipsa. Podobnie sprawdzą się CD Marantza. Zawsze może trafić się typowy napęd CD bez wyjść analogowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największe różnice słychać gdy napęd jest nie sprawny i ma problemy z prawidłowym czytaniem płyt, szczególnie tych zniszczonych i porysowanych. Poza tym różnice mogą być bardzo subtelne, jeśli w ogóle słyszalne. Współczesne interfejsy wejściowe SPDIF zwykle dość dobrze sobie radzą z niezbyt równo taktowanym sygnałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Philipsy i Marantze były zwykle wyposażone w układy czytające Philipsa o dobrej trwałości i bardzo dobrych parametrach odczytu płyt. Jeśli są sprawne, to nie powinno być z nimi problemów. Może tak być, że będą się sprawowały lepiej od obecnie produkowanych urządzeń gorszej jakości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy, jest temat do rozwiązania 🤔 
Apple ostatnio wprowadził muzykę w wyższej jakości i chcę znaleźć jakiś sensowny patent na przesłanie wysokiej jakości muzyki z iphona na q5 po cyfrze.

Używam obecnie Chromecasta Audio po optyku, ale on współpracuje tylko z andkiem.

Rozważam jakiś niedrogi streamer z Arplay2 lub nawet połączenie przewodowe, priorytetem jest jakość sygnału. Najwyżej sprzedam CA, a ceny tego kapselka obecnie osiągają wysoki, wręcz kolekcjonerski pułap 😁

Co Waszym zdaniem będzie najlepszym rozwiązaniem w sensownych pieniądzach? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowolny streamer :) . Najlepiej z wyjściem cyfrowym. Najprostszym rozwiązaniem jest tu podłączenie komputera. Są głosy że z niektórymi smartphonami również ten wzmacniacz współpracuje przez USB. Sensownym rozwiązaniem wydaje się być tu malina. Chromecast Audio do puki był łatwo dostępny i tani, był bardzo dobrym rozwiązaniem. Może pojawi się w przyszłości coś podobnego. Chromecasty wyposażone w wyjście HDMI również można tu użyć. Wymagają tylko użycia urządzenia które pozwoli wyprowadzić z nich wyjście cyfrowe SPDIF.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, MobyDick napisał:

Dowolny streamer :) . Najlepiej z wyjściem cyfrowym. Najprostszym rozwiązaniem jest tu podłączenie komputera. Są głosy że z niektórymi smartphonami również ten wzmacniacz współpracuje przez USB. Sensownym rozwiązaniem wydaje się być tu malina. Chromecast Audio do puki był łatwo dostępny i tani, był bardzo dobrym rozwiązaniem. Może pojawi się w przyszłości coś podobnego. Chromecasty wyposażone w wyjście HDMI również można tu użyć. Wymagają tylko użycia urządzenia które pozwoli wyprowadzić z nich wyjście cyfrowe SPDIF.

Komputera nie podłączę bo jest w innym pomieszczeniu :( Jakiś sprawdzony i nie za miliony streamer?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2021 o 16:37, D-Art napisał:

Moi Drodzy, jest temat do rozwiązania 🤔 
Apple ostatnio wprowadził muzykę w wyższej jakości i chcę znaleźć jakiś sensowny patent na przesłanie wysokiej jakości muzyki z iphona na q5 po cyfrze.

Używam obecnie Chromecasta Audio po optyku, ale on współpracuje tylko z andkiem.

Rozważam jakiś niedrogi streamer z Arplay2 lub nawet połączenie przewodowe, priorytetem jest jakość sygnału. Najwyżej sprzedam CA, a ceny tego kapselka obecnie osiągają wysoki, wręcz kolekcjonerski pułap 😁

Co Waszym zdaniem będzie najlepszym rozwiązaniem w sensownych pieniądzach? 

Ja korzystałem z iEAST SoundStream M20 (mam do sprzedania), mimo swoich niedociągnięć przez w współpracy z iPhonem  sprawdza się. Ale udało mi się kupić AirPort Express WiFi Router A1392.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam wzmacniacza  taki jak w tytule 😊Ale mam mały problem  nie działający  pilot ,zakupiony został  nowy I to samo Procedura startu  sprawowania pilota z urządzeniem została zachowana wedle instrukcji przytrzymać  przycisk A na nowym pilocie Jeżeli  coś źle zrobiłem  np wcisnołem inny przycisk  Jak zresetować  pilot Jak ponownie go zaprogramować? Lub jak przywrócić  do sytuacji gdzie będę mógł go  na nowo połączyć  z urządzeniem  Bo już nie mam cierpliwości!!!

20211028_095834-01.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Rafał Wysocki napisał:

Witam posiadam wzmacniacza  taki jak w tytule 😊Ale mam mały problem  nie działający  pilot ,zakupiony został  nowy I to samo Procedura startu  sprawowania pilota z urządzeniem została zachowana wedle instrukcji przytrzymać  przycisk A na nowym pilocie Jeżeli  coś źle zrobiłem  np wcisnołem inny przycisk  Jak zresetować  pilot Jak ponownie go zaprogramować? Lub jak przywrócić  do sytuacji gdzie będę mógł go  na nowo połączyć  z urządzeniem  Bo już nie mam cierpliwości!!!

20211028_095834-01.jpeg

Jeżeli  pilot działa A nie działa port irda w wzmacniacz  to gdzie w Białymstoku będę mógł naprawić wzmacniacz który jest po gwarancji

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wiedzieć że te piloty nie są do zaprogramowania :) na coś. Przyciski A, B i C służą do przełączania na różne typy urządzeń. Przycisk A przełącza go na wzmacniacze :) . Wystarczy go wcisnąć i nie trzeba trzymać :) . Jeśli wciśniesz przypadkiem B lub C to przełączyłeś go na inne urządzenie. Po wciśnięciu przycisku A znowu obsługuje wzmacniacz. Jeśli mimo to nie działa, to znaczy że coś jest nie tak najprawdopodobniej po stronie wzmacniacza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...